حوادثی که میتوانند زمین را نابود کنند کم نیستند. زندگی روی زمین به مو بند است. تقریبا هر روزی که زنده بیدار میشویم ، یک معجزه است که باید بابت آن سپاسگزار باشیم. این ده حادثه میتوانند دید شما را به زندگی تغییر دهند. با ما همراه باشید در این مقاله ی حقایق جالب همراه باشید.

 

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 تا از اختراعاتی که به داد انسان های تنبل رسیده اند.

10 تا از ترسناک ترین موجودات اعماق اقیانوس ها

10 تا از ترسناک ترین سایت های جهان

10 تا از افراد مرده ای که شایعه است زنده اند

10 تا از ترسناک ترین موجودات اعماق اقیانوس ها ( قسمت دوم )

 

10 تا از حوادثی که میتوانند زمین را نابود کنند

10- انفجار خورشید

پایان مهلک و قطعی برای زمین و کل منظومه ی ما وجود دارد ، و آن مرگ خورشید نام دارد. درخشش خورشید حال از یک سری واکنش های شیمیایی است که هیدروژن مصرف میکنند، و روزی که این ذخیره ی هیدروژن به انتهای خود برسد ، خورشید به مرور بزرگ و بزرگ تر میشود و رنگ قرمز تیره به خود میگیرد. خورشید به قدری بزرگ میشود که تا مریخ هر سیارهی ای را میبلعد. و سپس با انفجاری مهیب تبدیل به یک کوتوله ی فلزی سرد میشود.

 

10 تا از حوادثی که میتوانند زمین را نابود کنند یا به زندگی بشر و یا حیات پایان دهند

9- بیگانگان

شاید این موضوع برای شما خنده دار ترین و مسخره ترین در این لیست باشد. شاید شبیه فیلم ها به نظر برسد. اما تقریبا تمام دانشمندان باور دارند که بیگانگان وجود دارند. همانطور که در زمین بر اثر تکامل و کنش های طبیعی زندگی به وجود آمدن شانس این اتفاق در سیارات دیگر نیز وجود دارد. و اگر انها به طماعی و حریصی ما انسان ها باشند ، حتما چشم به منابع طبیعی و غنائم زمین ما خواهند دوخت.

 

8-شراره خورشیدی

در رتبه ی هشتم حوادثی که میتوانند زمین را نابود کنند ، شراره خورشیدی قرار دارد. خورشید هم حیاتبخش است هم ویرانگر . شراره های خورشیدی نوعی پرتاب شعله است ، که زمین را با اتم ها و عناصر داغ بمباران میکنند. این اتفاق قبلا نیز بارها افتاده بود و روی خطوط تلفنی ، یا حرارت زمین تاثیر گذاشته بود. اما آنها حالت خفیفی از شراره بودند. دانشمندان باور دارند خورشید قابلیت ایجاد شراره های تا چندین برابر بزرگتر دارند. و اگر این شراره ها به قدر کافی بزرگ باشند میتوانند لایه اوزون را بسوزانند و به زندگی روی زمین خاتمه دهند.

 

10 تا از حوادثی که میتوانند زمین را نابود کنند یا به زندگی بشر و یا حیات پایان دهند

7- سیاه چاله

همین اکنون سیاه چاله ها آزادانه در فضا سرگردان اند. و اگر یکی از ان ها به منظومه ی ما برسد اولین چیزی که مخدوش خواهد کرد مدار سیارات است. و این باعث میشود سیارات از مدار خود خارج شوند و امکان دارد به یکدیگر برخورد کنند. از دیگر اتفاقات ناگوار این است که میتواند سیارک ها را از مدار خود خارج کند و به عنوان شهاب سنگ درست به سمت سیاره ی ما پرتاب کند. و بدتر این که حتی خود زمین را ببلعد. اما شاد باشید که زمین قبل از بلعیده شدن ، یا منفجر یا له میشود.

 

6- ابر آتش فشان

باورتان میشود که یک آتش فشان نیز میتواند زندگی را از روی زمین پاک کند ؟ بله درست خواندید. آتش فشان هایی مانند آتش فشان yellowstone در آمریکا وجود دارند که پتانسیل زیادی در آنجا وجود دارد. این آتش فشان ها میتوانند به محض فوران زندگی را در چند مایلی خود نابود کنند. اما بد تر از آن پخش شدن خاکستر آنها در جو زمین است که میتوانند جو زمین را بپوشاند تا از ورود نور خورشید جلوگیری کند. و سپس یک عصر یخبندان کوتاه اما کافی برای نابودی زندگی راه بیاندازد.

 

10 تا از حوادثی که میتوانند زمین را نابود کنند یا به زندگی بشر و یا حیات پایان دهند

5-اختروش

گفته میشود این پدیده یک پتانسیل و چگالی بسیار زیاد از انرژی الکترومغناطیسی است که مربوط به یک کهکشان جوان میباشد. این پدید چنان امواج شدیدی از خود ساطع میکند که مانند یک اسلحه ی فوق ویرانگر فضایی است.که میتواند کل منظومه ی ما را نابود کند.  برخورد اختروش با زمین مانند شلیک گلوله های فوق پیشرفته در فضایی به عضمت جهان است. اما خوش بختانه احتمال این واقعه نزدیک به صفر است.

 

4-پاندمی جهانی

در ر تبه چهارم حوادثی که میتوانند زمین را نابود کنند پاندمی جهانی قرار دارد. این خطری ملموس تر از باقی خطر ها است ، چرا که انسان با آن دست و پنجه نرم کرده است. برای مثال طاعون در قرون وسطی حدود نصف جمعیت اروپا را نابود کرده بود. و در همین اواخر در خصوص ایبولا یا کرونا تمامی مردم جهان خطرناک بودن این موضوع را به خوبی درک کردند.

10 ویروسی که پس از کرونا میتوانند پاندمی بعدی را رقم بزنند

 

10 تا از حوادثی که میتوانند زمین را نابود کنند یا به زندگی بشر و یا حیات پایان دهند

3- نابودی لایه اوزون

لایه اوزون ما را از خطرات اشعات خطرناک خورشیدی محافظت میکند. اما اگر روزی این لایه نابود یا ضعیف شود. این اشعات میتوانند بر روی کشتزار ، گیاهان ، تولید مثل جانوران ، احتمال بالا رفتن سرطان و…. شود.

لایه ی اوزون در دنیای مدرن بیش از هر موقع دیگری باریک و ضعیف شده است.

 

2-بمب اتم

تنها دو بمب اتم ژاپن شوکی اتمی و اشعاتی مخرب به بار آورد که تا سال ها در خاک انجا نمیشد چیزی کشت کرد ، و جانداران تولید مثل سالمی نداشتند. همچنین با وجود این که بمب نبود ، هنوز آثار مخرب حادثه ی چرنوبیل به طور کامل بر طرف نشده است. یعنی مدت ها زمان میبرد تا رخدادی اتمی توسط طبیعت جبران شود. به همین علت دانشمندان باور دارند که تعداد بالای 15 بمب اتم ، میتواند زندگی را از زمین محو کند.

 

10 تا از حوادثی که میتوانند زمین را نابود کنند یا به زندگی بشر و یا حیات پایان دهند

1- شهاب سنگ

شهاب سنگ محتمل ترین دلیل نابودی زمین خواهد بود. میلیون ها سال پیش یک شهاب سنگ بود که دایناسور ها را به کلی از زمین محو کرد. همچنین سال ها است که دانشمندان و ناسا نگران برخورد های شهاب سنگ های بزرگ با زمین هستند. نه تنها یک شهاب سنگ بزرگ میتواند به کلی سطح زمین را بسوزاند. بلکه اگر یک شهاب سنگ از حد خود بزرگ تر باشد ، میتواند زمین را از مدار خود خارج کند.

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir