ترسناک ترین صدا های ضبط شده : دنیا پر از صدا است. از صدا ی دلنشین موسیقی ، تا صدای حرکت ستاره های دنباله دار در سیاهی فضا. اما تمام صدا ها زیبا و دلنشین نیستند. برخی مانند بوق ماشین یا کشیده شدن ناخن روی تخته سیاه ، زشت ناپسند و گوشخراش اند. اما صدا هایی نیز وجود دارد ، که بسیار ترسناک اند. ما ده تا از آن صدا ها را برای شما در این مقاله حقایق جالب ایرابرود گلچین کرده ایم. با ما همراه باشید. و منتظر قسمت دوم ترسناک ترین صداها باشید. ده تا دیگر هم در راه است.

 

10 تا از ترسناک ترین خاطرات فضانوردان

10 تا از ترسناک ترین وقفه ها و هک شدن های تلوزیونی

10 تا از ترسناک ترین تصاویر ثبت شده از هیولا ها

ترسناک ترین ماهی های اعماق اقیانوس

ترسناک ترین عکس ها و تصاویر اینترنت

 

10 تا از وحشتناک ترین و ترسناک ترین صدا های ضبط شده یا شنیده شده

10- سور اسرافیل

البته این صدا ارتباطی به سور اسرافیل یا قیامت ندارد. وگرنه مرده بودیم . اما چیزی که باعث شد این اسم را برای این صدا انتهاب کنیم ، این بود که ، با وجود این که این صدا توسط افراد مختلف در زمان های مختلف (آگوست ، دسامبر 2011 و ژانویه 2012) در کشور های مختلف (اوکراین رومانی و مکزیک) ضبط شد ، تمام آنها ویژگی مشترکی داشتند . یعنی صدای آنها از آسمان می آمد و بسیار ترسناک بود.

از سال 2008 همه ساله شندین این صداها توسط مردم گزارش شده است. دانشمندان باور دارند که این صدا در واقع نتیجه ی واکنش های میان اتمسفر و اشعات خورشیدی است.

 

10 مورد از وحشتناک ترین و ترسناک ترین صدا های ضبط شده جهان

9- صدای زحل

صدای زحل توس فضاسازه ی کاسینی در 2002 ضبط شده است. منشا این صدا میدان های مغناطیسی موجود در قطب زحل بوده است. فرکانس این صدا آنقدر زیاد بود که مجبور شدند به شدت آن را کاهش دهند تا بتوانیم آن را بشنویم.

 

8- باب اسفنجی

در رتبه ی هشتم ترسناک ترین صداهای ضبط شده ، باب اسفنجی قرار دارد. شاید بپرسید که مگر امکان دارد که صدای یک انیمیشن کودکانه ترسناک باشد. ابدا ترسناک نیست قبول داریم. خیلی هم خنده دار است. اما اگر صدای آن را تا 8 برابر کند کنیم ، صدا به شدت ترسناک میشود. تقریبا مانند آواز خواندن ارواح کودکان است.

 

10 مورد از وحشتناک ترین و ترسناک ترین صدا های ضبط شده جهان

7- سوت مرگ آزتک ها

وقتی برای اولین بار باستان شناسان و مورخان دستسازه های کوچک جمجه ای شکلی را در معابد آزتک ها پیدا کردند کاربرد آن را نمیدانستند. آنها ابتدا فکر میکردند که آنها اسباب بازی یا مجسمه های هنری اند. تا این که پانزده سال بعد مشخص شد آنها سوت هستند. صدای سوت ها بسیار شبیه جیغ انسان است. که احتمالا در ن برد یا مراسم قربانی کردن آنها استفاده میشده است.

 

6- اعماق

دانشمندان در حال مطالعه ی صدای اعماق دریا های آمریکای جنوبی در 1996 بودند. در صدابرداری که از اعماق یک اقیانوس آرام برداشته میشد ، صدایی مهیب و طولانی به گوش میرسد. که دانشمندان را هیجان زده و شگفت زده میکند. در شرایطی که نه زلزله ی زیر آبی وجود داشت ، نه آتش فشانی ، صدای مهیب تر از صدای وال به گوش میرسد.

 

10 مورد از وحشتناک ترین و ترسناک ترین صدا های ضبط شده جهان

5- کاستراتو

در قرون وسطا رهبران گروه آواز بسیار به صدای پسران جوان علاقه داشتند. صداهایی که زنگ و پیج زیادی داشت و جوانی در آن دیده میشد. برای این که صدای این پسر ها در طی بلوغ و پیری تغییر نکند آنها برخی از تارهای صوتی پسران جوان را با عمل جراحی بر می داشتند. تا صدای آن پسران تا ابد ، با پیچ و زنگ بالا باقی بماند. به این خوانندگان کاستراتو میگفتند. در اواحر قرن 19 این فرآیند کاملا غیرقانونی شد. و تنها یک صدا از آخرین کاستراتو ضبط شده است. صدایی که هرچند شاید زیبا باشد ، اما داستان ورای آن ، بسیار ترسناک و دردناک است.

 

4- عملیات روح پرسه زن

در رتبه ی چهارم ترسناک ترین صدا های ضبط شده ، عملیات روح پرسه زن قرار دارد. آمریکایی ها در طی جنگ ویتنام به این پی بردند که ویتنامی ها باور دارند که “هر ویتنامی که در جایی خارج از کشور خود بمیرد ، روح تا ابد در جهنم عذاب کشیده و پرسه میزند.” به همین علت یک صدای اختگی ضبط کردند که انگار روح ویتنامی های در جهنم در حال هشدار دادن به هم وطنان خود هستند ، که زودتر از جنگ کناره بگیریند ، وگرنه در جهنم میسوزند.

 

10 مورد از وحشتناک ترین و ترسناک ترین صدا های ضبط شده جهان

3- قدیمی ترین صدای ضبط شده از انسان

ادوارد لیون اسکات edouard leon scott رکورد قدیمی ترین صدای ضبط شده را دارد. او صدای آواز خواندن خود را با اختراع دستگاه ضبط صدای خود ذخیره کرد. که با توجه به کیفیت بد دستگاه ، این صدا بسییار ترسناک بوده است.

 

2-شبیه سازی بیماری شیزوفرنی

در این شبیه سازی ، صداهایی را که بیماران شیزوفرنی در مغز خود میشنوند ایجاد شده است. صدایی که بسیار شرورانه میخندد و با پچ پچ کردن کار های شرورانه ای را میخواهد که انجام دهید.

 

10 مورد از وحشتناک ترین و ترسناک ترین صدا های ضبط شده جهان

1- جن گیری آنا لیز میشل

آنالیز میشل دختری پانزده ساله بود که 6 شیطان در جسم او رسوخ کرده بودند. کلیسای کاتولیک تلاش کرد مراسم جن گیری را انجام دهد ، اما اقدامات موفقیت آمیز نبود و آنا در 1976 بر اثر عدم توانایی خوردن غذا میمیرد. این وقایع الهام بخش فیلم جنگیر میشود. صدایی ضبط شده از آنالیز میشل وجود دارد که به باور ما ترسناک ترین صدای ضبط شده جهان است.

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir