30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر – بهترین بازی های تیراندازی

بهترین بازی های شوتر اول شخص را در یک لیست سی تایی برای شما جمع آوری کرده ایم. این بازی ها به صورت fps یا اول شخص هستند ، پس اگر اساطیری مانند فورتنایت یا گرز آف وار را مشاهده نکردید ناراحت نشوید. بازی ها بر اساس انتخاب مردم و منتقدان مرتب شده اند.

بازی های شوتر چه سبک بازی هایی اند ؟

همان طور که در مقاله ی انواع سبک های بازی های کامپیوتری خواهید خواند بازی های شوتر بازی هایی اند که در زیرشاخه ی بازی های اکشن ، گیمر تلاش خواهد کرد با استفاده از اسلحه های گرم یا سرد از راه دور ، دشمنان خود را منهدم کند و به هدف نهایی برسد.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص

30-payday

با بیش از 7 سال سابقه در بازی های با داستان دزدی وسرقت هنوز در این سبک بازی ها برای pay day رقیبی یافت نشده است. بهترین مود بازی حالت آنلاین آن است ، که شما به همراه دوستان خود گنگ دزدی خود را به راه می اندازید و و بانک ها و جواهر فروشی ها را برای یک نقشه ی زیرکانه بررسی میکنید.

pay day یکی از بهترین تجربه های نبرد های تفنگی را برای شما به ارمغان می آورد اما دقت کنید که رمز موفقیت صبر و تفکر در نقشه است.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

29- fear

بزرگترین نقطه ی قوت بازی سلاح های خاص آن است. برای مثال سلاحی در بازی است که تبر هایی پرتاب میکند که میتواند دشمن را به دیوار بدوزد. از دیگر نقاط قوت آن هوش مصنوعی فوق العاده سخت آن میباشد. که میتواند با نارنجک های به موقع و حملات ناگهانی به راحتی شما را شکست دهد.

28-Call of Duty: Modern Warfare Remastered

این بازی تقریبا روی تمام بازی های شوتر مخصوصا بازی های این لیست تاثیرگذاشته و الهام بخش بوده است. سه بازی اول کال آف دیوتی در خصوصص جنگ های جهانی بود و موفقیت زیادی بدست آورد ، اما این یعنی چهارمین سری از کال آف دیوتی بود که هرت و موفقیت جهانی بدست آورد و بازار شوتر را تصرف کرد. چرا که اسلجه ها و تاکتیک های مدرن تر از جنگ جهانی دوم را وارد عرصه ی شوتر کرد.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

27- Team Fortress 2

تقریبا میتوان به جرئت گفت که بنیانگزار سبک شوتر بر پایه ی هیرو های منحصر به فرد این بازی بوده است. هیرو های این بازی به 9 کلاس تقسیم میشود که سه تای آن هجومی سه تا ساپپورت و سه تای دیگر دفاعی است. همچنین تم کارتونی آن به بازی جذابیت خاصی داده است که امروزه الهام بخ اورواچ و … است.

26- bioshock infinite

بدون شک تک تک نسخه های قبلی بایوشاک به خوبی این نسخه در سبک شوتر نبود ، شاید آن ها تفنگ ، داستان زیبا و … داشته بودند ، اما هیچ کدام آن ها به اندازه ی bioshock infinite تمرکز خود را روی شوتینگ دقیق نگذاشته بودند.

این نسخه به قدری توجه طرفداران شوتر را جمع کرد که بدون ذره ای تردید این نسخه ی بایوشاک را در لیست بهترین بازی های شوتر قرار میدهیم.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

25- half life 2

به ندرت بازی در سبک شوتر پیدا میشود ، که از half life 2 تاثیر نگرفته باشد. در این بازی شما باید با انواع اسلحه و هرچه در توان دارید به جنگ با آدم فضایی های فاشیست بروید و آنها را نابود کنید.

24- left for dead 2

همواره زامبی ها در انواع رسانه های دیجیتال طرفداران خاص خود را داشته اند. از سریال و فیلم تا بازی ها. اما در سبک شوتر ، یکی از بهترین این بازی ها left for dead 2 بوده است. در این بازی نه باید بسیار مهربان باید که برای کمک به دیگران از غافله عقب بمانید ، نه آن قدر خودخواه که آن ها را در ماجراجویی خود رها کنید تا بمیرند. در حین مبارزه زامبی ها را دست کم نگیرید. هرچه آنها در قدرت و استقامت کم داشته باشند ، تعداد آنها آنرا جبران میکند.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

23- insurgency sandstorm

یک بازی شوتر واقعگرایانه. دیگر آن دقت و عکس العمل هایی را که در بازی های شوتر واقعی انتظار داشتید را در این بازی نمیبینید. در این بازی این kill های شما با یک پیام یا نوتیفیکیشن به اطلاع شما نمیرسد. و مانند دنیای واقعی باید خودتان از آن اطمینان حاصل کنید. گاهی باید بر سر جنازه ها چند تا تیر خالی کنید تا مطمئن شوید مرده اند.

22- valorant

شاهکاری دیگر از riot ، که این بار قصد تصرف جایگاه کانتر در سبک شوتر داشته است. در این بازی ، ترکیبی از بازی های valve و overwatch را مشاهده خواهید کرد. در این بازی محل شما در نقشه بسیاری حیاتی است. همچنین مانند بازی های شوتر مدرن شما در بین چند کلاس کاراکتر حق انتخاب دارید.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

21-Counter-Strike: Global Offensive

درست است که این نسخه به زیبایی نسخه ی 1.6 نبود ، اما کیفیت بهتر ، در کنار نقشه ها و مود های جدید بازی برای کاربران ماجراجویی های جدیدی به ارمغان آورد.

از دیگر امتیازات این بازی این بود که برخلاف نسخه ی قدیم ، به صورت رایگان در استیم در دسترس قرار گرفت.

20-blink

یک اشتباهی که در تقریبا تمام بازی های fps دیده میشود ، این است که هیکل تمام شخصیت ها به ورت نرمال و یکی است. اما در blink ، دو سبک شخصیت وجود دارد ، هیکل های ریز و سرع ، و هیکل های بزرگ و قوی که هنگام مقابله با آن ها باید استارتژی خاص خود را اعمال کنید.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

19-dusk

بازی dusk از قدیمی ترین بازی های این لیست محسوب میشود . پس انتظار کیفیت بالا نداشته باشید. اما با سرعت بالا ، هیجان زیاد و روان بودن بازی ، از بهترین های دهه 90 محسوب میشد. که همین باعث شد از تاثیرگذارترین بازی های سبک شوتر محسوب شود.

18-Deep Rock Galactic

شخصیت های اصلی بازی دوراف ها هستند. و اتمسفر آن فضا و سیاره های فضایی است. شما و گروه دوراف های خود باید به سیاره های مختلف بروید و به زور اسلحه الماس های مخصوصی که تحت تسلط آدم فضایی های خطرناک و بزرگی قرار دارد را به چنگ بیاورید و به خانه ی خود بازگردید.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

17-Bulletstorm

با وجود حرفه ای بودن شوتینگ و اتمسفر هوشمند آن ، این بازی به طور مسخره ای خنده دار است. در این بازی باید با متد های کشتن تعریف شده در بازی ، ماجراجویی خود را ادامه دهید که این نیز از دیگر امتیازات آن است.

16-Escape from Tarkov

این بازی به سخت بودن شناخته شده است. این بازی سرعت کم و تنش بالایی دارد. که حین تجربه ی آن شما را به صندلی میخکوب میکند. اما با وجود سختی ، بازی بسیار محبوب و سرگرم کننده ای است. مانند بازی هایی مانند pubg شما باید در محوطه به دنبال ابزار های مناسب برای زنده ماندن باشید.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

15-Borderlands 3

این بازی ترکیبی از دو نسخه ی قبلی است ، که به صورت بهتری پیاده شده است. لقب البی به این بازی داده اند ، “ورد آف وارکرفت شوتر” . چرا که تاکید زیادی روی loot :ردن در این بازی وجود دارد. با گذر زمان و loot های مناسب شما به یک هیولای شکست ناپذیر تبدیل میشوید.

14-PlayerUnknown’s Battlegrounds

تا دوسال ورود ، این بازی مثل بمب صدا کرد. تقریبا هر گیمری را مجذوب خود کرده بود. این بازی اولین بتل روبال سبک شوتر نبوده است. اما ویژگی هایی داشت که آن را از دیگر سبک های رقیب خاص میکرد. ، ابزار های رندومی که در نقشه پخش شده بود ، چتربازی ابتدای بازی و zone هایی که به مرور کوچک تر میشد.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

13-Wolfenstein 2: New Colossus

با اسلحه های بزرگ و پرسرو صدا باید به جنگ با رایش سوم نازی ها بروید ، که حال بسیار هوشمند و قدرتمند شده اند. از امتیاز بسیار محبوب این بازی نسبت به دیگر شوتر ها ، امکان در دست گرفتن دو اسلحه از هر نوعی است. مثلا یک پیستول در دست چپ برای حملات کم سرو صدا و یک شاتگان برای حمله های قوی تر.

12-Overwatch

یک کمپانی بزرگ بازی سازی مثل بلیزارد ، که شاهکاری مثل world of warcraft را ارئه داده است ، تجربه ی کافی برای ساخت هر بازی موفقی را دارد.

در این سبک شوتر (مانند دیگر بازی های بلیزارد) ، شما باید از میان هیرو های مختلف با قابلیت خاص خود ، هیروی مورد نظر خود را انتحاب کنید و به طمین بازی بروید.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

11-Metro Exodus

یکی از جذاب ترین داستان ها را در میان این لیست دارد. در طی حادثه های هسته ای ، حال انسان ها در زیرزمین و مترو ها مخفی شده اند ، و موجودات عجیب و بسیار وحشی در اطراف پرسه میزنند. شما باید با مخفی شدن و شلیک به موقع از این ماجراجویی زنده بیرون بیایید.

10-Superhot

زمان فقط وقتی شما حرکت میکنید میگذرد. این ایده ی اصلی این بازی بوده است. یک بازی خلاقانه از یک استودیوی مستقل در لهستان. شما در اتاق هایی از یک شرکت ، رستوران و … پرسه میزنید تا ابزار های لازم برای شکست دادن موج هایی از دشمنان حرارتی که سمت شما می آیند را داشته باشید.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

9-Apex Legends

یک بتل رویال برای آنها که کمتر وقت دارند ، یای مبارزات سریعتر را بیشتر دوست دارند.در این بازی در کنار هدفگیری حرکات شما بسیار اهمیت دارد.شما میتوانید روی سقف ها پارکور کنید ، یا از تپه ها به پایین لیز بخورید و.. اما همه ی آنها را باید حساب شده انجام دهید. کلاس بندی شخصیت ها و قدرت های آنها این بازی شوتر را بسیار خاص کرده است.

8-Black Mesa

گرافیک زیباتر ، شخصیت های بیشتر ، لول های سخت تر ، اسلحه های جذاب تر ،.. همه ی این ها مواردی است که یک بازی شوتر را بسیار جذاب میکند. , ویژگی هایی که به صورت کامل در این بازی پیدا میشود.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

7-Titanfall 2

با دویدن بر روی دیوار ها در این بازی احساس بی وزنی کنید. کاری که برای غافلگیر کردن دشمنان در این بازی بسیار لازم است. از دیگر قابلیت های شما سفر در زمان میباشد. با استفاده از این قابلیت های منحصر به فرد شما باید ماجراجویی خود را برای شکست دادن دیگر تایتان ها به پایان بسانید.

6-Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

این بازی یکی از بهترین شوتر های مولتی پلیر منتشر شده است. به نوعی اگر شخصیت ها و قابلیت های overwatch  را با محیط و اتمسفر کانتر ترکیب کنید این بازی بسیار زیبا ایجاد میشود. از دیگر امتیازات بازی این است ، که برخلاف کانتر ، محیط شما نیز با نبرد نابود میشود. به این صورت نیست که با پرتاب 5 تا نارنجک به درب A ، درب و دیوار ها و جعبه های داخل آن سالم بماند. یا وقتی با گلوله ی snipe وقتی از فاصله ی نزدیک به شیشه ماشین شلیک کنید نشکند.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

5-counter strike 1.6

شاید به یادماندنی ترین بازی این لیست باشد. تقریبا تمام ما با آن در دوران گیم نت و خوابگاه ها و… خاطره داریم. تقریبا یک دوره ی ده ساله از جمله مفرح ترین تفریحات ما این بازی بود.

4-Half-Life: Alyx

متاسفانه این بازی برای VR است. و این بزرگترین و از معدود نقاط ضعف این بازی است. اما اگر منصفانه به این بازی نگاه کنیم، بسیار بازی جذاب و زیبایی است. انیمیشن های زیبا و با جزئیات ریز آن ، این قابلیت که شما هر شئ را میتوانید بلند کنید و به خواست خودتان تغیر دهید ، همه از زیبایی های این بازی است.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

3-Call of Duty: Warzone

بدون شک بهترین بتل رویال شوتر است. برای بیش از یک سال ، بتل رویال شوتر تحت سلطه ی apex و pubg و fortnite بوده است. اما نام پرآوازه ی سبک وتر ، یعنی call of duty حال این عرصه را با عناصر تازه ای که وارد بتل رویال کرده است ، تصاحب کرده است.

2- Destiny 2

این بازی هم role play و هم mmo بسیار زیبایی دارد. همچنین reward های بازی بسیار منصفانه و خوب توصیف شده است. همچنین برای match making مود های مختلفی ارئه شدی که تجربه ی سرگرم کننده ای برای شما ایجاد میکند.

30 تا از بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر - بهترین بازی های تیراندازی

1- Doom Eternal

پس از اتفاقات مریخ ، حال زمین توسط نیروهای شیطانی تسخیر شده است. که 60 درصد جمعیت آن در این نبرد جان خود را از دست داده اند. باقیمانده ی انسان ها یا فرار کردند ، یا نیروی مقاومتی تشکیل دادند که پس از شکست های متوالی پنهان شده اند.

حال doom slayer توسط دکتر هیدن تلپورت میشود تا در این جهنم شیطانی علی متجاوزین بجنگد و یک ماجراجویی زیبا را برای شما بسازد.

همان طور که میبینید بازی داستان و خلاقیت خوبی دارد ، همچنین گیم پلی آن بسیار هیجان انگیز و جالب است. منتقدین نیز بسیار نظرات خوبی برای این بازی داده اند.

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir