اسکرین شات در ویندوز : ساده ترین روش برای گرفتن اسکیرین شات در ویندوز را به شما در این مقاله آموزش میدهیم. سعی کرده ایم این کار را به ساده ترین زبان ممکن توضیح دهیم.

اسکرین شات چیست ؟

اسکرین در زبان انگلیسی به معنای صفحه است. و شات در این کلمه به معنای تصویربرداری است. در نتیجه اسکرین شات به معنای تصویر برداری از صفحه ی موبایل یا کامپیوتر یا دیگر دستگاه های دیجیتال است. یعنی ذخیره کردن تصویر صفحه.

 

ساده ترین روش برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز - بدون نیاز به دانلود هیچ برنامه ای

ساده ترین روش گرفتن اسکرین شات در ویندوز

برای ذخیره ی تصویر اسکرین شات ، راحت ترین روش بدون نیاز به نصب هر برنام ای استفاده از ابزاری است که در خود ویندوز مهیا شده است. یعنی ابزار snipping tool برای ذخیره اسکرین شات ، شما باید ابتدا دکمه استارت (دکمه ای که علامت یک پنجره دارد. دومین دکمه در پایین سمت چپ) را بفشارید. در پنجره ی باز شده ، یک مکان برای جست و جو وجود دارد (در ویندوز 10 باید روی علامت دایره یا کورتانا کلیک کنید.) حال در این مکان کلیک کرده و کلمه ی snipping tool را سرچ کنید.

در نتایج علامت یک قیچی مشخص خواهد شد ، روی آن کلیک کنید.

پنجره ای باز خواهد شد.

روی new کلیک کنید.

حال با کشیدن ماوس میتوانید معین کنید که جه قسمتی از صفحه را میخواهید تصویر برداری کنید.

پس از این که تصویر را گرفتید ، در پنجره ای جدید نتیجه قابل مشاهده است. و میتوانید با کلیک بر روی file تعیین کنید تصویر کجا ذخیره شود.

تا اینجا موفق شدید در ویندوز اسکرین شات بگیرید. اما این ابزار قابلیت هایی هم دارد که در این مقاله آنها را برای شما شرح میدهیم.

 

ساده ترین روش برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز - بدون نیاز به دانلود هیچ برنامه ای

امکانات اسکرین شات

اول این که در قسمت mode میتوانید تعیین کنید که به چه صورت اسکرین شات میخواهید. برای مثال اگر فرم تصویری که میخواهید از صفحه بردارید به صورت مستطیل شکل است ، بهترین گزینه همان حالت پیش فرض یا rectangular است.

اگر فرم تصویر شما مستطیلی نیست ، مثلا دایره ای است یا میخواهید دور یک کلمه را تصویر برداری کنید ، بهترین گزینه free form snip است.

اگر بخواهید از کل یک پنجره ، مثلا یک فایل ورد یا اکسل تصویر برداری کنید ، بهترین گزینه window snip است که کافی است روی پنجره مورد نظر کلیک کنید تا از کل آن تصویر برداری کند. و در آخر اگر بخواهید از کل صفحه تصویر برداری کنید ، بهترین گزینه full screen است.

نوشتن یا رنگ آمیزی کردن روی تصویر

پس از این که تصویر شما تولید شد ، شما میتوانید با کلیک بر روی علامت خودکار ، روی تصویر بنویسید یا نقاشی کنید. در کنار علامت خودکار یک فلش وجود دارد که در آنجا میتوانید رنگ خودکار را تعیین کنید.

با کلیک بر روی علامت هایلایتر (کنار خودکار) میتوانید قسمتی از تصویر را هایلایت کنید.

اگر از تغییراتی که دادید ، خرسند نیستید میتوانید با کلیک بر روی پاک کن آنها را پاک کنید.

 

اگر در حین این کار ها به مشکل خوردید با ما در میان بگذارید.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir