درایور چیست ؟ و چرا لازم است ؟ نصب آسان و خودکار درایور ها – نصب تمام درایور ها – نصب درایور های ویندوز – نصب درایور های لپتاپ – نصب درایور های کامپیوتر – نحوه ی نصب درایور ها پس از نصب ویندوز

نحوه ی نصب درایور ها پس از نصب ویندوز را در این مقاله به شما آموزش میدهیم. این آموزش روی هم لپتاپ هم کامپیوتر نتیجه ی خوبی دارد. و به شما توضیح میدهم که چرا نصب درایور ها به شدت مهم میباشد.

اقدامات ضروری قبل از نصب ویندوز

اقدامات ضروری پس از نصب ویندوز

درایور چیست به زبان ساده چرا نصب درایور ها بسیار مهم میباشد. ؟

تصور کنید که ویندوز به زبان آلمانی صحبت میکند. و سخت افزار های شما به زبان انگلیسی صحبت میکنند. حال اگر شما یک پخش کننده ی موسیقی را اجرا کنید. ویندوز به زبان آلمانی از بلندگوی شما که انگلیسی میفهمد میخواهد که صدا پخش شود. که در نتیجه یا دستورات ویندوز اجرا نمیشود. یا به صورت ضعیف اجرا میشود. حال اگر یک مترجم که زبان انگلیسی و آلمانی صحبت کند بین ویندوز و سخت افزار قرار گیرد. کار ها با کیفیت و سرعت بیشتری انجام میشود. این مترجم نرم افزار های درایور هستند . که غالبا توسط شرکت سازنده ی سخت افزار ارائه میشوند.

همان طور که مشاهده کردید درایور ها بسیار مهم هستند . چرا که فعالیت های کامپیوتر شما را از لحاظ کیفیت و سرعت بهتر میکنند. اگر احساس میکنید ویندوز شما کند است. یا بلندگوی شما ضعیف است یا هر مشکل دیگر که به سخت افزار های دیگر مربوط میشود را مشاهده کردید. شاید چاره ی کار شما درایور ها میباشد.

چرا خود ویندوز درایور ها را ندارد ؟ چرا اگر درایور ها نصب نیستند برخی سخت افزار ها مثل ماوس و بلندگو به خوبی کار میکنند ؟

جواب شما مختصر و آسان است. به علت این که تنوع سخت افزار ها و کامپیوتر ها و لپتاپ های دنیا زیاد است و هر روز هم سخت افزار های جدید و جدیدتری ایجاد میشوند. پس ویندوز با حافظه ی کمی که دارد نمیتواند همه ی نرم افزار های لازم برای همه ی این سخت افزار ها را داشته باشد.

علت این که برخی سخت افزار ها به خوبی کار میکنند این است که آنها سخت افزار های حیاتی اند. ماوس و کیبورد و بلندگو … همه گی سخت افزار ه ایی اند که برای یک کامپیوتر معمولی الزامی اند. پس برخی از درایور ها را خود ویندوز نصب و پشتیبانی میکند.

درایور چیست ؟ و چرا لازم است ؟ نصب آسان و خودکار درایور ها - نصب تمام درایور ها - نصب درایور های ویندوز - نصب درایور های لپتاپ - نصب درایور های کامپیوتر - نحوه ی نصب درایور ها پس از نصب ویندوز 

چگونه تمام درایور ها را به سادگی نصب کنیم ؟ روی هم لپتاپ و هم کامپیوتر

شما کافی است تا برنامه ی driver pack solution را دانلود کنید. این برنامه دو نسخه دارد. نسخه ی آفلاین و آنلاین.

نسخه ی آفلاین حجم زیادی دارد. حدودا بالای 10 گیگ و تا تمام نسخه دانلود نشود اجرا نمیشود. اما سرعت بالایی دارد.

نسخه ی آنلاین حجم کمی دارد و حجم کمی از اینترنت را برای دانلود درایور ها استفاده میکند (کمتر از 10 گیگ. حدودا کمتر از دو گیگ استفاده میشود ). اما چون باید این فعالیت را آنلاین انجام دهد نیاز به اینترنت دارد و سرعت کمی دارد.

نسخه ی آفلاین

برای این منظور تمام درایور های تمام سخت افزار های دنیا درون این برنامه فراهم شده است.

برای نصب درایور ها با این نسخه:

باید نسخه ی آفلاین driver pack solution را دانلود کنید.

آنرا اجرا کنید.

حال خود برنامه به صورت اتوماتیک در بین تمام درایور های موجود در حافظه ی خود به دنبال درایور مناسب برای تک تک سخت افزار های شما میگردد و آن را نصب میکند.

نسخه ی آنلاین

برای این منظور برنامه در اینترنت به دنبال درایور های مناسب برای سخت افزار شما میگردد و آن را دانلود و نصب میکند. در این مرحله شما باید تا اتمام کار برنامه به اینترنت پایدار متصل باشید. برخی از شرکت ها ایران را تحریم کرده اند. به همین علت پیشنهاد میشود هنگام نصب فیلترشکن خود را فعال کنید.

برای نصب درایور ها با این نسخه:

باید نسخه آنلاین driver pack solution را دانلود کنید.

آنرا اجرا کنید.

اتصال خود را از اینترنت قطع نکنید و تا اتمام فرایند دانلود و نصب فیلتر شکن خود را فعال بگذارید.

 

 


1 Comment

قبل از نصب ویندوز چه کنیم ؟ اقدامات ضروری قبل از نصب ویندوز - Irabrod · 2020-05-23 at 12:57 ب.ظ

[…] نصب تمام درایور ها به صورت اتوماتیک و خودکار […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir