بهترین بازی های مخفی کاری یا stealth را در این مقاله به صورت لیست 30 تایی ارائه داده ایم . و امیدواریم اوقات خوش و سرگرم کننده ای را برای شما ایجاد کنیم.

بازی های مخفی کاری یا stealth چه نوع سبک بازی اند ؟

در این بازی ها همان طور که در مقاله ی انواع سبک بازی های کامپیوتری توضیح دادیم ، پلیر باید با مخفی شدن در سایه ها یا قایم شدن در جای مناسب ، در زمان مناسب واکنشی به دشمن خود بدهد که بیشترین صدمه را به آن وارد کند.

30 تا از بهترین بازی های مخفی کاری یا stealth

30- alien : isolation

پانزده سال پس از اکران فیلم معروف alien این بازی بر اساس آن ساخته شد. در این بازی شمشا باید نقش آماندا ریپلی را بازی کنید که در حال حل کردن معمای گم شدن مادر خود است.

مانند بسیاری از بازی های دیگر در این سبک و اتمسفر شما باید از جلب توجه موجودات فضایی این بازی اجتناب کنید.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth castle wolfenstein

29- castle wolfenstein

قبل از ولفنشتاین سه بعدی که یکی از بهترین بازی های fps است. castle wolfenstein وجود داشت.این بازی در 1981 منتشر شد.با وجود این که این بازی بسیار قدیمی است ، باید در این لیست قرار میگرفت. چرا که عناصری از stealth در خود داشت که تاثیر زیادی بر بازی های این سبک گذاشت.

28- assassin’s creed origins

در رتبه ی بیست و هشتم بهترین بازی های مخفی کاری یا stealth اساسینز کرید قرار دارد.شاید از آخرین بازی های مجموعه ی assassins creed باشد. این بازی شما را به عصر فراعنه ی مصر باستان میبرد. زمانی که کم کم نزاع و بحث میان برادری اساسینز و templar order افزایش میابد.

از بزرگترین عناصر این بازی به خوبی مخفی شدن و عملکرد به موقع است که باعث شد آن را در این لیست قرار دهیم.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth assassin's creed odyssey

27- assassin’s creed odyssey

26-aragami

در این بازی سوم شخص زیبا شما در نقش یک آدمکش undead هستید که قدرت این را دارید که سایه ها را کنترل کنید. در این بازی با تلپورت به سایه های مختلف ، مخفی شدن ، ساخت اسلحه و جانوران قدرتمند از سایه باید ماموریت های خود را انجام دهید.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth Invisible, Inc.

25-Invisible, Inc.

این بازی turn-based tactics based-game با اتمسفر آینده (سال 2074) بازیکن را در نقش یک جاسوس شرکت های غول تکنولوژی میگذارد. تا با جمع آوری اطلاعات رقبای این شرکت ها را از عرصه بیرون کند.

24- hitman

در رتبه ی بیست و چهارم بهترین بازی های مخفی کاری یا stealth ، هیتمن قرار دارد.از محبوب ترین و در عین حال معروف ترین بازی های مجود در عرصه stealth . حتی درا ین مورد مانند اساسینز کرید ، فیلم این بازی نیز ساخته شده است. در این بازی شما نقشه یک آدمکش بسیار حرفه ای را دارید که از طریق یک چیپ در پشت گردن خود کنترل میشود. در این بازی محیط خیلی مهم است. بهترین طرز کشتن دشمنان آن است که کمتر شک و گمان جلب کند. چرا که در غیر این صورت ممکن است بعد ها به مشکل بخورید.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth watch dogs 2

23- watch dogs 2

با موفقیت چشم گیری که watch dogs أاست ، نسخه ی دوم بازی نیز در 2016 توسط ubisoft ساخته شد. حال بازیکن باید به بندر های سان فرانسیسکو برود که با هک کردن دستگاه های مختلف شخصی و دولتی در شهر هیاهو و بلوا ایجاد کند. در این راه بسیاری از ابزار ها و تکنولوژی های مدرن شما را یاری میدهند.

22- gunpoint

این بازی ترکیبی  از بازی های معمایی پلتفرمر و stealth دارد. در این بازی شما نقشه و موقعیت های دشمنان و محیط آنها را مشاهده خواهید کرد. سپس باید یک نقشه ی بسیار دقیق بکشید که چطور بدون جلب توجه به خواسته های خود در بازی برسید.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth a plauge tale innocence

21- a plauge tale innocence

در دورهی طاعون 1349 در فرانسه بزرگترین دشمن شما در بازی لشکر موش های آلوده ای است که بیمارری را منتقل میکنند. شما در نقش دختری جوان باید به همراه برادر کوچک خود تمام تلاش خود را بکنید که در ماجراجویی خود مبتلا به طاعون نشوید.

اگرچه این ماموریت به این سادگی نیست. چرا که مسئولان پاکسازی طاعون به دلیلی نامشخص دنبال شما هستند و شما باید از چشم آنها مخفی بمانید.

20- deus ex : mankind divided

در رتبه ی بیستم بهترین بازی های مخفی کاری یا stealth ، deus ex قرار دارد. در نقش آدام جنسن در این بازی به شدت زیبا شما میتوانید همین طور دکمه ی شلیک را فشار دهید تا در راه دشمنانتان را پاکسازی کنید. اما این برای تازه کار ها است. بهترین راه و جذاب ترین سبک بازی این است که با قدرت مخصوص خود غیب شوید و از شوکه شدن دشمن خود نهایت سود را ببرید.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth Splinter Cell Conviction

19-Splinter Cell Conviction

این بازی زیبا علاوه بر بازی هایی که تا به حال اعلام کردیم دو عنصر سرگرم کننده دیگر دارد. یکی از آنها mark & execute است که شما تعدادی هدف تعین میکنید ، بدون نیاز به هدف گیری ، به آنها در زمانی مشخص شلیک میشود. و د مین عنصر ، last known postion است. که در حالت مخفیانه میتوانید دشمنان خود را شناسایی کنید.

18-Thief: Deadly Shadows

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth Splinter Cell Conviction

17-Rise of the Tomb Raider

شما طبق معمول نقش لارا کرافت را دارید. که با کشف کردن مدارک و اسناد یک سازمان مخوف در یاماتای به او اتهام دیوانگی زدند. حال او باید ثابت کند که سلامت روانی دارد ، اما تا آن موقع بهتر است کسی او را نبیند.

16-Sly Cooper and the Thievius Raccoonus

15- tomb raider

مجموعه ی tomb raider سال های سال دنیای بازی های کامپیوتری را تحت تسلط خود داشته است. لارا کرافت به عنوان یکی از محبوب ترین شخصیت های زن دنیای بازی های کامپیوتری ، به درون معبد ها و ویرانه های باستانی میرود تا ماجراجویی های خود را به پایان برساند. در این مسیر دشمنان زیادی او را دنبال میکنند.

14- Tenchu: Stealth Assassins

سامورایی ها و دایمو ها ، سربازان هولناکی بودند. که هنوز هم آوازه ی آنها در دنیا پیچیده است. اما یک رده از سربازان به صورت اساسین ، میتوانست آنها را به راحتی از پا در بیاورد. آنها نینجا ها بودند. که تنها نقطه ی قوت آنها در برابر سامورایی ها مخفی شدن و استفاده از بهت سامورایی ها در برابر خودشان بود. این بازی به خوبی تاریخ را برای شما زنده میکند. که در دنیای ژاپن فئودالی باید دشمنانتان را در بهت شکست دهید.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth Hitman 2: Silent Assassin

13-Hitman 2: Silent Assassin

یک بازی دیگر از هیتمن حتی شاید کمی زیبا تر. هیتمن و اساسینز کرید ، دو غول اصلی سبک بازی های stealth هستند. که جای تعجب ندارد بازی های متعددی از آنها در این لیست قرار دارد. از جالب ترین متد های مخفی شدن هیتمن این است که میتواند با برداشتن لباس دشمنان مرده به شکل آنها در بیاید. و در میان آنها برود و آنها را از درون نابود کند.

12-Dishonored 2

در رتبه ی چدوازدهم بهترین بازی های مخفی کاری یا stealth دیس آنرد 2 قرار دارد. در این بازی شما علاوه بر نقش corvo attano میتواند به عنوان emily kaldwin نیز بازی کنید. و دنیا را از دو زاویه ی متفاوت ببینید. مانند نسخه ای دیگر از این بازی که در این لیست معرفی کردیم شما میتوانید همین طور شلیک کنید تا دشمنتان را از بین ببرید یا مخفی شوید و به آنها شبیخون بزنید.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth Hitman 2: Silent Assassin

11- deus ex

مانند dishonored شما دو انتخاب دارید که هجومی بازی کنید و دشمنان را بدون شبیخون و مخفی شدن نابود کنید. یا مخفی شوید در موقعیت مناسب آنها را طوری نابود کنید که اصلا متوجه شما نشوند. اما اگر هجومی بازی کنید ، دو تا مشکل پیش می آید. یک این که دشمنان با کوچکترین شک ، همگی به سمت شما میدوند و شما در میان جمعیت بزرگی از دشمنان که شما را حلقه کرده اند گم میشوید. و دیگر این که از جوایزی که بازی به اضای مخفی شدن به شما میدهد محروم میمانید.

10-Deus Ex: Human Revolution

این بازی مانند یک شوتر اول شخص میماند اما با عناصر rpg قوی که انتخابات مخفی شدن و شبیخون زیادی برای شما گذاشته است. که به همین علت بیشتر بازی stealth است تا شوتر.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth Hitman 2: Silent Assassin

9-Mark of the Ninja

این بازی پلتفرمینگ از عناصر سبک stealth استفاده کرد و آنها را رونق داد. در این بازی شما باید مکانیزم خود را بر اساس نور و صدا بچینید. یعنی از نور به سمت تاریکی ها بخیزید و گوش به زنگ صدای اطرافیان باشید تا در زمان مناسب از سایه ها خارج شوید.

8-Splinter Cell

در رتبه ی هشتم بهترین بازی های مخفی کاری یا stealth اسپلینتر سل قرار د ارد. این بازی دقیقا زمانی وارد بازار شد که دوران رونق بازی های stealth بود یعنی اوایل 2000 و در آن دوران که گیمر ها بهترین بازی های این سبک را به چشم دیده بودند، به خوبی توانست خودی نشان بدهد و به موفقیت بالایی رسید. در این بازی شما باید در تاریکی ها سیر کنید. در این راه دوربین شبانه هم دارید که شما را در این راه کمک میکند.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth Dishonored

7- Dishonored

مانند نسخه ای دیگر از این بازی که در این لیست معرفی کردیم شما میتوانید همین طور شلیک کنید تا دشمنتان را از بین ببرید یا مخفی شوید و به آنها شبیخون بزنید. این بازی م انند تقریبا تمام بازی های stealth مجموعه ماموریتی به صورت چک لیست به شما میدهد که با اتمام آنها میتوانید روند بازی را ادامه دهید.

6-Thief: The Dark Project

بازی همان مکانیزم صدا و نور Mark of the Ninja را دارد. که باید به سایه بروید و گوش به زنگ باشید. اما شما باید مراقب قدم های ودتان باشید. به همان اندازه که دشمن صدا ایجاد میکند شما هم صدا ایجاد میکنید. برخی از زمین ها با قدم ها ی شما صدا میدهند مانند زمین تیر چوب یا کاشی های لق .

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

5- Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

آخرین نسخه ی متال گیر از کمپانی کوجیما ، که در آن تحولات اساسی در بازی های متال گیر رخ داده است که از جمله آن میتوان به آخرین تکنولوژی اسلحه های بازی اشاره کرد. اولین بازی از نسخه ی متال گیر نیز که مخفی کاری را وارد open world کرد.

4- Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

در رتبه ی چهارم بهترین بازی های مخفی کاری یا stealth نسخه ی دیگری از متال گیر قرار دارد. در این بازی پلیر نقش so;id snake را دارد. بازی زاویه دید جدید و جالبی ارائه داده است و آن دوربین روی شانه نام دارد. تقریبا تمام انتظاراتی که از مجموعه metal gear داریم در این بازی ارائه شده است.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

3- Metal Gear Solid

در جعبه ها مخفی شدن ، سینه خیز رفتن زیر وسایل ، ایجاد صدا برای فریب دادن دشمن ، و… همه از مخفی کاری های جالبی است که در این بازی استفاده میشود. در این بازی مخفی کاری صرفا قایم شدن در سایه ها معنی نمیدهد. همچنین خود solid snake یک هشدار ذاتی دارد که در صورت احساس خطر خود به خود قایم میشود.

2- The Last of Us

در این بازی آزادی شگفت آوری دارید. با وجود این که میتوانید به صورت شوتر بازی را هدایت کنید. اما مخفی کاری در این بازی بهتر جواب میدهد. بازی بیشتر سبک surviaval horror دارد. تغریبا باید تمام منابع را مدیریت کنید و بهترین راه مصرف آنها استفاده ی هوشمندانه است.

بهترین بازی های مخفی کاری - 30 تا از بهترین بازی های stealth The Last of Us Part 2

1- The Last of Us Part 2

قسمت اول این بازی که توسط naughty dog ارائه شد ، موفقیت چشمگیری داشت. بازی به صورت راوی به ظوری پیش میرفت که مردی را نشان میداد که وظیفه داشت دختری را در طول یک کشور همراهی کند. در بازی که نسل بشر تقریبا توسط زامبی ها منقرض شده است. شما وظیفه ی مشخصی دارید ، که زنده بمانید. و بهترین راه آن قایم شدن و مخفی کاری است. در پارت دوم بازی قرار است داستان در یک جامعه ی کوچک از بازماندگان بشر ادامه پیدا کند که ما قضد نداریم آن را برای شما اسپویل کنیم.

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir