بهترین بازی های MMORPG را در این مقاله برای شما لیست کرده ایم. در این بازی ها شما در دنیای دیگری کار هایی را میکنید که در این دنیا قدرت انجام آن را ندارید. امیدواریم بتوانیم اوقاتی خوش برای شما ایجاد کنیم.

بازی های شبیه ورد آف وارکرفت

سبک MMORPG یا MMO چیست؟

بازی های massive multiplayer online role-playing games یا به اختصار mmorpg از سال 1970 تا به حال طرفداران مخصوص خود را دارند. در این بازی ها دنیایی مجازی و پهناور توسعه داده میشود که در آنها صدها و گاها هزاران پلیر همزمان آنلاین هستند و بازی میکنند. این بازی ها زیرشاخه ای از rpg است.

دیگر انواع سبک بازی های کامپیوتری را اینجا بخوانید.

15 تا از بهترین بازی های MMORPG یا MMO

 

15 تا از بهترین بازی های MMORPG یا MMO یا نقش آفرینی چندنفره آنلاین کلان

15- Guild Wars

قبل از ورد آف وارکرفت ، گیلد وارز ، با قدرت بازار بازی های این سبک را تحت تسلط داشت. و یک لشگر عظیم از طرفداران برای خود دست و پا کرده بود. این بازی نسبت به تم کارتونی و انیمیشنی ورد آف وارکرفت گرافیک واقعی تر و طبیعی تری دارد.

در این بازی کار ها تیمی پیش میرود و به نوعی بازی تک نفره در این بازی غیر ممکن شده است.

 

14-TERA

طرفداران ترا این موضوع را رد نمیکنند که این بازی از ورد آف وارکرفت الهام گرفته است. بیش از 80 zone و 12 کلاس جنگجو در بازی قرار دارد که میتوانید از میان آنها هیروی خود را انتخاب کنید.

 

15 تا از بهترین بازی های MMORPG یا MMO یا نقش آفرینی چندنفره آنلاین کلان

13- Planetside 2

در این بازی نبرد ها خیلی گسترده و عظیم تر از حالت دو به دو و چند به چند پیش میرود ، حالتی شبیه battleground دارد . و رکورد گینس بیشتر تعداد بازیکن در یک نبرد را دارد. یعنی یک نبرد 1158 نفره !  اگرچه دوران اوج این بازی خاتمه یافته است ، اما میتواند بسیار تجربه ی هیجان انگیزی باشد..

 

12- Black Desert Online

در رتبه دوازدهم بهترین بازی های MMORPG این بازی قرار دارد. اول در کره لانچ شد. اما آنقدر طرفدار پیدا کرد که در مدت کمی در تمام دنیا پخش شد.
از مزایای قدرتمند این بازی این است که علاوه بر گرافیک بالای مبارزات امکان کنترل ساختمان هایی در صورت برقراری اتحاد به شما میدهد. تا جایی که امکان دارد در کنار ماموریت های اول شخص وظیفه ی کنترل یک شهر و لشگری از پلیر های دیگر را داشته باشید.

 

15 تا از بهترین بازی های MMORPG یا MMO یا نقش آفرینی چندنفره آنلاین کلان

11- Star Trek Online

سالها طرفداران استارترک میخواستند و آرزو داشتند که زندگی در دنیا و سفینه های آن را تجربه کنند. تا این که با این بازی ، آرزوی آنها برآورده شد. بازی آپدیت های مختلفی ارائه داد و با وجود این که عالی نیست ، و نقد های خوب و بد دریافت کرد ، اما تجربه ی دلنشینی محسوب میشود. مخصوصا اگر از فیلم آن خوشتان آمده بود.

 

10- EverQuest

یکی از اولین های این عرصه محسوب میشد. و با توجه به این قدمت جالب است که هنوز هم بازیکنان وفادار خود را دارد و منسوخ نشده است.

این بازی در 2012 رایگان شد. یکی از تاثیرگذار ترین بازی های این سبک است. و بر بزرگترین نام های این ژانر از بازی مثل ورد آف وارکرفت تاثیر خوبی گذاشته اند.

 

15 تا از بهترین بازی های MMORPG یا MMO یا نقش آفرینی چندنفره آنلاین کلان

9- Rift

مانند ورد آف ووارکرفت این بازی نیز دارای دو جبهه است که همیشه در مقابل یکدیگر در حال مبارزه هستند. و وظیفه ی شما این است که از یکی از نژاد ها و کلاس های این دو جبهه هیروی خود را بسازید. با ماموریت ها و پیدا کردن rift های دشمن و بستن آنها هیروی خود ررا ارتقا دهید. با دیگر پلیر ها رقایت کنیدو و به جبهه ی خود در مقابل دشمن در این نبرد ابدی کمک کنید.

 

8-Lord Of The Rings Online: Shadows Of Angmar

در رتبه ی هشتم بهترین بازی های MMORPG این بازی قرار دارد. شاهکار ادبی جی آر آر تالکین تنها در دنیای فانتزی کتاب ها خلاصه نمیشود. ارباب حلقه ها وارد عرصه ی سینما شد ، طرفداران و موفقیت زیادی به دست آورد ، سپس با عنوان shadow of Mordor  وارد دنیای rpg شد ، باز هم موفقیت و طرفداران زیادی به دست آورد. و حال در این عرصه نیز پیشرفت روز افزون خود را دارد.

با وجود نقشه ی بسیار بزرگ بازی ، اکتشاف و گردش در نقشه در این بازی حرف اول را میزند.

 

15 تا از بهترین بازی های MMORPG یا MMO یا نقش آفرینی چندنفره آنلاین کلان

7-Guild Wars 2

در این بازی ۵ نژاد متفاوت وجود دارد که هرکدام ۹ کلاس هیروی متنوع دارند. که شما باید بر اساس سلیقه و مهارت های خود از بین آنها هیروی خود را انتخاب کنید. این بازی یکی از دقیق ترین شخصی سازی های هیرو را دارد.
اما از لحاظ خود گیم شاید خیلی شباهت خاصی به وارکرفت نداشته باشد. اما وجود اتحاد ها و رقابت های میان این اتحاد ها تجربه ی جدیدی در بازی های در سبک وارکرفت به شما میدهد.

گیلد چیز جدیدی در mmo نیست ، اما این بازی از معدود بازی های موفق است که به خوبی آنرا محقق کرده است.

 

6- EVE Online

این بازی از زمان لانچ خود آپدیت های زیادی شده است. و به مرور و با هر آپدیت بهتر و قوی تر شده است. کمتر دیده شده است که بازی های در این سبک و ژانر تم فضا و ستارگان داشته باشند. و در آن موفق شده باشند. اما این بازی در این راه موفق شده است. هرچند که سبک نبرد در آن به پای جنگ ستارگان نمیرسد. اما نقاط قوت دیگری دارد که پلیر های خاص خود را جذب میکند.

 

15 تا از بهترین بازی های MMORPG یا MMO یا نقش آفرینی چندنفره آنلاین کلان

5- Runescape

این بازی در 2001 لانچ شد. و همچنان پایدار و پرطرفدار مانده است. این بازی صرفا در نبرد خلاصه نمیشود ، میتوانید در این بازی ماهیگیری و معدن کاری و … هم انجام دهید. محیط نبرد ها عموما در طبیعت است و مهارت پلیر ها را به خوبی به چالش میکشد.

نسخه ی جدید بازی در 2013 منتشر شد. اما نسخه ی اولیه هنوز هم محبوبیت بیشتری دارد.

 

4- Star Wars: The Old Republic

در رتبه ی چهارم بهترین بازی های MMORPG این بازی قرار دارد. این بازی رتبه ی سوم در بیشترین بودجه ی تعلق گرفته به بازی ها را دارد. و خروجی آن هم به همان عظمت بودجه بود. بازی المنت های rpg [ود را حفظ کرده است و در عین حال در میان رقبای خود در میان mmo ها نیز سری بلند کرده است.

بازی به خوبی داستان جنگ ستارگان را پیش میبرد ، داستانی که جدای از دنیای بازی و فیلم ، جذابیت زیادی دارد ، که این موضوع موفقیت این بازی را دو چندان کرده است.

 

15 تا از بهترین بازی های MMORPG یا MMO یا نقش آفرینی چندنفره آنلاین کلان

3- Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

همان قواعد و فانتزی و اجزای دنیای وارکرفت را تصور کنید که مدرن شده باشد. و یا کیفیت گرافیکی آن بیشتر شده باشد. مانند بازی وارکرفت شما با جادو و تیر و کمان و شمشیر به جنگ با پلیر های دیگر و یا هیولا ها و شیاطین دیگر بروید.

 

2- Elder Scrolls Online

مانند ورد آف وارکرفت این بازی فنتزی ایده ی شخصیت ها و محثط های بازی خود را جهان های معروف دیگری کسب کرده است. که همین باعث شده است شخصیت های این بازی بسیار شبیه world of warcraft باشد.

با وجود این که شرکت سازنده ی این بازی zenimaxسازنده ی نسخه ی rpg این بازی نیست ، اما به خوبی توانست انتظار طرفداران آن را برآورده کند. پیشنهاد میشود به جای کنسول این بازی را روی pc امتحان کنید.

 

15 تا از بهترین بازی های MMORPG یا MMO یا نقش آفرینی چندنفره آنلاین کلان

1- World Of Warcraft

همه ی ما انتظار این نام را در رتبه ی یک داشتیم. ورد آف وارکرفت نه تنها این ژانر از بازی ها را احیا کرد. بلکه سال های سال رهبری بازار این ژانر را در دست داشت.

شاهکار یکی از زرگترین شرکت های بازی سازی یعنی بلیزارد ، سالهاست با پچ ها و آپدیت های جدید خود میلیون ها پلیر خاص خود را حفظ و افزایش داده است. کاراکتر های خاص و زیبای آن ، دو دسته ی هورد و الاینس ، کلاس های مختلف از جنگجویان که هر کدام سبک خاص ، نقاط ضعف و قوت خود را دارند ، همه از نقاط قوت این بازی است.

دیگر انواع سبک بازی های کامپیوتری را اینجا بخوانید.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir