بهترین بازی های مدیریتی را در این مقاله ی ایرابرود برای شما به صورت لیست 20 تایی مهیا کرده ایم. چه خیلی مدیریت را دوست نداشته باشیم ، چه عاشق مدیریت باشیم ، حداقل در تجربه ای که با این بازی ها داشته بودیم ، بسیار سرگرم شده ایم. به همین علت این بازی ها میتوانن گزینه ی خوبی برای اوقات فراغت ما باشند. همچنین به علت  آموزنده بودن این بازی ها ، و گرافیک های مناسب ، عموما این بازی ها مناسب کودکان و بچه ها نیز میباشد.

بازی های مدیریتی چه‌ سبکی اند ؟

این بازی ها زیرشاخه ی بازی های شبیه سازی یا simulation اند. در این بازی ها شما مدیریت یک سیستم یا مجموعه را در دست دارید که باید آن را از میان بد و خوب روزگار عبور دهید. در خصوص این سبک یا دیگر سبک های بازی های کامپیوتری در این مقاله بخوانید.

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی

20- dwarf fortress

این بازی یکی از پیچیده ترین و سیستماتیک ترین مدیریت جامعه را دارد. اکثریت منابع بازی از مالیات تامین میشود ولی به مرور با پیشرفت و گسترش جامعه ی دوارف ها ، اوضاع میتواند از کنترلتان خارج شود. به همین خاطر باید بسیار با احتیاط و سنجیده تصمیمانتان را بگیرید

 

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و شبیه سازی مدیریت و ساخت و ساز

19- anno 1800

بدون شک آنو یکی از بهترین بازی های مدیریت شهری بوده و هست.در بازی مدیریت شما با دهکده ای سالم و کوچک شروع میشود و با شهری بزرگ پر از کارخانه های دودزا و راه آهنی عظیم و دراز پایان میابد. بازی در اتمسفر اروپای غربی در 1800 پیش میرود.

 

18-megaquarium

ماهی ها و دنیای زیر آب بسیار خارق العاده است. افرادی که آکواریوم دارند این موضوع را خوب میدانند و از نگاه به آن سیر نمیوند. این بازی نیز حول این موضوع میچرخد. یعنی مدیریت و تنظیم بزرگترین آکواریومی که حتی میتوانید تصورش را بکنید.

 

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و شبیه سازی مدیریت و ساخت و ساز

17- slime rancher

در بازی هایی مانند planet zoo و jurasic park evolution مدیریت و هدایت باغ وحش و یا پارک ژوراسیک تجربه کردیم. اما اگر بحث موجودات و حیوانات فانتزی یا فضایی باشند چه ؟ این دنیا شیاد در ظاهر بامزه و کودکانه باشد ، اما مدیریت پیشرفته و سختی میخواهد.

 

16- dungeon keeper

در رتبه ی شانزدهم بهترین بازی های مدیریتی این بازی قرار دارد. بحث از فانتزی و دنیای تخیلی شد. تا به حال به این فکر کرده اید که توسعه دادن یک دانجن چه حسی دارد؟ این بازی با همین ایده ی خلاقانه ساخته شده است. که شما دانجن و جهنمی که خانه ی یک هیولا است را بسازد و مدیریت کنید ، که در آنجا کار های شوم ، باعث خوشحالی هیولا ها میشود.

 

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و شبیه سازی مدیریت و ساخت و ساز

15- openTTD

این بازی توسط طرفداران ، transparent tycoon deluxe ساخته شده است. و قابلیت مولتی پلیر آنلاین تا 255 نفر را دارد. بازی در اتمسفر غیر شهری و روستایی پیش میرود . و تماشای این که چگونه امپراطوری خود را از هیچ میسازید میتواند بسیار سرگرم کننده و جذاب باشد.

 

14- surviving Mars

زندگی روی مریخ موضوع خیلی از رسانه ها و عناوین خبری شده است. در این باب سریال و فیلم و کتاب منتشر شده است و همچنین از اصلی ترین موضوعات تحقیقات فضایی محسوب میشود. اما دنیای بازی نیز از این قائله مستثنی نیست. در این بازی شما باید منابع و ابزار های لازم برای دوام آوردن تمدنی که در مریخ ساخته اید را مدیریت کنید.

 

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و شبیه سازی مدیریت و ساخت و ساز

13- frostpunk

این بازی از سخت ترین بازی های مدیریتی است. محدودیت ها و چالش ها بسیار سخت تر است و معمولا در حین تصمیم گیری ها برای بدست آوردن هدفی باید دستاوردی را فدا کنید. اتمسفر بازی در حالت steampunk و در زمان قیامت پیش میرود. هر وقت از پس این بازی بر آمدید بر توانایی های مدیریتی خود مطمئن باشید.

 

12- prison architect

در رتبه ی دوازدهم بهترین بازی های مدیریتی این بازی قرار دارد . هیچ فکر کرده اید که مدیریت یک زندان چه حسی دارد ؟ در این محیط خیلی چیز ها ملاک است ، آیا زندانیان راضی هستند ؟ آیا زندانبانان وفادار و کافی هستند ، میتوانید پول دربیاورید ؟ آیا درآمد شما میتواند زندان را بچرخاند ؟ همان ظور که مشخص است این مسائل مدیریت قوی میخواهد که هرکسی از پس آن بر نمی آید.

 

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و شبیه سازی مدیریت و ساخت و ساز

11- tropico 16

در کنار anno این نام یکی از غول های این ژانر از بازی محسوب میشود. در این بازی شما نقش یک دیکتاتور را دارید که سرزمینی فقیر و ضعیف در یک جزیره را مدیریت میکند. این دیکتاتور بامزه ی ما ، قصد دارد این سرزمین را به مکانی پر از گردشگر با اقتصادی قوی تبدیل کند ، امری که سال ها کوشش میخواهد.

 

10- banished

افرادی که settlers و anno را تجربه کرده اند به خوبی با شرایط این بازی آشنا هستند. این بازی یک ایده ی کلی و مشخص دارد ، کنترل و هدایت تمدن در شرایط سخت . مانند قحطی ، یخبندان و…. یعنی این جا بحث بقا هست و نه صرفا تلاش و کوشش برای پیشرفت.

 

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و شبیه سازی مدیریت و ساخت و ساز

9- zeus: master of olympus

این بازی مانند یونان باستان قدیمی است. اما همین بازی دو بعدی از بهترین بازی های مدیریتی است. اما همین گیم پلی دو بعدی گرافیک بسیار زیبایی به نسبت قدیمی بودن بازی دارد. و برخلاف خیلی از بازی های این لیست و این سبک از بازی ها ، در این بازی میتوانید وارد نبرد شوید .

 

8- planet coaster

در رتبه ی هشتم بهترین بازی های مدیریتی این بازی قرار دارد . این بازی توسط سازندگان بازی planet zoo ساخته شده است. که شاید تنها دلیل این که planet zoo را در این لیست قرار ندایدم این باشد که یک بازی مشابه آن در اینن لیست قرار داده شده است. این بازی ایده ی مدیریت شهر بازی و مخصوصا با تمرکز ویژه بر رولرکوستر (به عنوان محبوب ترین وسیله ی شهربازی) و هدایت و رانندگی این وسیله دارد. هرچه سازه ی شما بلد تر و پیچیده تر و ترسناک تر باشد ، مردم ر بیشتر جذب میکند ، اما هدایت آن مهارت بیشتری میخواهد.

 

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و شبیه سازی مدیریت و ساخت و ساز

7- factorio

معمولا بازی های مدیریتی حالتی شبیه معما و پازل دارند ، این که چه چیز هایی را کجا قرار بدهیم و چه منابعی را به چه کار هایی اختصاص بدهیم. و غیره … این موضوع معمایی بودن مسائل را میتوان به خوبی از این بازی درک کرد. در این بازی کارخانه ای ، گاهی برای ساخت یک محصول یا ابزار ، باید چندین مرحله ساخت ،تغییر و یا تولید را پشت سر گذراند.

 

6- two point hospital

مدیریت بیمارستان بسیار  سخت و حیاتی است. اما با دقت بالا و تصمیم گیری درست و پشتکار ، همیشه به نتیجه ی خوبی میرسید. و آن موقع است که با تماشای سیستمی که ساختید و مدیریت کردید لذت میبرید. در این بازی اعتبار بسیار مهم است ، رضایت بیماران و موفقیت معالجات میتواند شما را به آوازه ی خوبی برساند ، حتی اگر بیمارستان شما بسیار کوچک باشد ، با آوازه ی خوب میتوانید بین بزرگ ترین بیمارستان ها خودی نشان دهید.

 

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و شبیه سازی مدیریت و ساخت و ساز

5- the sims 4

بازی سیمز شاید شناخته ترین بازی این لیست و در کل شناخته ترین بازی شبیه سازی باشد. اما این سری بازی معمولا برای شبیه سازی زندگی و مدیریت خانواده است. پس چرا در این لیست قرار گرفته است ؟ زیرا در نسخه ی چهارم این بازی ، تنها مدیریت خانواده ملاک نیست ، و شما باید محل کار خود را نیز مدیریت کنید ، و این محل کار صرفا یک کارخانه ، شهربازی و …. نیست . یعنی در این بازی میتوانید یک بیمارستان ، رستوران و …. را مدیریت کنید.

 

4- cities: skylines

در رتبه ی چهارم بهترین بازی های مدیریتی این بازی قرار دارد. تا کنون کمتر به مدیریت شهر های مدرن پرداختیم. تاریخ و ساختار شهر ها ثابت کرده است که ما انسان ها علاقه ی خاصی به آسمانخراش ها و ساختتمان های بلند داریم. اگر شما هم عطش ساخت آسمان خراش ها یا ساختمان های مدرن را دارید ، مدیریت شهر های این بازی را از دست ندهید.

 

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و شبیه سازی مدیریت و ساخت و ساز

3-oxygen not included

در اینحا چیزی مهم تر از مدیریت اکسیژن وجود ندارد ، با مدیریت اکسیژن شما زندگی را مدیریت میکنید. داستان بیانگر گروهی از مردمان است که ساکن یک مکان غیر قابل زندگی میشوند. سپس با استخراج معادن در دل این سیارک موارد و ابزار های لازم برای زندگی را میابند و استفاده میکنند.

 

2-stardew valley

همواره مزرعه و کشتزار جایگاه مهمی در سبک بازی های مدیریتی داشته است. به همین علت بی انصافی بود اگر یکی از این بازی ها را در این لیست قرار نمیدادیم. اما چرا از بین کل بازی های مدیریتی مزارع این بازی را برای این لیست انتخاب کردیم ؟ زیرا یک خلاقیت خاصی به خرج داده است و آن این که بازی حالتی rpg دارد. یعنی شما را کاملا به دنیایی میبرد که در آن محصولاتتان را میکارید ، به آن رسیدگی میکنید و برداشت میکنید.

 

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و شبیه سازی مدیریت و ساخت و ساز

1-rim world

بحث اصلی در این بازی این است که شما جامعه ای را در دنیایی پر از دشمنانی که به خون شما تشنه اند هدایت کنید. هر کدام از افراد جامعه ی شما شخصیتی بر اساس هوش مصنوعی دارند ، که علایق ، ترس ها ، سرگرمی ها خط قرمز ها و… خا خود را دارند. که اگر به آنها توجه نکنید ، دشمنان خارج از جامعه کمترین دردسر شما خواند بود.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir