بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed : مجوعه بازی assassins creed سالهاست که جزو محبوب ترین بازی های سبک مخفی کاری یا rougelike محسوب میشود. نسخه های اولیه بازی آنقدر محبوبیت و موفقیت کسب کرد که باعث شد نسخه های گوناگون دیگری با حال و هوا و اتمسفر های مختلف از وایکینگ ها تا انقلاب آمریکا و دزدان دریایی ساخته شود. اگر تمام این نسخه ها یا تعدادی از آنها را بازی کرده اید و دنبال تجربه های مشابه میگردید ، ما 18 عدد بازی کامپیوتری مشابه اساسینز کیرید برای شما گلچین و لیست کرده ایم. پس با ما همراه باشید.

 

10 مورد از عجیب ترین خصوصیات هرکول پوآرو

10 مورد از گران قیمت ترین اشیا تسخیر شده یا جن زده

15 تا از بهترین بازی های شبیه فورتنایت

16 تا از فیلم های شبیه ارباب حلقه ها

10 رخدادی که توسط انیمیشن سیمپسون ها

 

18  تا از بهترین بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed

18- The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild (2017)

در این بازی شما نقش لینک را هدایت میکنید ، شوالیه ای که شمشیر master  را حمل میکند و مسئولیت حفاظت از شاهدخت زلدا را بر عهده دارد. زلدا در 10 هزار سال گذشته با کمک چهار هیولای ماشینی  یعنی divine beasts و guardian ها ، موفق شده بود شخصیتی خبیث به نام ganon را شکست دهد و او را با طلسمی زندانی کند. حال نشانه هایی مبنی بر بازگشت گانون وجود دارد ، و این بار وظیفه شما است ، که او را شکست دهید.

 

بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed Prince Of Persia: The Sands Of Time

17- Prince Of Persia: The Sands Of Time (2003)

در بازی زیبای prince of Persia the sands of time شما هدایت شاهزاده ی پارسی را بر عهده دارید ، که پدر او یعنی پادشاه ، به شهری باستانی حمله کرده است. در پشت این حمله توطعه و تحریکات وزیر خائن او قرار دارد. شاهزاده در این هجوم صاحب یک خنجر مقدس و عجیب میشود. خنجری که با شن های زمان در ورای شهر تسخیر شده ، رابطه ی خاصی دارد.

 

16- Middle-Earth: Shadow Of Mordor (2014)

در رتبه ی شانزدهم بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed بازی middle earth shadow of Mordor قرار دارد. در سبک اکشن-ماجرایی سوم شخص ، و فضا و اتمسفر داستان زیبای ارباب حلقه ها ، شما هدایت یک ranger به نام talion را بر عهده دارید. جنگجوی با استعدادی که خانواده ی او یعنی پسر و همسر او توسط ارتش مخوف سارون یعنی اورک ها به قتل رسیده اند. حال او قصد انتقام گرفتن از آنها را دارد. از تمام اورک ها ، ژنرال های آنها و حتی شخص خود سارون.

 

بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed

15- Just Cause 4 (2010)

پس از اتفاقات نسخه سوم just cause حال ریکو قصد دارد در خصوص مرگ پدر خود اطلاعاتی کسب کند. مادر او اهل مدیچی بوده و پدر او اهل سولیس ، کشوری تازه تاسیس در آمریکای جنوبی که توسط black hand حکومت میشود.

این رژیم حکومتی نظامی و سلطه گر دارد . و با شروع فعالیت شورشی ریکو ، قصد مثابله با او را دارند. چیزی که black hand را بسیار مخوف تر میکند ، دستیابی به تکنولوژی کنترل آب و هوا است ، شما نه تنها باید دشمن را شکست دهید ، بلکه طبیعت نیز بر علیه شما شمشیر کشیده است.

 

14- Dying Light (2015)

در بازی dying light شما هدایت یک مامور مخفی به نام kyle crane را بر عهده دارید. که برای ماموریت به شهری قرون وسطایی قرنطینه شده به نام حران harran اعزام شده است. اهالی شهر درگیر بیماری هستند که آنها را به زامبی تبدیل کرده است. به همین علت کل شهر قرنطینه شده است. در این شهر زامبی ها در روز بسیار آرام و قابل کنترل اند ، اما ا غروب خورشید و شب هنگام خشونت آنها بی حد و مرز میشود.

 

بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed Aragami

13- Aragami (2016)

دختری به نام yamiko شخصیت تحت کنترل شما را (آراگامی) احضار میکند. و بیان میکند که توسط ارتش کایهو kaiho که از نور ساخته شده اند ، به حبس کشیده شده است. ارتش کایهو ، به نیسشوکو nisshoku که توسط سایه ها و تاریکی هدایت میشود مله میکنند و ملکه آن را به همراه همراهان او در معبد نیسشوکو حبس میکنند. یامیکو از آراگامی خواهش میکند که کایهو را شکست دهد. و سایه ها را از چنگ آنها آزاد کند. آراگامی فقط شب هنگام فرصت انجام این ماموریت را دارد. چرا که با نور خورشید از بین میرود.

 

12- Ghost Of Tsushima (2020)

بازی زیبای ghost of tsushima در رتبه ی دوازدهم لیست بهترین بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed قرار دارد . در 1274 زمانی که از خاک ژاپن توسط جنگجویان افسانه ای سامورایی ها دفاع میشود. ارتش عظیم و فاتح مغول به ژاپن حمله میکند. یکی از نواحی که توسط مغول ها اشغال میشود. جزیره سوشیما tsushima است. مغول ها تمام سامورایی های این جزیره را شکست میدهند. و تنها جین ساکی jin sakai به عنوان آخرین سامورایی باقی میماند. او بر ضد مغول ها بر میخیزد و با کمک متحدان خود ، تلاش میکند جزیره را آزاد کند. اما دیگر راه و رسم افتخار و کد های سامورایی ، نمیتواند جوابگو باشد. او برای آزادسازی جزیره باید به سنت خود خیانت کند ، و با روش و تاکتیک های جدید خود مرسوم به روح ghost با مغول ها مقابله کند.

 

بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed Hitman

11- Hitman (2016)

فردی مرموز و مخفی از بزرگترین جنایات و جرائمی جهان در فرانسه ، ایتالیا ، مراکش و …پرده برداری میکند و جزئیات پرونده ها را به عنوان هشدار برای MI6 ارسال میکند. که در نتیجه شما به عنوان مامور 47 ماموریت خنثی کردن این نقشه ها و قتل سرکردگان این نقشه ها را خواهید داشت.

 

10- God Of War (2018)

پس از نابود کردن کوه المپوس و قتل ایزدان یونان ، کراسوس حال به اسکاندیناوی رفته است. یک زندگی جدید ایجاد میکند. و حال او در حال وفق پیدا کردن با سبک زندگی جدید خود است. و به همراه پسر خود آرتئوس ، مشغول شکار و گذراندن زندگی میشود. تا این که یک غریبه با قدرتی بسیارزیاد و فناناپذیری و جاودانگی ، مزاحمت هایی برای او ایجاد میکند. بعد ها مشخص میشود او بالدور است. از ایزدان قدرتمند نورثو اسکاندیناوری.

 

بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed Grand Theft Auto V

9- Grand Theft Auto V (2013)

داستان بازی زیبای gta v سه شخصیت را دنبال میکند. مایکل ، ترور و فرانکلین. هرکدام از آنها شخصیت و داستان خاص خود را دارند که مشکلات و ماموریت های خاص خود آنها را به دنبال دارد. پس از اتفاقاتی خاص ، زندگی و سرنوشت اینها با یکدیگر گره میخورد. و باعث میشود بیش از پیش وارد دنیای جرم و جنایت بشوند. دنیایی که سود و خطر های خاص خود را دارد.

 

8- Invisible, Inc. (2015)

در رتبه ی هشتم بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed  بازی invisible inc قرار دارد . بازی invisible inc یک بازی نوبتی مخفیانه است. در این بازی شما کنترل گروهی از جاسوس حرفه ای را بر عهده دارید. که با کمک آنها به شرکت های بزرگ رخنه میکنید. اطلاعات کسب میکنید و با کمک آن اطلاعات کسب در آمد میکنید.

 

بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed Sekiro Shadows Die Twice

7- Sekiro Shadows Die Twice (2019)

در قرن هفدهم ، یک وارلرد به نام ایسشین isshin قصد حکومت به ژاپن دارد. در همین حین که او برای رسیدن به هدف خود تلاش میکند ، یک پسر گمنام توسط یک شینوبی آموزش داده میشود. نام این پسر بعد ها wolf انتخاب میشود. پس از سال ها ، وقتی ایسشین در بستر مرگ قرار دارد ، امپراطوری او در حال فروپاشی است. و نوه ی او گنیشیرو قصد دارد با دستیابی به خون سلطتنتی و استفاده از خون برای اسجاد ارتشی جاودان پادشاهی او را حفظ کند. در این حین wolf قصد دفاع از نواده سلطنتی را دارد.

 

6- Watch Dogs: Legion (2020)

شعبه ی لندن شرکت dedsec تحت مدیریت sabine brandt سابین برنت موفق میشود بالاخره هوش مصنوعی خود یعنی bagley را توسعه دهد ، که در اولین فعالیت موفقیت خود از یک توطعه ی مب گذاری در خانه پارلمان پرده برداری میکند. پس از این که ماموری به نام دالتون ولف به خانه پارلمان میرود و بمب ها را خنثی میکند. توسط مسئولین این بمب گذاری ، یعنی گروه هکری روز صفر day zero زخمی میشود. و آنها به شرکت dedsec حمله میکنند و در نقاطی دیگر از لندن بمب گذاری میکنند.

سابین هوش مصنوعی را خاموش میکند و مخفی مشود. و در زمانیک ه هم دشمنان او به دنبال او هستند. هم دولت او را مقصر میداند ، شما را استخدام میکند ، تا او را یاری کنید.

 

بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed Raji: An Ancient Epic

5- Raji: An Ancient Epic (2020)

بازی raji an ancient epic در اتمسفر هند باستان پیش میرود. در این بازی شما کنترل راجی را در دست دارید. راجی دختری جوان است که توسط ایزدان هند انتخاب شده است. تا در برابر حمله ی شیاطین به دنیای انسان ها ، ایستادگی کند. او پس از آزاد کردن برادر جوان تر خود به رویارویی به لرد شیطانی مهابلاسورا mahabalasura  میپردازد.

 

4- Horizon Zero Dawn (2017)

بازی زیبای horizon zero dawn را در جایگاه چهارم بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed قرار دادیم. الوی alloy زمانی که کودک بوده است ، توسط قبیله ی خود نورا ، طرد میشود. در این حین ، راست rost سرپرستی او را قبول میکند و اورا بزرگ میکند. زمانی که الوی دختری خردسال بود دستگاهیی پیدا میکند که با کمک آن میتواند درک بیشتری از اطراف خود داشته باشد ، بعد ها الوی در یک مسابقه شرکت میکند که به عنوان شجاع نورا انتخاب شود. او در مسابقه پیروز میشود. اما درست در همان لحظه قبیله مورد هجوم قرار میگیرد و خود الوی نیز در خطر قرار میگیرد. اما راست جان خود را فدا میکند ، تا الوی نجات پیدا کند. تا بعد ها به عنوان شجاع نورا ، قبیله را از چنگ فاتحان خبیث آن آزاد کند.

 

بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed

3- Metal Gear Solid (1998)

یک گروه پیشرفته به نام foxhound کنترل یک جزیره در آلاسکا را در دست میگیرد. جزیره ای که در آن تانک ها و ماشین های پیشرفته ی اتمی تولید میکند و با استفاده از آن دولت آمریکا را مورد تهدید قرار میدهد و درخواست مبلغ زیادی پول در طی یک روز میکند. این باعث میشود که کلنل کمپبل از snake ،مامور حرفه ای تحت کنترل شما ، بخواهد که از بازنشستگی بیرون بیاید و برای بار دیگر از حرفه ی خود برای نقش بر آب کردن نقشه ی تروریست ها استفاده کند.

 

2- Uncharted 4: A Thief’s End (2016)

در بازی زیبای uncharted 4 a thiefs end دو برادر به نام Nathan drake (یا nate) و Samuel drake (sam)  و یک گنج یاب به نام Rafe Adler تصمیم میگیرند به گنج های دزد دریایی بدنام henry avery دستبرد بزنند. اما او اصلا از این کار خوشش نمی آید. و هرکاری برای جلوگیری از دزدی آنها میکند.

 

بازی های شبیه اساسین کرید یا assassins creed Star Wars Jedi: Fallen Order

1- Star Wars Jedi: Fallen Order (2019)

پنج سال پس از سقوط jedi و تبدیل شدن جمهوری کهکشانی به امپراطوری کهکشانی ، یک jedi سابق به نام پاداوان کال کستیس padawan cal kestis در سیاره براکا مخفی شده است. و مخفیانه علیه امپراطوری فعالیت میکند. پس از این که هویت او فاش میشود  دوست و همراه او prauf توسط مامورین امپراطوری کشته میشود ، او فرار میکند و ماجراجویی خود برای سرنگونی امپراطوری را به کمک شما آغاز میکند.

منبع بهترین بازی های شبیه اساسین کرید : مجله اینترنتی ایرابرود


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.