حال به هم زن ترین غذاهای جهان عنوان این مقاله ی حقایق جالب ایرابرود است. معمولا ما باور نمیکنم که مردم جهان کرم یا حشرات میخورند. اما ما 10 مورد رار در این لیست تهیه کرده ایم ، که بسیار عجیب تر و چندش تر از غذاهای حشرات و … است. با ما همراه باشید.

 

دیگر موضوعات حقایق جالب از ایرابرود

10 تا از عجیب ترین برنامه های تلوزیونی کودکان

10 تا از منزجرکننده ترین موسیقی های جهان

10 مورد از وقفه ها و هک شدن های پخش زنده

10 تا از عجیب ترین فکت های هری پاتر

10 تا از منفور ترین انسان های تاریخ

 

10 تا از عجیب ترین و حال به هم زن ترین غذا های جهان

10- پودینگ سیاه

این غذا یک نوع سوسیس تهیه شده از چربی ، گوشت و خون خوک و گاو است. این سوسیس را به عنوان صبحانه در انگلستان مصرف میکنند.

10 تا از عجیب ترین و حال به هم زن ترین غذاهای جهان - باور نمیکنید این ها را میخورند!

9- تخم مرغ قرن !

نه نگران نشوید ، برخلافف اسمم انتخاب شده برای این تخم مرغ ، یک تخم مرغ 100 ساله نیست. اما حداقل چندین ماه از قدمت این تخم مرغ میگذرد. یعنی میتوان به جرئت گفت سال ها است که فاسد شده است . این تخم مرغ ها در خاکست و نمک نگهداری میشود. این تخم مرغ ها آنقدر فاسد شده اند که سیاه میشوند ، و یک غذای محبوب در چین است.

 

8- کله پاچه

در رتبه ی هشتم حال به هم زن ترین غذاهای جهان ، کله پاجه قرار دارد . هم در کشور ایران ، هم در کشور های خاورمیانه و حتی کشوری اروپایی نظیر نروژ کله پاچه غذا (و برای خیلی ها نظیر ایرانیان صبحانه ای) لذیذ و دلپذیر است . اما بیایید به جهانیان حق بدهیم که از وجود این غذا تعجب کنند.

 

10 تا از عجیب ترین و حال به هم زن ترین غذاهای جهان - باور نمیکنید این ها را میخورند!

7- پنیر مگس

پنیر casu marzu ( به معنی پنیر فاسد ) یا به اصطلاح پنیر مگس ، پنیری است که از شیر گوسفند تهیه میشود در فضای آزاد قرار میگیرد تا مگس ها در آن تخم گذاری کنند. برای مصرف پنیر به دلخواه میتوان پنیر را با لارو های موجود در آن مصرف کرد یا آنها را جدا کرد. این پنیر ها در ایتالیا ممنوع شده بود ، اما دوباره آزاد شده است.

 

6- نره ی گاو

در بیشتر کشور های آسیایی این غذا مرسوم است. و گاها حتی در بسته بندی های مرسوم فروشگاهی در سوپرمارکت ها به فروش میرسد.

 

5- سوپ خفاش

یعنی خود کرونا ! البته هنوز سرمنشا ویروسی که در 2020 گریبان جهانیان را گرفت مشخص نیست ، اما شایعه است که از مصرف خفاش ناقل این بیماری ، به انسان رسیده است. اما حتی اگر این شایعه صحت نداشته باشد ، تایید شده است که خوردن خفاش ها میتوانند ناقل بیماری ، ایبولا یا ایدز باشند. سوپ خفاش در چین و تایلند مرسوم است و برای تهیه این سوپ ، خفاش را زنده زنده می پزند.

 

4- رتیل عمیقا سرخ شده

رتیل در رتبه ی جهارم حال به هم زن ترین غذاهای جهان قرار دارد . آ پینگ ( A-ping ) یا رتیل عمیقا سرخ شده ، همان طور که از اسم آن پیدا است ، اسنکی در کامبوج است که با سرخ کردن رتیل به دست می آید. خیلی ها از عنکبوت ، حشرات یا رتیل میترسند ، خیلی ها بدشان می آید ، خیلی ها هم دوست دارند آنها را بخورند.

 

10 تا از عجیب ترین و حال به هم زن ترین غذاهای جهان - باور نمیکنید این ها را میخورند!

3- بوداگ

برای تهیه این غذای مغولی ، ما باید یک آهو یا سمور را شکار کنید ، سر ببرید و محتویات بدن آن را خارج کنید ، سپس دست و پاهای آن را بشکنید تا راحت تر بتوانید بپزید. سپس درون شکم آن قلوه سنگ بگذارید تا هم از داخل و هم از خارج به خوبی کباب شود ، سپس آن را با پوست خود روی شعله ی آتش قرار دهید . گاها گوشت را سوراخ میکنند تا غذا از بخاری که از درون گوشت خارج میشود نترکد.

 

2- چشم تن ماهی

مانند نره ی گاو ، این غذا به صورت بسته بندی مرسوم فروشگاهی در سوپرمارکت ها و… به فروش میرسد. غذایی بسیار مرسوم در کشور های آسیایی علل خصوص ژاپن محسوب میشود. چشم تن ماهی معمولا به صورت چشم و عضلات و چربی های متصل به چشم به فروش میرسد و معمولا برای پخت آن را در آب می جوشانند.

 

1- جنین آرام جوشیده ی اردک

نام مرسوم این غذا در فلیپین ، balut است. برای تهیه این غذا ، تخم اردک را در زمین دفن میکنند ، پس از چند هفته که جنین در تخم شکل گرفت ، آن را خارج میکنند و به آرامی در آب جوش میپزند. و سپس آن تخم را به همراه پوسته ی آن میل میکنند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir