کاهش استرس و راه حل های درمان و کاهش استرس : استرس و اضطراب می تواند مانند عوارض جانبی ناخواسته زندگی مدرن ما به نظر برسد. درباره 6 ویتامین و مکمل هایی که به طور علمی برای کاهش استرس به اثبات رسیده اند، آشنا شوید.

بسیاری از مردم – در واقع میلیون ها نفر! – در یک وضعیت استرس دائمی زندگی می کنند و آن را به عنوان پیامد ناگوار زندگی مدرن و سریع می پذیرند. در حالی که این کاملا طبیعی است که هر از گاهی استرس را تجربه کنیم – پاسخ استرس ناشی از پاسخ طبیعی “جنگ یا گریز” ما است – نباید تجربه روزانه باشد. استرس مکرر منجر به عواقب سلامتی ناخواسته از جمله میگرن و اختلالات خواب می شود.

 

ممکن است به این مقالات نیز علاقه مند باشید:

ست کردن رنگ لباس ها ، قانونی که برای همه رنگ ها جواب میدهد + جدول ست کردن رنگ لباس

چگونه در اولین دیدار بیشترین تاثیر را بگذاریم ؟ بیشترین تاثیر در اولین دیدار در 10 قدم

10 مورد از جالب ترین مناظر و زیبا ترین ویدیو های ضبط شده با پهپاد یا drone

 

اغلب اوقات، ما برای مدیریت استرس خود به رفتارهای ناسالم مانند سیگار کشیدن یا مصرف مکرر الکل تکیه می کنیم. این می تواند به یک چرخه منفی که شکستن آن دشوار است، تداوم بخشد. با دانستن این موضوع، جای تعجب نیست که استرس یکی از عوامل موثر در شش علت اصلی مرگ و میر در آمریکا ، از جمله بیماری قلبی، سرطان و بیماری ریوی است.

اگر مصمم به داشتن یک زندگی با استرس کمتر هستید، ما مراحل ساده ای را بیان کرده ایم که می توانید از امروز برای عمل به آنها دست به کار شوید. ما وعده سعادت کامل را نمی دهیم، اما یادگیری مدیریت موثر استرس خود می تواند به معنای واقعی کلمه سال ها به عمر شما اضافه کند!

 

استرس کنترل نشده می تواند عمر شما را کوتاه کند

استرس کنترل نشده می تواند عمر شما را کوتاه کند

استرس مزمن بر سلامت جسمی، روانی و در نهایت مرگ و میر ما تأثیر می گذارد. استرس عاطفی به ویژه آسیب رسان است.

در حالی که استرس فراگیر است، راه هایی برای کاهش اثرات آن وجود دارد. علاوه بر تمرین ذهن آگاهی یا تنفس عمیق به طور منظم، خوردن یک رژیم غذایی سالم و ورزش خوب، چندین مکمل گیاهی و ویتامین نشان داده شده است که به کاهش استرس و علائم آن کمک می کند.

 

این 4 مکمل گیاهی درمان کننده استرس طبیعت هستند

در حالی که استرس ممکن است این روزها شایع تر باشد، هزاران سال است که افراد را تحت تاثیر قرار داده است. در زمان های قدیم، مردم از درمان های گیاهی که در طب سنتی چینی و آیورودا برای کمک به مدیریت استرس استفاده می کردند. باور نمیکنید؟ مطمئن باشید که مطالعات بالینی اخیر به باورهای قدیمی در مورد تأثیر داروهای گیاهی اعتبار می بخشد.

 

1- آشواگاندا

آشواگاندا در طب سنتی آیورودا دارای تاریخچه ای است. کل گیاه، از ریشه گرفته تا بذر، دارای خواص مفیدی است، به خصوص در مورد کاهش استرس.

فواید آشواگاندا دامنه وسیعی دارد ، اما وقتی نوبت به کاهش استرس در افراد می‌رسد، فوق‌العاده است. یک مطالعه به خصوص جالب در سال 2017 نشان داد که در گروهی داوطلب میزان استرس پس از مصرف آشواگاندا به میزان 44 درصد کاهش یافت، در حالی که تنها 5.5 درصد در گروهی که دارو های مربوطه را مصرف می کردند، کاهش یافت. یک کارآزمایی بالینی تصادفی در سال 2012، سطوح مشابه قابل توجهی از کاهش استرس را تنها پس از 60 روز مصرف آشواگاندا نشان داد .

 

رودیولا و کاهش استرس

2- رودیولا

رودیولا گیاهی بومی مناطق قطب شمال آسیا و اروپا است که تاریخچه ای غنی در استفاده پزشکی دارد که قدمت آن به سال 77 میلادی باز می گردد . بزرگ ترین کاربرد این گیاه در کاهش استرس است.

در یک مطالعه در سال 2009 نشان داده شد که رودیولا استرس را کاهش می دهد و هوشیاری را در پزشکان در شیفت شب افزایش می دهد . کار کردن در شیفت شب بسیار استرس زا است، بنابراین هر چیزی که می تواند به این افراد کمک کند باید بتواند به دیگران نیز کمک کند.

گسترده ترین ویژگی رودیولا که مورد مطالعه قرار گرفته است، توانایی آن در کمک به افراد برای مقابله با خستگی است. از آنجایی که خستگی اغلب استرس را بالا میبرد، هر چیزی که خستگی را کاهش دهد می تواند در مبارزه با استرس کمک کند.

 

3- ریشه سنبل الطیب

سنبل الطیب گیاهی چند ساله بومی اروپا است. از قرن دوم پس از میلاد برای کمک به شبکه عصبی، اضطراب و اختلالات خواب استفاده شده است شواهد دلگرم کننده ای وجود دارد که نشان می دهد مکمل با ریشه سنبل الطیب می تواند استرس را کاهش دهد.

ریشه سنبل الطیب برای کاهش بی خوابی مناسب است. این تا حد زیادی به دلیل اثر آرام بخشی آن است.

از آنجایی که کم خوابی محرک استرس است، یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای بهبود سطح استرس خود انجام دهید، استراحت شبانه خوب است. اگر ریشه سنبل الطیب کمک کند، می تواند یک ابزار قوی و کم عارضه در زرادخانه تنش زدایی شما باشد.

 

باکوپا یا ناز باتقلاقی گیاه کاهش استرس

4- باکوپا یا ناز باتلاقی

Bacopa monnieri یک گیاه چند ساله است که مزایای کاهش استرس آن اثبات شده است. قرن ها به عنوان بخشی از طب آیورودا هند برای تقویت یادگیری، تقویت حافظه، تیزتر کردن تمرکز، کاهش استرس و بهبود خلق و خو استفاده می شود.

در یک مطالعه در سال 2011 با استفاده از حیوانات به عنوان سوژه، نشان داده شد که Bacopa طول اعصاب مغز را افزایش می دهد، که ممکن است منجر به تسریع ارتباط بین این اعصاب شود.

تحقیقات مدرن همچنین بر توانایی قابل توجه باکوپا در کاهش استرس متمرکز شده است که تا حدی با کاهش سطح کورتیزول در خون به دست می آید. کورتیزول هورمون تحریک کننده استرس است، بنابراین کاهش آن یک اثر آرام بخش قوی دارد.

 

بهترین سریال های تاریخ سینما – 100 سریال برتر جهان برای تمام سلیقه ها

چگونه کمبود ویتامین و مواد معدنی استرس را افزایش میدهد

1- ویتامین B کمپلکس

انرژی کم و خستگی می تواند منجر به تحریک پذیری و سطح استرس شود. به همین دلیل است که ویتامین های B که به دلیل بالا نگه داشتن سطح انرژی و بهبود عملکرد شناختی شناخته شده هستند، می توانند تأثیر مثبتی داشته باشند. داده‌های بالینی نشان می‌دهند که مکمل‌های ویتامین B کمپلکس می‌تواند به حفظ انرژی بالا و کاهش استرس کمک کند .

آزمایش‌های بالینی همچنین نشان داده‌اند که مکمل‌سازی با کمپلکس ویتامین B می‌تواند به کاهش فشار روحی و افسردگی در شرایط استرس‌زا کمک کند . در اصل، از احساس آرامش و ثبات پشتیبانی می کند. اگر می‌خواهید تحت فشار کمتری باشید، مکمل‌سازی با کمپلکس B می‌تواند کمک بزرگی برای مشکلات شما باشد.

 

منیزیم داروی کاهش استرس

2- منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی است که برای عملکرد عضلات و اعصاب ضروری است. مطالعات متعدد نشان داده اند که منیزیم به ویژه برای خواب بسیار مهم است و مکمل ها در این زمینه کمک می کنند. یک مطالعه در سال 2012 که توسط موسسه ملی بهداشت منتشر شد نشان داد که مکمل منیزیم کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

همانطور که گفته شد، بی خوابی و استرس دست به دست هم می دهند. همه ما از کشمکش و ناامیدی تمام شب در تلاش برای به خواب رفتن آزرده ایم. اگر این چیزی است که ب ها آرامش ما را سلب میکند ، منیزیم میتواند راهگشای این مشکل باشد.

4 نکته در سبک زندگی برای غلبه بر استرس

مهم است که به خاطر داشته باشید که اولین خط دفاعی در برابر استرس سه عامل کلیدی سبک زندگی است: آرامش، رژیم غذایی و ورزش. اگر رژیم غذایی متعادلی داشته باشید و تمرینات حرکتی مداوم داشته باشید، احتمال کمتری دارد که دچار استرس و اختلالات اضطرابی شوید.

 

مدیتیشن روش درمان استرس

1- مدیتیشن و ورزش هوازی

تمرینات تنفسی می تواند برای کاهش استرس مفید باشد. همچنین نشان داده شده است که مدیتیشن به ویژه برای کاهش علائم استرس و اضطراب آرام‌بخش و مفید است .

 

2- ارتباطات استرس زا را کاهش دهید

اگر کاری ، یا افرادی هستند که شما را تحت فشار قرار داده است، ممکن است بخواهید برای مدتی آن ها را “از برق بکشید”. یک استراحت 24 یا 48 ساعته از وسایل الکترونیکی و رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید. یک مطالعه در سال 2011 نشان داد که جدا شدن از ارتباطات مربوط به کار در زمان غیر کاری ارتباط مثبتی با بهبود و سلامت کارکنان دارد. قرار ندادن تلفن همراه خود در معرض دید یا حتی خاموش کردن آن می تواند تسکین فوری را به شما بدهد!

 

چای سبز راه حل کاهش استرس

3- چای سبز بنوشید

یکی دیگر از راه‌های کاهش استرس، مصرف چای سبز به دلیل محتوای ال تیانین آن است. L-theanine یک اسید آمینه است که در برگ های چای سبز یافت می شود. مطالعات نشان می دهد که L-theanine به ویژه در کاهش استرس روانی و فیزیولوژیکی ماهر است .

دکتر جفری گلد، یک پزشک یکپارچه، می‌گوید: «در حالی که چای سبز می‌تواند برای استرس مفید باشد، باید مصرف کافئین و نحوه واکنش آنها به آن را نیز در نظر گرفت. کافئین می تواند بیش از حد تحریک کننده باشد و به جای بهبودی منجر به استرس بیشتر شود. اگر چنین است، یک چای سبز بدون کافئین ارگانیک را در نظر بگیرید یا به عنوان مکمل به دنبال L-theanine باشید.

 

4- با طبیعت ارتباط برقرار کنید

مجموعه‌ای از علم در حال ظهور وجود دارد که قدرت بازسازی محیط‌ها و محیط‌های طبیعی را نشان می‌دهد. این می تواند به معنای غوطه ور شدن در فضای باز با یک روز در ساحل یا پیاده روی باشد یا حداقل یک گشت کوچک در پارک محله باشد. از طرف دیگر، می توانید عناصر طبیعی مانند گیاهان را به دفتر یا خانه خود وارد کنید.

 

بهترین زندگیتو داشته باش

با این حال، حتی کسانی که مدیتیشن می کنند، چای می نوشند، ورزش می کنند و تغذیه سالمی دارند، با استرس مقابله می کنند. این بخشی از زندگی کامل و فعال است.

در این صورت، اگر به طور استراتژیک با گیاهان و ویتامین‌هایی که به طور علمی ثابت شده‌اند که اضطراب شما را کاهش می‌دهند و انرژی شما را افزایش می‌دهند، خود را برای موفقیت آماده خواهید کرد. با فراد متخصص مشورت کنید، یا یک ارزیابی آنلاین سبک زندگی انجام دهید تا توصیه های مکمل شخصی را متناسب با نیازهای منحصر به فرد خود دریافت کنید.

 

سریال های شبیه هری پاتر ، سریال های در سبک جادوگری و هری پاتر

منبع چند راه برای درمان استرس : ایرابرود

0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی ثبت آگهی ارزان رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir