عجیب ترین سنت ها و آداب و رسوم فرقه های دنیا : در این مقاله تعداد 10 تا از عجیب ترین آیین ها و مراسم فرقه های مختلف دنیا را برای شما گلچین کرده ایم. سنت ها و آیین ها از جمله مواردی هستند که به فرهنگ و اساطیر کشور ها رنگ میدهند. و باعث ایجاد تمایز میان فرهنگ کشور ها میشوند. همین تفاوت ها باعث میشود که برخی از مراسم ها و آداب و رسوم هر فرهنگ برای فرهنگی دیگر عجیب یا شگفت انگیز باشد. اما ممکن است که این ده مورد از باقی تشریفات عجیب تر به نظر برسد. با ما همراه باشید.

 

10 عکس از بدل سلبریتی ها در تاریخ – عکس های افرادی که در زمان سفر کردند

عجیب ترین کالا های ممنوع در کشور های جهان – حقایق جالب

15 تا از فیلم های شبیه پدرخوانده – فیلم های در سبک godfather

 

10 تا از عجیب ترین سنت ها و شگفت انگیز ترین آداب و رسوم های جهان

10 – دستکش مورچه های انفجاری

مردم ساتاری ، یکی از قبایل آمازون مراسم عجیبی برای پسران به بلوغ رسیده دارند. در این آئین ، هر پسری که به بلوغ میرسد و تمایل دارد که یک مرد تلقی شود ، باید یک دستکش آکنده از مورچه های انفجاری bullet ants در دست کند. آنها باید به مدت 10 دقیقه دستکش را در دست داشته باشند. و درد نیش مورچه ها را تحمل کنند. نیش مورچه های انفجاری 30 برابر دردناک تر از نیش زنبور است.

 

پرتاب بچه

9- پرتاب بچه

در ایالت کارناتاکای هند ، مراسمی 700 ساله رواج دارد که هر ساله ، کودکان تازه متولد را از سقف خانه ای با حداقل 10 متر ارتفاع به ملحفه ای که جمعیت در زیر خانه نگه داشته ات پرتاب میکنند. باور دارند که این تشریفات ، برای کودک زندگی سالم ، موفق و پر از شانس به ارمغان می آورد.

 

8- دستشویی ممنوع

مردم یکی از قبایل اندونزی ، مراسم عجیبی برای تازه عروس و داماد های خود دارند که در رتبه ی هشتم عجیب ترین سنت ها ی ایرابرود قرار دارد. در این آئین ، داماد و عروس به مدت 3 روز نباید از دستشویی استفاده کنند! باور دارند در صورت عدم رعایت این آئین ، این عروس و داماد ، روزگار تلخ و پر از بدشانسی خواهند داشت و حتی ممکن است اولین فرزند آنها بمیرد! در طی این سه روز آنها نظارت میشوند و غذا و آب بسیار ناچیز استفاده میکنند.

 

تدفین راهب های تبتی

7- تدفین آسمانی

این مراسم توسط بودایی های تبت انجام میشود. زمانی که یکی از آنها می میرد ، آنها او را دفن نمی کنند یا آتش نمیزنند. بلکه بدن وی را خوراک حیوانات (مخصوصا پرندگان) میکنند. آنها باور دارند زمانی که می میرند ، نیازی به نگهداری از بدن ندارند ، چرا که از نظر آنها مهم ترین ارگان روح است و زمانی که روح از بدن جدا میشود ، بدن کالبدی بی ارزش بیش نیست.

 

6-کوادی پوش ها

در یکی از مراسم هندو ها ، آنها برای پرستش موگاه خدای جنگ ، کوادی میپوشند. تا از او طلب لطف و هدایا کنند. کوادی میتواند هر لباسی باشد که بدن را آزار دهد. میتواند صرفا جسمی سنگین باشد که روی سر قرار میدهند ، یا یک لباس پر از میخ ها و میله های نوک تیز که گوشت را خراش میدهد.

 

به صلیب کشیدن کاتولیک های فیلیپین

5- به صلیب کشیدن

مسیحیان ، باور داشتند که حضرت مسیح به خاطر گناهان انسان به صلیب کشیده شد. مسیحیان کاتولیک فیلیپین ، در یکی از آئین های خود به صورت داوطلبانه به صلیب کشیده میشوند و با میخ که به کف دست و پاهای آنها میزنند ، برای مدتی به صلیب متصل میشوند. آنها باور دارند که این کار آنها را به خدا نزدیک تر کرده و از گناهان انسان دور میکند.

 

4- تمیز کردن اجساد

در رتبه ی چهارم عجیب ترین سنت ها تمیز کردن اجساد قرار دارد .هر سه سال ، تعدادی از مردم یکی از قبایل اندونزی ، مردگان خود را از خاک بیرون میکشند ، آنها را حمام میکنند و به آنها لباس نو میپوشانند. آنها باور دارند این کار به آنها می آموزد قدر زندگی را بدانند ، و همچنین ارواح آنها را مورد لطف قرار میدهند چرا که از مردگان قدردانی میکنند.

 

برریدن انگشت

3- بریدن انگشت

زمانی که یکی از اقوام مردم یکی از قبایل اندونزی میمیرد ، معمولا زنان آن خانواده ، یکی از انگشت های خود را میبرند که به همراه جسد به خاک سپرده شود . این مراسم یکی از روش های عزاداری و ادای احترام به فرد مرده است.

 

2- شیرجه انگور

مردان یکی از جزایر اقیانوس آرام ، هر ساله برج های چوبی 30 متری میسازند. به پاهای خود طنابی از پوست درخت انگور متصل میکنند که یک سر آن متصل به بالای برج است. سپس از بالای این برج به زمین شیرجه میزنند.

آنها باور دارند این پرش ، به سلامتی آنها کمک میکند. و اگر به درستی پرش انجام شود ، تمام بیماری ها را از بدن فرد خارج میکند.

 

ازدواج با درخت

1- ازدواج با درخت

به باور برخی از هندو ها ، زمانی که یک دختر با نشانه هایی از دیده شدن سیاره مریخ به دنیا می آید ، دختری نفرین شده محسوب میشود و اولین همسر او به زودی جان خود را از دست میدهد. به باور آنها تنها راه برطرف کردن این نفرین ، ازدواج دختر با یک درخت که قرار است بریده شود است.

منبع شگفت انگیز ترین مراسم و تشریفات فرقه های جهان : ایرابرود

0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی ثبت آگهی ارزان رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir