مسموم ترین غذاهای جهان یا مرگ آور ترین و خطرناک ترین و کشنده ترین خوراکی های دنیا را برای شما در این مقالهی حقایق جالب لیست کرده ایم. گاها در این لیست عناوین آشنایی میبینید که روزمره با آنها موجه میشوید. به همین علت خوب است تا با این موارد اشنایی پیدا کنید و بدانید چه چیز هایی را نباید خورد.

 

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 تا از بزرگ ترین رکورد های ورزشی تاریخ

10 تا از منزجرکننده ترین موسیقی های جهان

10 مورد از وقفه ها و هک شدن های پخش زنده

10 تا از عجیب ترین فکت های هری پاتر

10 تا از حال به هم زن ترین غذاهای جهان

 

10 تا از کشنده ترین و مسموم ترین غذاهای جهان

10- میوه ی آکی

این میوه در سرزمین جامائیکا میروید . و در بسیاری از محبوب ترین و پرطرفدار ترین غذا های جامائیکا استفاده میشود. اما متاسفانه اگر قبل از کامل رسیدن میوه ، مصرف شود ، باعث میشود فرد استفراغ های شدید داشته باشد یا به کما برود و یا در بدترین حالت ، بمیرد. این حوادث به این علت رخ خواهند داد که میوه ی نرسیده ، حاوی سمی به نام هیپوگلاسین است. اما از کجا معلوم که این میوه رسیده است ؟ اگر میوه کاملا رسیده ب اشد ، قرمز میشود و به صورت طبیعی باز میشود. هسته های سیاه این میوه همیشه سمی اند ، پس اگر به جامائیکا رفتید هرگز لب به هسته های این میوه نزنید.

 

10 تا از مسموم ترین غذاهای جهان یا کشنده ترین و خطرناک ترین خوراکی های دنیا

9- ریواس

در رتبه ی نهم کشنده ترین و مسموم ترین غذاهای جهان ، ریواس قرار دارد . شاید از خود پرسیده باشید که چطور ممکن است که یک گیاه که این همه در غذای مردم جهان استفاده میشود ، کشنده باشد. علت این هست که تنها ساقه ی ریواس خوراکی است و برگ های آن حاوی ماده ی سمی اگزالیک اسید است که با خوردن 5 کیلوگرم برگ ریواس ، میتواند ما را به کشتن دهد. در حالی که تنها یک برگ ریواس ما را مریض میکند.

 

8- سوپ خفاش

این سوپ تنها برای یک نفر کشنده نیست بلکه اگر یک نفر آن را میل کند میتواند برای تعداد زیادی از مردم کنده باشد. چرا که گفته میشود ویروس کرونا که در 2020 به یک پاندمی جهانی تبدیل شد ، از این سوپ ریشه گرفته است. همچنین گفته میشود خفاش ها ناقل بیماری هایی نظیر ایبولا یا ایدز هستند. گفته میشود که خفاش مزه ی مرغ میدهد. پس شاید خوب باشد اگر طرفدار این سوپ هستید آن را با مرغ جایگزین کنید.

 

10 تا از مسموم ترین غذاهای جهان یا کشنده ترین و خطرناک ترین خوراکی های دنیا

7- صدف های خونی

صدف معمولی میتواند به شدشت فرد را بیمار کند . حال تصور کنید که صدف خونی باشد ! این غذا در شانگهای بسیار طرفدار دارد و علت نامگذاری این است که این صدف ها مدت بسیار کوتاهی پخت میشود (حدود 20 ثانیه) و به نوعی در خون غرق هستند. این صدف ها سرشار از باکتری اند. هر ساله 30 هزار نفر به علت خورن صدف خونی بیمار میشوند. و نزدیک به 30 نفر از آنها میمیرند. به همین علت این غذا در چین ممنوع شد. و آشپزی که این غذا را طبخ کند ، 10 برابر درآمد سالیانه ی خود جریمه میشود.

 

6- کاساوا

کاساوا نوعی دسر یا اسنک در برزیل محسوب میشود که سرشار از کربوهیدرات است. گفته میشود طعم بسیار خوبی نیز دارد. اما این ماده ی مغزی منبعی از سیانور نیز محسوب میشود. مقدار سیانور موجود در یک کیلوگرم کاساوا میتواند یک گاو را از پا در بیاورد. برای خارج کردن سم به شدت تویه میشود که کاساوا را به صورت پودر درآورده و سپس بجوشانید.

 

10 تا از مسموم ترین غذاهای جهان یا کشنده ترین و خطرناک ترین خوراکی های دنیا

5- بادام

در رتبه ی پنجم کشنده ترین و مسموم ترین غذاهای جهان ، بادام قرار دارد . جالب است ذکر کنیم که بادام آجیل نیست. و در واقع هسته ی نوعی میوه محسوب میشود. بادام های تلخ میزان زیادی هیدروژن سیانید دارند ، که بسیار مهلک است. تنها یک مشت بادام تلخ خام میتواند انسان را بکشد. اما برای این که خیالتان را راحت کنیم ، راهی وجود دارد که میتوان با گرما دادن این سم را از بادام خارج کرد. به همین علت فروش بادام های تلخ “خام” در هر نقطه ای از جهان ممنوع است.

 

4- گیلاس

در واقع گوشت گیلاس سمی نیست. اما هسته ی گیلاس دو برابر میزان سیانور لازم برای مرگ یک انسان را در بر دارد. البته اگر هسته را درسته قورت دهید مشکل خاصی پیش نخواهد آمد (اصلا امتحان نکنید. ممکن است در گلوی شما گیر کند) . اما بسیار هشدار داده میشود که هرگز یک هسته را در دهان خود نشکنید یا گاز نزنید.

 

10 تا از مسموم ترین غذاهای جهان یا کشنده ترین و خطرناک ترین خوراکی های دنیا

3- قارچ های سمی

تقریبا به جز به قارچ های سوپر مارکت ، به قارچ دیگری نمی توان اعتماد کرد. برای مثال سالیانه تعدادی از انسان های جهان جان خود را به این علت از دست میدهند که پس از خوردن قارچ inky cat نوشیدنی الکلی مصرف کرده اند ، که واکنش های الکل و ترکیبات این قارچ نوعی فرایند کشنده است. سالیانه تعداد زیادی از مردم جان خود را به علت خوردن قارچ death cap از دست میدهند ، چرا که شباهت زیادی با قارچ های سوپر مارکت دارد. این آمار بزرگترین دلیل مرگ بر اساس مسمویت اتفاقی محسوب میشود. پس کلا هیچ وقت قارچ از خارج از فروشگاه های استاندارد تهیه نکنید.

 

2- سیب زمینی

به عنوان یکی از محبوب ترین مواد مغزی و ارزان ترین آنها ، سیب زمینی در تمام جهان محبوبیت دارد. اما ریشه ها و برگ سیب زمینی و زائده های آن بسیار سمی هستند. به همین علت به شدت تویه میشود که سیب زمینی هایی که سبز رنگ شده اند یا زائده هایی روی آن روئیده است را دور بیاندازید در غیر این صورت میتواند شما را درگیر بیماری های مختلفی کند و یکی از آنها فلجی و سپس مرگ است.

 

10 تا از مسموم ترین غذاهای جهان یا کشنده ترین و خطرناک ترین خوراکی های دنیا

1- ماهی بادکنکی

اصلا ظاهر این ماهی از صدفرسخی واضح است که سمی است. اما برخی از قسمت های این ماهی خوراکی است . این ماهی در بسیاری از رستوران های سنتی ژاپن با عنوان فوگو سرو میشود. پوست این ماهی و ارگان های آن حاوی یکی از کشنده ترین سم های جهان است. افرادی که با این ماهی مسموم میشوند ، فلج میشوند و فرآیند فلج شدن را به خوبی حس میکنند. و پس از مرحله ی فلجی آنها خفه میشوند. تا به حال هیچ پادزهری برای این سم کشف نشده است. سه سال طول میکشد تا یک آشپز ژاپنی به مهارت این که این غذا را سرو کند برسد و تنها یک سوم آنها از این آزمون با موفقیت بیرون می آیند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir