عجیب ترین کالا های ممنوع در کشور های جهان : شاید باور این که این کالا ها در برخی کشور ها ممنوع است ، برای شما سخت باشد ، اما این ها عین حقیقت است. البته گاها منطق درستی پشت برخی این ممنوعیت ها وجود دارد که آنها را در جای خود بیان خواهیم کرد. با ما در مقاله ی این هفته ی حقایق جالب همراه باشید.

 

دیگر مقالات حقایق جالب را اینجا بخوانید !

عجیب ترین قانون های کشور های جهان

ترسناک ترین داستان های کوتاه یا کریپی پاستا

طرز تهیه اسپرینگ رول چینی

تبلیغات گوگل در ایرابرود

طرز تهیه کیک کره ای ساده

 

10 تا از عجیب ترین کالا های ممنوع در  کشور های دنیا

10 – آدامس در سنگاپور

واردات ، فروش ، مصرف و خرید آدامس در سنگاپور ممنوع است. متخلفان توسط قانون کشور محکوم به پرداخت جریمه یا حبس میشوند. شاید این قانون خارج از منطق و انصاف به نظر برسد ، اما در قدیم ، تقریبا هر نقطه ای از سنگاپور توسط آدامس های جویده شده آلوده شده بود . این موضوع به حدی بحرانی شده بود که درب های مترو ، به علت همین مشکل ، گاها باز نمیشد.

 

عجیب ترین کالا های ممنوع در کشور های جهان - حقایق جالب

9- بازی های کامپیوتر در کره جنوبی

البته این کالا به صورت عام و کلی ممنوع نیست ، بلکه محدودیتی دارد. یعنی این قانون تنها برای کودکان زیر 16 سال و پس از نیمه شب ممنوع است. بنا به قانون کره جنوبی کودکان زیر 16 اگر پس از نیمه ششب مشغول گیم های کامپیوتری باشند ، مجرم هستند و توسط قانون محکوم میشوند.

قانون به این صورت اجرا میشود که در این کشور برای ورود به سرور های بازی ، باید با شماره شناسنامه وارد شوند ، و پس از نیمه شب هر کاربر زیر سن قانونی از سرور اخراح میشود.

 

8- کیسه پلاستیکی در بنگلادش

در رتبه ی هشتم عجیب ترین کالا های ممنوع در کشور های جهان ، کیسه ی پلاستیکی قرار دارد. امروزه معمولا تمام کالاهای خریداری شده در سرتاسر جهان در کیسه های پلاستیکی حمل میشوند. این مورد در بنگلادش هم معمول بود. تا این که مشکلات زیادی به بار آورد. بنگلادش کشوری است که خیلی به حمل و نقل روی رودخانه وابسته است ، پلاستیک های مصرف ش ده در این کشور به خوبی بازیابی نمیش به همین علت عموما در طبیعت رها میشد. همین موضوع حمل و نقل را در این کشور سخت کرده بود. بد تر این که بعد ها همین کیسه های پلاستیکی راه آب را سد کردند و سیل رخ داد و دو سوم کشور به زیر آب فرو رفت. پس از این که این اتفاق برای دومین بار در این کشور رخ داد ، این کالا در این کشور ممنوع شد. و متخلفان شاید تا یک سال به زندان محکوم شوند.

 

عجیب ترین کالا های ممنوع در کشور های جهان - حقایق جالب

7- دمپایی در جزیره کاپری ایتالیا

کاپری یک جزیره زیبا و توریستی در ایتالیا است که همه ساله جمعیت زیادی از توریست ها را میزبانی میکند. اما توریست زیاد فواید و ضرر های خود را دارد. و مردم شهر از یکی از این ضرر ها خسته شده بودند. از سرو صدای زیاد. منظور از سرو صدا ، صدای ماشین یا بلند بلند حرف زدن و … نیست. بلکه صدای تالاپ تالاپ های برخورد کف دمپایی به زمین بود. به همین علت این کالا در این شهر ممنوع شد. و افراد متخلف محکوم به پرداخت جریمه میشوند.

 

6- شلوار جین در کره شمالی

کشور های غربی از جمله آمریکا در کره ی شمالی کشور محبوبی نیست . و این کشور به شدت در حال مبارزه با غرب گرایی در فرهنگ خود است.از بارز ترین نماد های فرهنگ کشور آمریکا میتوان به همبرگر ، موسیقی پاپ و شلوار جین اشاره کرد. به همین علت برای جلوگیری از غرب گرایی ، دولت کره شمالی داشتن شلوار جین را در این کشور ممنوع اعلام کرد.

 

عجیب ترین کالا های ممنوع در کشور های جهان - حقایق جالب

5- تناسخ بدون مجوز در تبت

البته در این جا ما تقلب کردیم ، چرا که تنتسخ یک شی محسوب نمیشود ، اما این مورد خاص انقدر عجیب بود که اصرار داشتیم در این مقاله به آن اشاره کنیم . این قانون توسط دولت چین گذاشته شده است ، که راهبان بودایی بدون مجوز دولت چین حق تناسخ ندارند ! برخی باور دارند که این قانون به این علت گذاشته شد ، که دولت چین بتواند فردی با نفوذ دالای لاما (قدیسی که پس از مرگ روح او در بدن تازه ای حلول میکند.) را تحت نظر و کنترل خود داشته باشد. گویا که حکم فرد خطاکار ، 100 سال زندان بدون عفو است. به نوعی از زمانی که روح در بدن فرد حلول میکند ، تا زمانی که از بدن او خارج میشود ، باید در زندان بماند.

 

4- بطری های کوچک آب در ماساچوست

در رتبه ی چهارم عجیب ترین کالا های ممنوع در کشور های جهان ، بطری پلاستیکی قرار دارد. خرید و فروش بطری های آب کوچک تر از یک لیتر در ماساچوست ممنوع است.و مبلغ جریمه ی آن از 50 دلار شروع میشود. دولت علت این قانون گذاری را این طور اعلام کرده است که ساخت و حمل و نقل این بطری ها بسیار هزینه بر است و به راحتی در محیط زیست انباشته میشود و به آن ضرر میرساند.

 

عجیب ترین کالا های ممنوع در کشور های جهان - حقایق جالب

3- روروک کودکان در کانادا

در اوایل هزاره دوم ، برخی پژوهشگران به روروک کودکان ایراد گرفتند که باعث عقب ماندگی ذهنی در کودکان میشود و در مواردی خاص میتواند به آنها صدمه فیزیکی برساند. این موارد به خوبی روی دولت کانادا تاثیر گذاشت و باعث ممنوعیت کامل این کالا در کل کشور شد. به همین علت ، خرید و فروش این کالا در کشور کانادا جریمه نقدی و 6 ماه حبس به دنبال دارد.

 

2- دستگیره درب در کانادا

البته این موردی کمی شرایط خاص دارد. اول این که ممنوعیت تنها در استفاده از دستگیره درب های قدیمی است. دوم این که تنها در ساختمان سازی های جدید باید اعمال شود. علت این قانون جدید ، مدرن سازی ساختمان ها و سادگی در استفاده ی دستگیره های جدید بوده است.

 

عجیب ترین کالا های ممنوع در کشور های جهان - حقایق جالب

1- کچاپ در فرانسه

در مدارس فرانسه استفاده از  سس کچاپ ممنوع است. چرا که این باور را دارند که کچاپ به نوعی از این که کودکان طعم واقعی غذا را بچشند جلوگیری میکند. و باعث میشود به نوعی سلیقه ی غذایی آنها کور شود و رشد نکند.

 

این موارد عجیب بودند نه ؟ موردی هست که شما بشناسید و ما آنرا در لیست جا ا نداخته باشیم ؟ نظراتتان را با ما درمیان بگذارید.

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir