20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر پرنس آف پرشیا شاهزاده پارسی یا فارسی - prince of persia

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat ’em up از هرکول تا کراتوس

تکنولوژی و سرگرمی

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر

بهترین بازی های بیتم آپ را در یک لیست 20 تایی برای شما فراهم کرده ایم. تا شاید لذت ببرید. بازی های براولر یا هک اند اسلش از قدیم بازار های آرکید را فتح کرده بودند و اکنون نیز بازی هایی مثل گاد آف وار ، shank و devil may cry سهم خود را در دنیای بازی های کامپیوتری دارند و به نوعی این سبک بازی را رو سفید کرده اند.

سبک براولر یا بیتم آپ چیست ؟

با یک مثال به صورت طن میتوان این بازی ها را خلاصه کرد. مانند فیلم های هندی ، یا اغراق های ادبیاتی ، که یک نفر ، یک تنه با نیروی خارق العاده ی خود در برابر تعداد زیادی از دشمنان می ایستد و آنها را شکست میدهد. این سبک را بروالر یا بیتم آپ میگییم. یعنی بازی های اکشن که یک نفر با ارتقا دادن قدرت های خود جلوی تعداد زیادی از دشمنان می ایستد. به صورت بهتری میتواند این سبک بازی را در مقاله ی انواع بازی های کامپیوتری بخوانید.

انواع سبک بازی های کامپیوتر

20 تا از بهترین بازی های بیتم آپ

20- Altered Beast

یکی ا ز نوستالژی ترین بازی های عرصه ی brawler مجسوب میشود. در کنار بازی علاالدین و سونیک روزگاری این بازی به دنیای گیمینگ حکومت میکرد. در نقش یک سانتور که از مرگ برخواسته شما باید با مشت و لگد راه خود را بین لشگری از دشمنان پیدا کنید. در این راه با جمع آویر الماس و گوی ها میتوانید به هیولا های باستانی تبدیل شوید.

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat 'em up از هرکول تا کراتوس

19- hercules

کمتر فردی پیدا میشود که در کودکی روی کامپیوتر بازی میکرده ، اما در کنار تارزان و شیرشاه و علاالدین ، هرکول را تجربه نکرده باشد. یک بازی کوتاه و جذاب brawler که خاطرات ما را از آن خود کرده است.

18- Final Fight

به عنوان یک ادامه برای بازی های معروف street fighter این بازی خشونت و هیجان بالایی دارد. در این بازی کنترل کودی یا هگار در دست شما است. که باید آن را در پاکسازی صفحه از دشمنان هدایت کنید. د ر این راه سلاح های مختلفی نیز میتواند کار شما را راحت تر کند.

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat 'em up از هرکول تا کراتوس

17- Battletoads

از معروف ترین و محبوب ترین بازی های قدیم بود. که شخصیت های محبوب آن حالا چای خود را به لاک پشت های نینجا داده است. در کنار این ها این بازی نقطه ی عطفی در بازی های کامپیوتری محسوب میشد. چرا که جزئیات و انیمیشن درد این بازی به خوبی پیاده شد و بعد ها در عرصه ی گیمینگ اهمیت زیادی پیدا کرد.

16- Viewtiful Joe

در رتبه ی شانزدهم بهترین بازی های بیتم آپ این بازی قرار دارد. از بازی هایی بود که با خلاقیت درون آن باعث تحولات زیادی در عرصه ی brawler شد. در این بازی توسعه داده شده توسط capcom ، جو باید به یک دنیای مجازی سفر کند. تا جادو ها (باس های بازی) را شکست دهد. تا بتواند معشوق خود را آزاد کند.

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat 'em up از هرکول تا کراتوس

15- Double Dragon 2: The Revenge

این بازی بهترین نسخه ی این مجموعه بود. شاید علت این انتخاب این باشد که تنها در این نسخه اممکان بازی مولتی پلیر وجود داشت. و جدای از این موضوع از بهترین انتخاب ها برای بازی دونفره در این لیست محسوب میشود.

14- Golden Axe

توسط همان گروهی توسعه داده شده است که از خالقان altered beast محبوب بوده اند. این بازی نوعی پیاده سازی conan the barbarian به سبک براولر است. در این بازی گیمر ها موظف میشوند به جنگ نیرویی اهریمنی به اسم death adder بروند.

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat 'em up از هرکول تا کراتوس

13- Streets Of Rage 2

شمشیر سامورایی ، خنجر ، نارنجک ،….این ها اسلحه هایی است که لشگر های پشت سر هم دشمنان خیابانی برای شکست دادن شما استفاده میکنند. با اضافه شدن دو کاراکتر دیگر و نیروهای خارق العاده این بازی از نسخه ی قبلی خود بسیار محبوب تر شد. به علت ریز بینی خالقان این بازی ، محبوبیت زیاد ، گیم پلی اعتیاد آور و… این بازی یکی از بهترین بازی های ساخته شده تلقی میشود.

12- Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles In Time

لاک پشت های نینجا را در رتبه ی دوازدهم بهترین بازی های بیتم آپ داریم . در دهه نود شرکت کونامی غول ساخت بازی بر اساس برنامه های تلوزیونی محسوب میشد. که موفق شد تعداد زیادی از این برنامه ها را به طور موفقیت آمیزی به دنیای گیمینگ بیاورد. و شاید موفق ترین آنها لاک پشت های نینجا بوده است. کمتر کسی از ما یافت میشود که از دوران کودکی خود خاطره ای از مجموعه بازی های لاک پست های نینجا نداشته باشد.

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat 'em up از هرکول تا کراتوس

11- God Of War OR prince of persia

البته این بازی بیشتر action و roleplay محسوب میشود تا brawler .اما میتوان عناصری از براولر در این دو بازی دید. زمانی که لشکر های پشت سر هم از دشمنان برای شکست شاهزاده و خدای جنگ جلوی شما صف میکشند.

البته برخلاف  گادآف وار دیگر مدت ها است که نامی از پرنس آف پرشیا در دنیای گیمینگ دیده نمیشود و نسخه ی آخر آن یک شکست محسوب میشد.اما با توجه به دو دهه محبوبیت این بازی و تاثیر گذاری آن روی بازی های بعدی (از جمله گاد آف وار) و حس نوستالژِ آن ، نمیتوان آن را از این لیست حذف کرد.

همچنین گاد آف وار ، مخصوصا نسخه ی دوم آن ، گیم پلی و باس های بسیار جالبی داشته است که مدت ها این بازی را در این سبک بین ما بسیار محبوب کرده است.

10- Renegade

این بازی یکی از دیگر بازی های متحول کننده ی brawler محسوب میشود. که ژانر را از حالت دوبعدی خارج کرد و از آن پس بازی های براولر در چهارجهت هدایت میشدند. اما خب این تحول هزینه داشت و آن این بود که بازی ها کمی کند تر و با باگ زیاد شدند.

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat 'em up از هرکول تا کراتوس

9- The Simpsons Arcade

یک بازی دیگر که از یک برنامه ی تلوزیونی برداشته شده است. و باری دیگر از کونامی . این بازی در دوره ی خود بسیار با کیفیت محسوب میشده است. که این کیفیت در کنار تجربه ی بالا ی کونامی در تهیه بازی های brawler باعث شد که آن قدر موفق ش ود که در لیست ما جا بگیرد.

8- The Warriors

در رتبه ی هشتم بهترین بازی های بیتم آپ واریرز قرار دارد. یکی از عناصر مهم بازی های براولر مبارزه است. انیمیشن ها و حرکات مبارزه میتوانند یک بازی را به یک محصول پر فروش یا یک شکست بزرگ تبدیل کنند. اگر خیلی ساده باشد ، گیمر خسته میشود. اگر خیلی پیچیده باشد ، گیمر گیج میشود. و نمیداند چه میکند. این بازی از معدود بازی ها بود که بالانس را به خوبی در این زمینه رعایت کرد.

این بازی براساس فیلمی با همین نام در 1979 است. در این بازی انواع زیادی از اسلحه با دسترسی آسان وجود دارد که میتواند ماجراجویی را برای شما آسان تر بکند.

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat 'em up از هرکول تا کراتوس

7- Guardian Heroes

اکثر بازی های سگا به راحتی فراموش شده اند. شاید علت آن دوره ی کوتاه مدت مد بودن سگا باشد. اما این بسیار حیف است چرا که عناوین بسیار محبوب و زیبایی در بین لیست بازی های سگا وجود دارد. که این بازی یکی از آنها است.

بازی بسیار سریع ، اکشن ، و زیبا است. که با توجه به قدیمی بودن آن کیفیت خوبی دارد.

6- Dead Rising

برای آنها که علاقه به بازی کشتن و شکست دادن گروه های بزرگی از زامبی ها دارند ، این بازی بسیار سرگرم کننده است. اگر قصد دارید که brawler را با زامبی ها تجربه کنید حتما این بازی را امتحان کنید. در این بازی در نقش یک روزنامه نگار به اسم فرنک وست باید راه خود را از بین زامبی های یک فروشگاه بزرگ باز کنید تا از آنجا خارج شده و زنده بمانید. در این راه میتوانید از انواع سلاح های خشن و گاهی احمقانه استفاده کنید.

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat 'em up از هرکول تا کراتوس

5- shank

مدت ها بود که هیچ بازی brawler در بازار فروش مناسبی نداشت. و کم کم این سب و ژانر از بازی جای خود را به سبک های پرطرفداری مثل roleplay ، شوتر و استراتژِک میداد. تا این که این بازی بسیار زیبا منتشر شد. داستان زیبای بازی ، اسلحه های جالب ، سبک های مبارزه ، سرعت مناسب ، باس های سخت و …. همه از زیبایی های این بازی است که باعث شد سبک brawler أوباره محبوبیت خود را به دست آورد.

بازی به قدری پر فروش و محبوب شد که بعد ها نسخه ی دوم آن با امکان مولتی پلیر آنلاین به بازار آمد و باعث احیای دوباره ی سبک brawler شد.

4- Scott Pilgrim Vs. The World: The Game

در رتبه ی چهارم بهترین باری های بیتم آپ این بازی قرار دارد .از بازی هایی که سعی داشت سبک قدیمی و کلاسیک بازی های brawler را احیا کند. با یک تفاوت کیفیت و گرافیک بهتر. که حالا به جای آرکید ها میتوان آن را روی کنسول های جدید بازی کرد. این بازی بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده است.

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat 'em up از هرکول تا کراتوس

3- Castle Crashers

این بازی نیز مانند بازی قبلی سعی داشت که سبک بزی brawler قدیمی را با کیفیت مدرن ارائه دهد. مانند بازی های قدیمی در این بازی نیز کاراکتر دو بعدی خود را هدایت میکنید و با پیش روی و شکست دادن دشمنان بیشتر قابلیت های پیشرفته تری را آنلاک میکنید. به همین علت برای آنها که بازی های golden axe و guardian heroes را تجربه کرده اند میتواند آشنا باشد.

2- Madworld

کمتر بازی در سبک brawler »یتوان به خشونت madworld پیدا کرد. یک بازی با استایل بسیار خوب که با خون رنگین شده است. این بازی ممکن است شما را به یاد gears of war بیاندازد. چرا که شخصیت اصلی بازی ، جک ، از یک اره برقی استفاده میکند. تا در یک مسابقه که شرکت کننده های آن باید علیه هم بجنگند تا زنده بمانند پیروز شود.

20 بهترین بازی های بیتم آپ یا براولر -بهترین بازی های beat 'em up از هرکول تا کراتوس

1- Devil May Cry OR Resident evil

با چندین چند نسخه از بازی ، شهرت و محبوبیت زیاد ،کیفیت خوب ، تاثیر روی دیگر بازی ها مثل bayonetta این بازی از موفق ترین بازی های سبک brawler محسوب میشود. که همین باهث شد رتبه ی اول این لیست را به دست بیاورد.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید