بهترین بازی های استراتژی کلان : اصولا بازی ها هره سخت تر باشند جذاب تر اند. گذراندن یک مرحله ی سخت میتواند حس پیروزی دلنشینی داشته باشد. این حس که شما از پس غیرممکن ها بر آمدید. بازی های استراتژی کلان ، همین حالت را در زمینه بازی های استراتژیک دارند. دیگر شما وظیفه هدایت یک قلعه ی شهر را ندارید. بحث یک کشور یا قوم یا قبیله در میان است. اگر در بازی های استراتژیک مهارت بالایی دارید ، این آخرین سبکی است ، که از لحاظ سختی میتواند شما را به چالش بکشد.

 

20 تا از بهترین بازی های استراتژی نوبتی

16 تا از بهترین بازی های دفاع برجی tower defence

10 تا از بهترین بازی های moba

17 تا از بهترین بازی های استراتژیک

 

سبک استراتژی کلان چیست ؟

در بازی های استراتژی کلان ، دیگر بازی به صورت هدایت یک قلعه ، روستا یا یک شهر نیست. دیگر شما صرفا نباید نیروی نظامی خود را به قدرت برسانید. در این بازی ها نقشه ی بازی بسیار وسیع است و گاها باید یک قوم ، کشور یا ملت را به جای یک شهر هدایت کنید. در مسیر پیروزی برای این که به بزرگترین قوم تبدیل شوید ، باید هم نیروی نظامی ، هم اقتصاد ، سیاست ، علم و…. را مدیریت کنید.

انواع سبک بازی های کامپیوتری

 

16 تا از بهترین بازی های استراتژی کلان یا grand strategy

16- Stellaris

بازی زیبای stellaris هم از بازی های مثال زدنی grand strategy  است. این بازی هم در تم و اتمسفر فضا و علمی-تخیلی پیش میرود. از نقاط قوت این بازی ، نقشه ی پهناوری از فضا است ، که در آن ریز ترین جزئیات رعایت شده است.

 

16 تا از بهترین بازی های استراتژی کلان یا grand strategy

15- Dominions 5: Warriors of the Faith

در بازی Dominions 5: Warriors of the Faith شما نقش یکی از ایزدان اساطیری را دارید. که ملتی را که به شما باور دارند هدایت میکنید. در این راه تعدادی جادوگر و فرمانده خاص شما را یاری میکنند و در کنار آنها و هزاران سرباز دیگر باید دیگر رقبای خود را از زمین محو کنند.

 

14- Star Ruler 2

نقشه ی این بازی به پهناوری خود فضا میباشد. در بازی Star Ruler 2 شما میتوانید  صدها و شاید هزاران منظومه را جست و جو و پیمایش کنید. تا در سیارات آن منابع مورد نیاز امپراطوری خود را پیدا کنید. زمانی که منابع شما به حد کافی رسید آمادگی آن را دارید که هر کسی که در برابر شما ایستاد را نابود کنید.

 

16 تا از بهترین بازی های استراتژی کلان یا grand strategy

13- Knights of Honor

نقشه ی بازی Knights of Honor به عظمت کل قاره ی اروپا است. این قاره به تعدادی ایالت یا ناحیه تقسیم شده است که هر کدام دارای یک پایتخت میباشد. این ناحیه به صورت رندوم تعدادی مناطق تقسیم شده است که شامل روستا ها ، شهر ها و صومعه ها میشود.  در تغییر دادن محل این نواحی یا شهر و ساختمان های پایتخت خیلی بازی انعطاف پذیر نیست. اما پایتخت شما چندین جای خالی برای ساختمان های خاص دارد. که این ساختمان ها هر کدام میتوانند قابلیت نواحی ایالت شما را افزایش بدهند یا نیرو های جدیدی در اختیار شما بگذارند.

 

12- Sid Meier’s Alpha Centauri

در رتبه ی دوزادهم بهترین بازی های استراتژی کلان Sid Meier’s Alpha Centauri قرار دارد. در بازی Sid Meier’s Alpha Centauri هفت نژاد مختلف پا برروی سیاره chiron در منظومه alpha centauri میگذارند و تلاش میکنند در این سیاره به قدرت برتر تبدیل شوند. در این رقابت سخت ، شما باید نژاد منتخب خود را هدایت ککنید و مانند دیگر بازی های sid meiers با مدیریت درست منابع و ارتش خود ، از رقبای خود سبقت بگیرید.

 

16 تا از بهترین بازی های استراتژی کلان یا grand strategy

11- Sword of the Stars

رسیدیم به رتبه ی 12 ام بهترین بازی های استراتژیک 4x ، مانند دیگر بازی هایی که تا اکنون معرفی کردیم ، sword of the star نیز در کهکشان و محیط علمی تخیلی و سفینه های فضای سیر میکند.

اما کمی برای انها که حوصله ی دیپلماسی یا تامین ملیشت ساکنین را ندارند و سرشان برای جنگ درد میکند گزینه ی بهتری است.

در این بازی شما از میان ۴ نژاد مختلف نژادی را انتخاب میکنید و از صفوف ارتش انها عبور میکنید تا بتوانید بر کهکشان حکومت کنید.

 

10- Endless Legend

نقطه قوت اصلی این بازی این است که در دنیای فانتزی است. یعنی تمدن ها هر کدام سربازان و قدرت ها وقابلیت های منحصر به فردی دارند. این باعث میشود تفاوت ها وتمایز های این تمدن ها نسبت به بازی های رقیب ملموس تر باشد. مانند بازی های دیگر این لیست ، شما نژادی را انتخاب میکنید و آن را در سطح گسترده در نقشه ی بزرگ بازی هدایت میکنید تا از رقبای خود سبقت بگیرید.

 

16 تا از بهترین بازی های استراتژی کلان یا grand strategy

9- Age of Wonders: Planetfall

پس از یک مجموعه از اتفاقات ، اتحادیه کهکشانی از هم میپاشد ، و نژاد های مختلف سعی دارند آینده ی انسان را خودشان رقم بزنند. 6 نژاد وجود دارد که هرکدام قدرت های خاص خود را دارند. برخی ، سوار دایناسور میشوند و برخی شمشیرزنان ماهری هستند و… بازی از هر لاحظ بی نقص است ، و سیستم های مختلفی دارد که باعث میشود نتوانید تنها با اتکا بر ارتش خود ، در این ماموریت پیروز شوید.

 

8-Hearts of Iron 4

در رتبه ی هشتم بهترین بازی های استراتژیک کلان به بازی Hearts of Iron 4  رسیدیم. در بازی Hearts of Iron 4 جنگ جهانی دوم پیش میرود. در این بازی نقشه بازی خود کره زمین است. و شما هر کشوری که مد نظر داشته باشید را میتوانید انخاب کنید و آن را به سمت موفقیت در برابر دیگر کشور ها هدایت کنید.

 

16 تا از بهترین بازی های استراتژی کلان یا grand strategy

7- Field of Glory: Empires

در بازی Field of Glory: Empires شما هدایت قوم ها و قبایل و امپراطوری ها و پادشاهی های تاریخ را در دست دارید. در مسیر پیروزی ، فرهنگ ، اقتصاد و … در منار نیروی نظامی در هدایت کشور خیلی اهمیت دارد. اگر شما بدون توجه به این ها تنها مرز های خود را گسترش دهید ، سرنوشتی به جز سقوط نخواهید داشت.

 

6- Total War: Shogun 2

در ژاپن قرن 16 به تازگی تفنگ و اسلحه گرم وارد میادین ژاپن شده است. در نتیجه دیگر تنها با اتکا به نیروی سامورایی نمیتوان حکومت کل کشور را در دست گرفت. پس از نبرد اونین ، حال ژاپن به قبایل مختلفی تقسیم شده است که هر کدام توسط warlord خود هدایت میشود. که هر کدام از آنها قصد دارند با اتکا به نیروی نظامی خود به قدرت برتر یعنی شوگان تبدیل شوند.

 

16 تا از بهترین بازی های استراتژی کلان یا grand strategy

5- Victoria 2

در دوران قرن 19 که کشور های دنیا یا استعمارگر بودند یا استعمارشده ، شما باید کشوری را انتخاب کرده و آن را از بحران انقلاب صنعتی ، دگرگونی های سیاسی و استعمارگری با موفقیت و سربلندی عبور دهید.

 

4- Crusader Kings 3

بازی زیبای Crusader kings 3 در رتبه ی چهارم بهترین بازی های استراتژیک کلان قرار دارد . در نقشه ای که وسعت آن از هند تا ایسلند کشیده شده است. نواحی و کشور های زیادی وجود دارد. که این نواحی هر کدام خاندان اشراف و سلطنتی خود را دارد. شما باید یکی از این خاندان ها را انتخاب کنید و در بحبوحه ی قرون وسطی به موفقیت و شکوه برسانید.

 

16 تا از بهترین بازی های استراتژی کلان یا grand strategy

3- Rise of Nations

در بازی rise of nations مانند بسیاری از بازی های این لیست ، شما هدایت یک قوم را به انتخاب خود در دست میگیرید. و آن را از دوران باستان تا آیندگان هدایت میکنید. از ویژگی های خوب بازی این است که بر خلاف بسیاری از بازی های این لیست نوبتی نیست و real time  پیش میرود.

 

2- Europa Universalis 4

در بازی Europa Universalis 4 شما باید کشوری اروپایی را از اواخر قرون وسطی تا دوران مدرن هدایت کنید. در این حین باید با تجارت مناسب اقتصاد خود را رونق دهید ، تا منابع لازم برای این که با روابط سیاسی و استعمارگری به قدرت برسید را داشته باشید.

 

16 تا از بهترین بازی های استراتژی کلان یا grand strategy

1- Civilization

مجموعه بازی تمدن عللخصوص نسخه 5 و 6 سال ها به عنوان بهترین بازی ها در این سبک شناخته میشوند. در این بازی ها شما تعدادی نقشه به وسعت قاره ها یا زمین انتخاب میکنید و در آن کشوری را در ابعاد فرهنگی ، علم ، دین ، اقتصاد و نظامی مدیریت میکنید. و آن را در رقابت با دیگر کشور ها از دوران باستان تا آیندگان پیش میبرید.

 

منبع بهترین بازی های استراتژی کلان : culturedvultures


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir