کارتون هایی که توانستند آینده را پیش بینی کنند ، موضوع این مقاله ی حقایق جالب است. شاید فکر کنید که دروغ میگوییم یا چنین چیزی اصلا ممکن نیست ، اما باور کنید که عین حقیقت است. این دقیقا چیزی است که در مقالات حقایق جالب به آن میپردازیم ، یعنی حقایق عجیب ولی واقعی. پس با ما همراه باشید تا 10 بار که حوادث توسط فیلم ها و کارتون ها پیش بینی شدند را بررسی کنیم.

 

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 حادثه ای که میتوانند باعث نابودی زمین یا زندگی شوند

10 جانوران واقعی با ژن ترکیبی

10 تا از اسرار دارک وب برای معرفی این دنیای مجازی

10 تا از افراد مرده ای که شایعه است زنده اند

10 تا از ترسناک ترین موجودات اعماق اقیانوس ها ( قسمت دوم )

 

10 بار که فیلم یا کارتون هایی که توانستند آینده را پیش بینی کنند

10- family guy : بمب گذاری بوستون

در اپیزود یازدهم فصل پانزدهم یعنی turban cowboy این اتفاق پیش بینیی شد. و یک ماه پس از انتشار اپیزود ، این حادثه به وقوع پیوست. در این سریال پیتر به طور اتفاقی با یک مرد ناآشنای مسلمان دوست میشود. و در ادامه ی داستان ناخواسته وارد یک گروهک تروریستی میشود. و بعد ها در جریان همین بمبگذاری قرار میگیرد ، بمب گذاری که قرار است ماه آینده در دنیای واقعی رخ دهد.

 

10 بار که فیلم ها و کارتون هایی که توانستند آینده را پیش بینی کنند - حقایق جالب

9- simpsons : شیوع ویروس ایبولا

سیمپسون ها با بیش از 30 پیش گویی موفق ، به طرز ترسناکی به عنوان غیبگوی کارتونی شناخته شده اند. در مقاله ی دیگری مربوط به حقایق جالب ، به ورت اختصاصی به پیشگویی سیمپسون ها پرداخته بودیم.

یکی از مواردی که سیمپسون ها پیشگویی کردند ، مربوط به ویروس ایبولا است. در 1997 اپیزودی از سیمپسون ها قرار دارد ، که در آن مارج برای بارت کتابی میخواند که روی آن نوشته شده است ، “curious george and the ebola virus” به معنی “جرج کنجکاو و ویروس ایبولا” و بعد ها در داستان نقاشی از کلی جنازه ی مرده قرار دارد که خورشید بر بالای آنها گریه میکند. کمی پس از این اپیزود ، شیوع ایبولا در جهان به شدید ترین حد خود رسید.

8- star trek : تکنولوژی

در رتبه ی هشتم فیلم ها و کارتون هایی که توانستند آینده را پیش بینی کنند استارترک قرار دارد ، سریال محبوبی که سال ها بیشترین مخاطبان تلوزیون را داشت. در این سریال 1966 به خوبی ابزار های دنیای مدرن کنونی دیده میشود ، از گجت های بلوتوثی ، تا تلوزیون های فلت یا حتی عینک گوگل یعنی ابزار هایی که شاید تا 30 سال پس از اتمام سریال خبری از آنها نبود.

10 بار که فیلم ها و کارتون هایی که توانستند آینده را پیش بینی کنند - حقایق جالب

7- star trek : قتل

در اپیزود assignment earth کلی فجایع و رخداد هایی در فیلم نمایش داده میشود . که یکی از انها نقشه ی قتل یک مقام سیاسی بلند پایه بوده است. چند روز پس از نمایش این اپیزود ، مارتین لوتر کینگ زمانی که در بالکن خانه ای ایستاده بود ، با شلیک گلوله کشته میشود.

 

6- jetsons : تکنولوژی

در این سریال کارتونی مربوط به 1962 تا 1988 مانند استارترک بسیاری از ابزار ها و گجت های پیشرفته ی دنیای مدرن امروزه پیشبینی شده است. از ویدیو کال گرفته تا ساعت های هوشمند ، از ربات جاروبرقی تا تخت هایی که با اشعه بدن را برنزه میکنند. و خیلی از ابزار های دیگر.

 

10 بار که فیلم ها و کارتون هایی که توانستند آینده را پیش بینی کنند - حقایق جالب

5- scrubs : محل سکونت بن لادن

در این سریال جنیتور ، یکی از کاراکتر های سریال به وضوح میگوید ، “باید در پاکستان به دنبال اسامه بن لادن بگردیم” تروریستی که مسئول حمله ی 11 سپتامبر شناخته شده بود. و 4 سال پس از این جمله ی جنیتور ، آمریکای تصمیم میگیرد که بن لادن را نابود کند ، و حدس بزنید اقامتگاه بن لادن در کجا شناسایی شد ؟ بله پاکستان. چیزی که از 4 سال پیش پیش بینی شده بود.

 

4- family guy : خودکشی رابین ویلیامز

در رتبه ی چهارم فیلم ها و کارتون هایی که توانستند آینده را پیش بینی کنند ، پیش بینی تلخی قرار دارد. در 2012 در اپیزود viewer mail2 در این اپیزود ، پیتر یک تفنگ بر میدارد که به سر خود شلیک کند ، و بعد ها تفنگ به شکل رابین ویلیامز در می آید.

دقیقا زمانی که اپیزود به اتمام میرسد ، روزی است که رابین ویلیامز خودکشی میکند.

 

3- simpsons : ریاست جمهوری ترامپ

بله این اتفاق در فصل 11 قسمت 17 سیمپسون ها پیش بینی شده بود. اپیزودی به نام bart to the future . در این اپیزود دونالد ترامپ قصد دارد که رئیس جمهور شود. چیزی که در آن مواقع طنز به نظر میرسید. اما وقایع پیش بینی شده حتی در جزئیات نیز دقیقا یکسان اند. برای مثال در دوره ی انتخابات ، در محلی دونالد ترامپ حین پایین رفتن از پله ها به چپ مچرخد و دست راست خود را بالا میگیرد. در انیمیشن نه تنها این حرکت به صورت دقیق نمایش داده شد ، بلکه رنگ کت شلوار ، کراوات و حتی رنگ میله های پلکان نیز دقیقا یکی بود.

 

2- simpsons : حل نظریه علمی

در فصل 10 اپیزود دوی انیمیشن سیمسون ها ، سیمپسون ها تصمیم به اختراع یک چبزی میگیرند. و این منجر به حل کردن یک فرمول ریاضی به شدت پیچیده میشود. که سال ها بعد مشخص می شود که این دقیقا فرمول مشخص کننده ی جرم عنصر اولیه ی جهان است که از آن همه چز به وجود آمد. یعنی مسئله ی بوزون هیگز.

 

10 بار که فیلم ها و کارتون هایی که توانستند آینده را پیش بینی کنند - حقایق جالب

1- bugs bunny 1948 : حادثه 11 سپتامبر

در 1948 در یکی از کارتون های محبوب وابت دیزنی ، یعنی باگز بانی ، ردپایی واضح از حادثه ی 11 سپتامبر را مشاهده میکنیم. در این کارتون باگز بانی سرنشین هواپیمایی است که به سمت دو برج بلند دوقلو حمله ور میشود . هرچند که هواپیما به برج ها برخورد نمیکند ، اما جزئیات کارتون و این که مربوط به سال 1948 است ، بسیار ترسناک و عجیب است.

 

اگر لذت بردید ما را به اشتراک بگذارید. و هر هفته جمعه ها برای حقایق جالب به ما سر بزنید.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir