بهترین بازی های سندباکس را برای شما در این مقاله به صورت لیست 25 تایی مهیا کرده ایم. تعدادی از محبوب ترین و موفق ترین بازی ها در سرتاسر جهان در این سبک فعالیت میکنند. به همین علت ممکن است برای ساعات سرگرمی خود دنبال این سبک از بازی ها باشید. این شد که تصمیم گرفتیم جست و جو را برای شما ساده تر کنیم.

سبک سندباکس چیست ؟

سندباکس به بازی هایی گفته میشود که در آنها غالبا فرد باید برای انجام ماموریت ها و تسک های خود خلاقیت به خرج دهد. باکثرا در این بازی ها هیچ هدفی وجود ندارد به همین عبت به آنها نرم افزار های اسباب بازی گفته میشود. شاید به همین علت به این بازی ها سندباکس میگویند چرا که تنها چیزی که بازی را برای فرد محدود کرده است تخیل او است. و با ماسه هر چیزی که بخواهد میتواند بسازد و آن را تجربه کند.

انواع سبک بازی های کامپیوتری

 25 تا از بهترین بازی های سندباکس

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

25- Ark: Survival Evolved

بازی به صورت سوم شخص یا اول شخص پیش میرود. در این دنیای پهناور openworld  یا باید با پای پیاده یا سوار بر دایناسور ها سیر کنید. بازیکن ها باید از اسلحه های گرم پیشرفته استفاده کنند تا از خود در برابر دیگر انسان ها و حیوانات مهاجم دفاع کنند. همچنین پایگاه ها و تیربار های دفاعی خاصی میتوانید روی زمین یا روی حیوانات غولپیکر بسازید. این بازی را هم مولتی پلیر و هم تک نفره میتوان تجربه کرد. که در حالت مولتی پلیر ، شما و همراهانتان یک قبیله تشکیل میدهید.

 

24- Assassin’s Creed Odyssey

کاراکتری که هدایت میکنید ، یک مزدور یونانی است. و نواده ای از لئونیداس فرمانده اسپارتی. از لئونیداس نیزه ای به شما به ارث رسیده است. که پس از بهینه سازی ، بیشترین وفق را با مهارت هی فوق العاده ی شما در نبرد پیدا میکند. بازی یک skill tree مخصوص دارد ، که به شما اجازه میدهد در طی بازی مهارت های جدید و جدید تری باز کنید.

 

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

23- Horizon: Zero Dawn 

در این بازی با دید سوم شخص ، کنترل آلوی ، یک شکارچی که در دنیایی پر از روبات های متهاجم زندگی میکند وسیر میکند. اما نگران نباشید چرا که او ابزار های زیادی برای دفاع از خود دربرابر این روبات ها دارد. این ابزار ها در طی بازی میتوانند بهینه شوند و قدرت شما را بالاتر ببرند. در این بازی ، آمو هم شما را همراهی میکند و اطلاعاتی که در این ماجراجیی نیاز دارید در اختیار شما میگذارد.

 

22- Mount And Blade: Warband

دقیقا مانند نسخه ی قبلی بازی ، اتمسفر بازی در دنیای قرون وسطی سرزمین کالرادیا پیش میرود. در این بازی پلیر کاراکتر خود را شخصی سازی میکند و وارد این سرزمین عجیب میشود. زمانی که اقوام دیگر را میبینید ، ممکن است نبردی پیش آید ، که اگر در آن پیروز شوید ، لول شما بالا میرود.

میتوانید به لرد ها خدمت کنید ، سربازان خود را داشته باشید ،به شهر ها حمله کنید و یا از شهر خود دفاع کنید.

 

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

21- Assassin’s Creed IV: Black Flag

مانند دیگر بازی های اساسیز ، این بازی نیز به صورت دید سوم شخص نقش آفرینی پیش میرود. نقشه بازی غالبا در سه شهر اصلی هاوانا ، کینگستون و ناسائو پیش میرود. که تحت تسلط اسپانیا ، انگلستان و دزدان دریایی است. بازی تقریبا 60 درصد در زمین پیش میرود و 40 درصد در دریا ، که در آن شما مدیریتی و رهبری کشتی خود را بر عهده دارید که در طی بازی میتوانید آن را ارتقا دهید.

20- Elite Dangerous

در رتبه ی 20 ام بهترین بازی های سندباکس این بازی قرار دارد. پلیر ها ، روی یک فضاپیما ، با مقدار بسیار کمی پول و تجربه بازی خود را آغاز میکنند. سپس با تجارت ، معن کاوی ، اکتشاف و قتل و نبرد ، منابع خود را به دست می آورند و احتیاجات خود را برطرف میکنند. بازی را میتوان به صورت آنلاین و آفلاین تجربه کرد.

 

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

19- No Man’s Sky

این بازی از دید اول شخص و سوم شخص دنبال میشود. فعالیت بازیکن در چهار مجموعه خلاصه میشود. اکتشاف ، حمله ، دفاع و تجارت. بازیکن نقش یک بیگانه شبه انسان را دارد که در بازی به او با عنوان مسافر اشاره میشود. بازی در سیاره ای ناشناخته در کنار فضاپیمای ویران شده ی شما آغاز میشود. در ابتدا شما تنها ابزاری دارید که با آن اطراف را رصد میکنید ،  اما به مرور وضع شما بهتر میشود.

 

18- Kingdom Come: Deliverance

سیستم نقش آفرینی این بازی کلاس بندی نشده است. و بازیکن میتواند با شخصی سازی توانایی های کاراکتر خود کلاس کاراکر خود را تعیین کند ، که مثلا دزد باشد ، یا جنگجو باشد ، یا ترکیبی از آن دو. در نتیجه در انتها ویژگی ها و قدرت کاراکتر بر اساس این توانایی ها و تصمیماتی که در طی بازی گرفته است ، تعیین خواهد شد.

 

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

17-Scrap Mechanic

پلیر ها در نقش مکنیک هایی به دنیایی میروند که همه چیز آنجا مکانیزه شده است. آنها در آنجا وظیفه دارند که روبات های آن دنیا را مدیریت و رهبری کنند. اما اتفاقی می افتد وروبات ها از کنترل خارج میشوند. حال بالا تر از هر هدف دیگری مکانیک ها هدف زنده ماندن دارند.

 

16- L.A. Noire

در رتبه ی شانزدهم بهترین بازی های سندباکس ال ای نویر قرار دارد. بازی در شهر لس آنجلس پیش میرود. در این شهر پلیر در نفش مامور پلیس شهر لس آنجلس ، که بعد ها کارآگاه میشود ، یعنی کل فلپس ، بازی را هدایت میکند. بازی به صورتی آغاز میشود که فلپس به عنوان مامور پلیس به سمت میز های دفتر پلیس میرود .میزهایی گه ری انها پرونده های جرائم مردم لس آنجلس قرار دارد. و فلپس با باز کردن هر پرونده همکار و داستانی جدید بدست می آورد. حال شما ب عنوان کارآگاه مسئول حل این پرونده های پیچیده ی پلیسی هستید.

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

15- Terraria

در ابتدای بازی پلیر تنها یک سری ابزار های پایه و ضروری دارد. اما با پیدا کردن معادنی مثل فلز مخصوصا در غار ها میتواند به مرور پیشرفته و پیشرفته تر شود. همچنین خون و مانای شما بدر ابتدا کم است که با یافتن آیت مهای خاصی افزایش میابد. بریا یافتن برخی از آنها باید دشمنانی سرسخت را شکست دهید.

14- Kerbal Space Program

بازیکن در این بازی یک پروژه ی فضایی را هدایت میکند که توسط موجودات به نام کربال ها پیش میرود. در این پایگاه فضایی شما میتوانید هر گونه وسایل و ابزار های فضایی نظیر موشک ، فضاپیما و… را بسازید. که با انجام دادن و پایان دادن این پروژه ها مراحل بازی طی میشود. اما برخی از این ابزار ها منابعی میخواهد که برای آنها باید دنیای اطراف خود را کاوش کنید.

13- Legend Of Zelda: Breath Of The Wild

بازی به صورت غیرخطی پیش میرود. به همین علت ز اصلی ترین فعالیت های پلیر در این بازی اکتشاف و کاوش دنیای اطراف است. از نقط قوت کل مجموعه ی زلدا این است که مشکلات در ان تنها یک راه حل ندارند و به همین علت آزادی بسیار زیادی به بازیکن میدهد.

 

12- The Witcher 3: Wild Hunt

در رتبه ی 12 ام بهترین بازی های سندباکس ویچر قرار دارد. کاراکتر معروف این بازی توانایی ها و قدرت هایی دارد که به او این امکان را میدهد که به جنگ با شرور ترین هیولا ها و جادوگران دنیای خود برود. و در مقابل پاداش آنها را نابود کند. اما او به اندازه همین شیاطینی که نابود میکند برای اهالی ترسناک و منفور است.

نقشه ی بازی بسیار بزرگ است و کوئست ها و داستان زیبا ، جذابی این بازی را دوچندان کرده است.

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

11- Marvel’s Spiderman On PS4

اکنون منهتن شهر آرامی است. اما در دنیای اسپایدرمن ، این سوپرهیروی محبوب باید روزانه برای آرامش و صلح این منطقه بجنگد. در این بازی دنیای منهتن به صورت open-word پیاده سازی شده است. و برای طی کردن مراحل بازی باید کوئست هایی را که در شهر رخ میدهد را به پایان برسانید.

10- Fallout: New Vegas

زمانی که بازی به تازگی منتشر شده بود ، کمپانی سازنده یعنی ، اوبسیدین ، برای بهبود کیفیت بازی تصمیم گرفت المان های محبوب قدیمی را در کنار المان های تازه ی خلاقانه به بازی اضافه کند.بیشترین تغییرات بازی نسبت به نسخه های قبلی روی نبرد اتفاق افتاده است. اسلحه ها دقیق تر و واقعی تر شده است. انیمیشن ها متنوع تر و بیشتر شده است و سیستم ارتقا بالاتر رفته ست.

 

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

9- Red Dead Redemption

اگر در دنیای غرب وحشی ، قیامت زامبی ها رخ میداد ، چه میشد. این ایده و خلاصه ی اصلی بازی است. این بازی یکی از شناخته شده ترین بازی های این لیست است. و سبکی شبیه جی تی ای دارد ، اما در دنیای غرب وحشی. نقشه ، جزئیات ، فیزیک و داستان این بازی بسیار زیبا  و مثال زدنی است.

8- Garry’s Mod

در رتبه ی هشتم بهترین بازی های سندباکس این بازی قرار دارد. در این بازی ، تقریبا ، هیچ محدودیتی وجود ندارد. نگار شما در دنیای مجازی زندگی دومی دارید که برای سرگرمی آن را کنترل میکنید. همچنین کوئست خاصی در بازی وجود ندارد. به همین علت آزادی مطلق وجود دارد. پلیر میتواند کاراکتر های مطلوب خود را در بازی ایجاد کند و با آن ها بازی را پیش ببرد.

 

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

7- Hitman

یکی از محبوب ترین بازی های سبک مخفی کاری ، یا stealth در کناز اساسینز کرید این بازی است. در این بازی ، پلیر شخصیت معروف ، مامور 47 را هدایت میکند. که ماموریت نابودی اهداف مختلف و قدرتمندی را در سرتاسر دنیا بر عهده دارد. این اهداف به شدت تحت مراقبت اند.پس برای عملیات خود باید استراتژی قدرتمندی داشته باشید.

6- world of Warcraft

این بازی بیشتر mmorpg  محسوب میشود تا sandbox . به همین علت شاید بهتر باشد رتبه های بهتر را برای بازی هایی که سبک اصلی آن sandbox است حفظ کنیم. اما جدای از این مسائل ، یکی از بزرگ ترین نقشه های بازی به این شاهکار بلیزارد تعلق دارد. که در آن نقشه ی بازی به چند سیاره که هر کدام چنیدن قاره ی پهناور دارند تقسیم میشود.

 

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

5- Just Cause 2

در این بازی ، پلیر کنترل مامور ویژ ریکو رودریگز را در دست دارد. و هدف دارد که دیکتاتوری پانائو را نابود کند. نقشه ی بازی به صورت open world در یک جزیره پیش میرود. در بازی سه تیپ ماموریت وجود دارد ، ماموریت اداری ، که داستان بازی را پیش میبرد ، ماموریت جبهه ای که به جناحی که در آن قرار دارید خدمت میکنید. و ماموریت پایگاهی که هدف تصرف ساختار های حکومت را دارد.

4- Minecraft

در رتبه ی چهارم بهترین بازی های سندباکس این بازی قرار دارد. یکی از شناخته ترین و محبوب ترین بازی های دنیا ، این بازی به قدری نقشه ی گسترده دارد ، که برای این که کامپیوتر بتواند وقایع زنده ی اطراف شما را هندل کند ، کیفیت پیکسلی برای آن در نظر گرفته اند ، تا وقت پردازنده صرف کیفیت نشود. در این بازی تنها محدودیت شما قوه ی فکر و  تخیل شما است. چرا که هرچیزی را میتوانید بدست بیاورید ، بسازید یا نابود کنید.

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

3- GTA V

جدیدترین و موفق ترین نسخه از یکی از محبوب ترین بازی کامپیوری دنیا نسخه ی پنجم gta است. بازی دیگر تنها یک شخصیت اصلی ندارد. به همین علت سیر بازی به صورت خطی پیش نمیرود. یکی از بزرگترین نقشه های بازی های کامپیوتری را دارد و داستان بازی بسیار زیبا و سرگرم کننده است.

2- The Elder Scrolls III: Morrowind

برخلاف اکثریت بازی های الدر اسکرول که اکثرا در دنیای فانتزی ، با اتمسفر قرون وسطی کشور های اروپایی و تحت تاثیر بزی dungeons and dragons طی میشود ، این بازی بیشتر تحت تاثیر کشور های شرق آسیا و آسیای دور پیش میرود. و کمی تم صنعتی-تخیلی دارد. به همین علت برخی آن را بسیار دوست داشتند و برخی دقیقا برعکس از آن تنفر شدند. و نقد های متنوعی دریافت کرد.

بهترین بازی های سندباکس یا sandbox - سبک سندباکس چیست ؟

1- The Elder Scrolls V: Skyrim

اگر بازی قبلی برای مزاج شما بیش از حد سخت و پیچیده بود ، بد نیست این بازی را امتحان کنید. به این دلیل که نه تنها از لحاظ گرافیکی بازی بسیار نرم تر و زیبا تر است ، بلکه روند یادگیری و گیم پلی بازی را بسیار آسان تر کرده است.

بازی در اتمسفر اسکاندیناوی و وایکینگ ها پیش میرود ، اما دو حادثه به طور جالبی دپبه طور همزمان در این جهان رخ میدهد ، یک این که به طور عجیبی اژدها ها به دنیا بازگشته اند و دیگر این که قبایل اسکایریم با امپریال ها وارد جنگ شده اند. حال شما به عنوان یک کاراکتر با روح اژدها باید این داستان ها را در طی بازی دنبال کنید.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir