چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد مردانه : قد کوتاه متاسفانه موردی است که دست خود فرد نیست. و عموما بر اساس ارث یا تغذیه این مشکل برای فرد رخ میدهد. اما این که قد کوتاه داریم ، دلیل نمیشود که قد بلند نیز دیده نشویم. در این جا هفده راهکار ارائه دادیم ، که توسط بازیگران معروف و مدل های لباس ها به خوبی رعایت میشود و میتواند تا 5 سانتیمتر قد شما را بلند تر نشان دهد. با ما همراه باشید.

 

آموزش ست کردن رنگ

زبان html چیست و چه کاربردی دارد + آموزش خلاصه

نوروز از چه زمانی آغاز شد ، تاریخچه نوروز باستانی

10 رخدادی که در انیمیشن سیمپسون ها پیشبینی شد

10 تا از افسانه های کشتی تایتانیک

 

چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد – چگونه قدبلند دیده شویم

چه رنگ ها و چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد - لباس های مردانه برای کوتاه قد ها

17- طرز ایستادن

طرز ایستادن نه تنها روی قد شما بلکه روی استایل و جذابیت شما تاثیر میگذارد. اگر شما درست بایستید ، هم شما را بهتر نشان میدهد ، هم از دید زبان بدن ، شما را با اعتماد به نفس نشان میدهد و حتی برای سلامتی ستون فقرات شما خوب است. رمز درست ایستادن همواره مشخص و آشکار بوده است. باید صاف بایستید ، راه بروید و بنشینید. باید شکم خود را بدهید داخل ، شانه ها را بدهید عقب ، و سینه خود را بیرون بدهید (سپر کنید).

 

16- لباس های شل و گشاد نپوشید

در نکته ی شانزدهم از موارد چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد ، به لباس های گشاد میپردزیم. این موردی است که در این مقاله به وفور به آن اشاره میکنیم. هر چه پهن تر نمایش داده شوید و تمرکز پوشش شما روی عرض باشد تا طول ، کوتاه تر و جوان تر نشان داده میشوید. علت این است که هر چه چشم در ارتفاع و طول حرکت کند ، تصور بلند قامتی و ارتفاع بیشتر در ذهن القا میشود. و هر چه در عرض بیشتر حرکت کند ، تصور اضافه وزن ، و کوتاهی بیشتر القا پیدا میکند. لباس های گشاد نیز همین حالت را دارند ، علاوه بر این به نوعی شما در آنها گم میشوید و به نظر میرسد که لباس بزرگ تر از سایز شما است. و در نتیجه کوتاه تر از قد واقعی خود به نظر میرسید.

 

چه رنگ ها و چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد - لباس های مردانه برای کوتاه قد ها

15- خیاط ماهر

اگرچه برای این مورد باید هزینه ی زیادی بکنید. اگر بنا بر سلیقه لباس های گشاد دوست دارید ، مجبور نیستید آنها را به طور کامل کنار بگذارید. ، یک خیاط ماهر بیابید ، و بر اساس سلیقه خود ، لباس مورد نظر خود را تهیه کنید. اما با او مشورت کنید ، که چطور لباس شما گشاد دوخته شود ، که به نوعی شما در آن گم نشوید ، از دیگر مزایای این کار این است که لباس روی تن شما دوخته میشود ، در نتیجه بهترین گزینه برای استایل و بدن شما خواهد بود.

 

14- فیت یا اندازه بودن

لباسی که برای بدن شما بزرگ تر باشد و در آن گم شوید ، شما را کوتاه و کوچک نشان میدهد ، لباسی که برای شما کوتاه باشد ، اگرچه شما را بلندتر نشان میدهد ، اما ظاهری نامناسب برای شما ایجاد میکند. لباس باید اندازه باشد. نه آنچنان بزرگ که شمارا کوتاه نشان دهد ، نه آنچنان کوتاه که از آن طرفشما را بی سلیقه نشان دهد. عموما در آینه که لباس را نگاه میکنید ، مشخص میشود که اندازه هست یا خیر. اما برای هر لباس خاص قانون خاصی برای این منظور وجود دارد. برای مثال پیراهن ، باید به اندازه ای باشد ، که زمانی که دستانتان را درون جیب شلوار میگذایرد ، انتهای پیراهن از شست شما پایین تر نیاید. و از آن طرف نباید به قری کوتاه باشد که نتوان آن را درون شلوار جا داد. یا تی شرت نباید هرگز از اواسط فاب شلوار بلند تر باشد (به جز تی شرت های خاص که بلند طراحی میشوند) و نباید به قدری کوتاه باشد که از یک چهارم فاب شلوار بالا تر باشد.

 

13- یقه V از یقه گرد بهتر است

شاید یقه گرد به شما بیشتر بیاید یا زیباتر باشد ، شااید هم این طور نباشد ، اما اگر هدف شما این است که بلند تر به نظر برسید ، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که یقه v  برای شما بهتر است. علت دقیقا همان است که در موارد بالاتر ذکر کردیم. هنگامی که چشم افراد روی لباس شما حرکت میکند ، اگر به صورت عمودی یا بالا به پایین (پایین به بالا) باشد ، تصور بلند قامت بودن فرد را القا میکند. و اگر حرکت چشم به صورت عرضی چپ به راست و راست به چپ باشد ، تصور متضاد دارد. اگرچه یقه بسیار جزئی به نظر میرسد ، اما همواره در انتخاب لباس ، یقه موضوع مهمی است. یقه V شکل به کمک گردن می آمد و حرکت طولی چشم روی شما را افزایش میدهد و شما را بلند تر نشان میدهد.

 

12- آستین بلند بهتر از آستین کوتاه است

در نکته ی دوازدهم از موارد چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد ، به آستین میپردزیم.  تی شرت ، پیراهن آستین کوتاه یا شلوارک ، اگرچه راحت ، مدرن و زیبا هستند ، اما اگر میخواهید خود را بلند قامت تر نمایش دهید ، خوب است که دستان و پاهای خود را بپوشانید. یکی از راحت ترین راه ها برای تشخیص قامت افراد ، تشخیص دادن اندازه  ساق پا ، یا ساعد و دستان و پاها هست. اما زمانی که شما لباس آستین بلند میپوشید ، دستان شما از دید پنهان میشود و توجه افراد به قامت شما کمتر میشود.

در نظر داشته باشید ، اگر میخواهید آستین های خود را بالا بزنید ، حتما تا بالای آرنج خود بالا بزنید ، و آنقدری تا کنید ، که تای آستین شما آنقدر کلفت نشود که دیدی عرضی در دستان شما ایجاد کند.

 

چه رنگ ها و چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد - لباس های مردانه برای کوتاه قد ها

11- پیراهن خود را درون شلوار بگذارید

شاید بپرسید که این کار دید طولی که روی بدن انجام میشود را کاهش میدهد چرا که پیراهن کوتاه تر دیده میشود. اما این طور نیست. پیراهن شما روی شلوار قرار میگیرد. و جلوی دیده شدن پاهای شما را میگیرد. پاهای شما بزرگترین تاثیر را در بلند قامت دیده شدن شما دارند. و باید همواره آنها را بلند تر نمایش دهید (هرگز شلوارک نپوشید !) حتی اگر نیاز باشد ارتفاع پیراهن خود را در این راه فدا کنید. علت اهمیت پاها این است که نسبت به بدن شما عرض کمتری نیز دارند. یعنی هم حرکت طولی روی پاها به خوبی انجام میشود ، هم حرکت عرضی کمتری دارند.

10- شلوار بسیار حیاتی است

در مورد قبل از اهمیت شلوار به وفور صحبت کردیم. به همین علت مهم ترین لباسی که باید فیت و اندازه شما باشد شلوار است. میتوانید شلوار فیت و مناسب داشته باشید ، اما لباس آستین کوتاه یا گشاد داشته باشید. باز هم تاثیر شلوار آن قدر بالا خواهد بود که کمی شما را بلند قامت تر نشان دهد. حین خرید شلوار به فاب ، عرض و طول شلوار دقت کنید. طول فاب و عرض و حتی طول شلوار نباید زیاد باشد. که به نظر برسد شلوار از سایز شما بزرگ تر است. و همین طور نباید آن قدر کوتاه باشد که  که شما را نا منظم نشان دهد. شلوار های رسمی خوب است که کمی بلند باشند و روی کفش رسمی بیوفتند. (مگر این که از پوتین استفاده کنید.)

چه رنگ ها و چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد - لباس های مردانه برای کوتاه قد ها

9- از اکسسوری های طولی استفاده کنید

البته از استفاده ی بیش از حد اکسسوری باید بپرهیزید. چرا که میتواند توجه چشم را از تمرکز روی دید طولی دور کند. اکسسوری خوب است که حالت طولی داشته باشد. اگر مایل هستید که از کراوات یا پاپیون استفاده کنید کراوات را انتخاب کنید. مدل کراوات های باریک با کمترین طرح (یا حداقل بدون طرح عرضی) را در نظر داشته باشید. اگر از دستمال جیب یا گل استفاده میکنید ، گل را انتخاب کنید. اگر قصد انتخاب گردنبند ، دستبند یا انگشتر دارید ، گرنبند (حالت v  داشته باشد تا گرد) را انتخاب کنید.

دستکش خوب است که خیلی متضاد با رنگ آستین نباشد ، در نتیجه میتواند دست های شما را کمی بلند تر نشان دهد.

کمربند میتواند شما را به دو قسمت تقسیم کند. این باعث میشود که دید طولی حاصل از بالا تنه به شلوار شما به نوعی قطع شود. اما راه حل هایی وجود دارد. از کمربند هایی استفاده کنید که سگک محو (درخشان ، فلزی یا براق نباشد) داشته باشد ، رنگ آن به کفش و شلوار شما نزدیک باشد. و تا جای ممکن باریک باشند.

8- مدل مو

در نکته ی هشتم از موارد چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد ، به مدل مو میپردزیم.  مدل مو های حجم دار انتخاب کنید. با استفاده از سشوار و بورس مدل مویی را انتخاب کنید که موهای شما را چند سانت بالا بیاورد. این باعث میشود که کمی ارتفاع سر شما بیشتر شود و بلند قامت تر به نظر برسید . کلاه نیز گزینه خوبی است. کلاه میتواند مانند مدل مو های حجم دار ، کمی شما را بلند تر نشان دهد. ، یک سانتیمتر قد بیشتر هم یک میتواند مفید باشد !

چه رنگ ها و چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد - لباس های مردانه برای کوتاه قد ها

7- کفش

تاکنون ما یک حرکت طولی از سر تا پایین شلوار شما ایجاد کرده ایم ، حال باید به کفش رسیدگی کنیم. کفش نیز مانند دیگر لباس ها نباید خیلی بزرگتر از سایز شما باشد. دو مورد در خصوص کفش وجود دارد ؛ اول این که پنجه کفش ، نباید حالت جعبه ای یا گوشه دار باشد. خوب است اگر به صورت تدریجی (نه خیلی تیز) مثلثی یا به اصطلاح نوک دار باشد. دوم این که جوراب و کفش نباید رنگ خیلی متضاد با شلوار داشته باشد. این باعث میشود چشم به سختی بتواند تمایز شلوار و کفش را تشخیص دهد. و به نظر برسد کفش نیز بخشی از شلوار شما است و حرکت طولی چشم روی شلوار را افزایش میدهد. خوب است از کفش های پاشنه دار استفاده کنید که کمی شما را بالا ببرد.

از جوراب های ساق کوتاه استفاده نکنید ، این میتواند با دیده شدن پوست شما ، دید طولی از شلوار به کفش را قطع کند.

6- چند نکته در خصوص کت شلوار

دکمه ی کت (اگر دو دکمه است دکمه ی بالایی) خوب است بالاتر از کمر باشد. اصول کت به این صورت است که به صورت کامل باسن را میپوشاند. اما به همان علت تاکید روی شلوار ، شما باید کت کوتاه تری تهیه کنید ، که تا حداکثر چهار پنجم باسن شما برسد. چون این مورد بر خلاف اصول بازار است ، ممکن است مجبور شوید برای این مورد به خیاط رجوع کنید. از بین مدل های کت شلوار مدل جذب یا غیر رسمی یا ایتالیایی انتخاب کنید ، که کمر را باریک تر و سینه را پهن تر نشان دهد.این دید عرضی را روی شما کاهش میدهد. عرض آستین ها خیلی زیاد نباشد.

چه رنگ ها و چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد - لباس های مردانه برای کوتاه قد ها

5- سلامتی و رژیم

ممکن است که به علت ژنتیک یا شرایط بد تغذیه یا هر مورد دیگری شما قامت کوتاه داشته باشید. اما سلامتی و وزن شما کاملا در دست خودتان است. اگر شما اضافه وزن داشته باشید ، دید عرضی روی شما افزایش میابد و باعث کوتاه به نظر رسیدن شما میشود.به همین علت حتما در نظر داشته باشید که وزن مناسبی داشته باشید. برای این منظور حتما روزانه مدتی به ورزش بپردازید. و غذای خوب بخورید.

4- طرح های لباس

در نکته ی چهارم از موارد چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد ، به طرح های لباس میپردزیم.  طرح های کوچک یا ریز خیلی بهتر از طرح های بزرگ و پهن هستند. اصولا خیلی به دنبال لباس های طرح دار نباشید. اول لباس های بدون طرح را انتخاب کنید ، سپس با طرح های کوچک و در آخر لباس های با طرح بزرگ. بهترین گزینه برای طرج لباس و پارچه ، خطوطی طولی است. این خطوط به دید طولی روی لباس کمک میکنند. در این طرح ها خطوط باریک را به پهن ترجیح دهید. هرگز طرح های دایره ای ، یا خط های عریض (یا هر الگوی عرضی دیگر) انتخاب نکنید ، این طرح ها نتیجه ی عکس روی شما میگذارند.

چه رنگ ها و چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد - لباس های مردانه برای کوتاه قد ها

3- چه رنگی قد را بلندتر نشان می دهد

رنگ های تیره را به رنگ های روشن ترجیح دهید. چرا که این رنگ ها نور را جذب میکنند و باعث میشوند باریک تر یا لاغر تر به نظر برسید. همین پدیده دید عرضی را روی شما کاهش میدهد و باعث میشود که بلند تر به نظر برسید. همچنین از لباس های درخشان یا براق بپرهیزید.

ترجیحا از رنگ سیاه پرهیز کنید. استفاده بیش از حد از رنگ سیاه ، شما را بیش از حد لاغر تر و کوچک تر نمایش میدهد. رنگ هایی مانند خاکستری تیره ، ذغالی ، آبی نفتی و …. گزینه های مناسبی خواهند بود.

2- هماهنگی لباس

قبلا به نکته ی نزدیک بودن رنگ کفشو شلوار اشاره کردیم. حال باید به هماهنگی کل لباس ها اشاره کنیم. اگر از تی شرت و شلوار با رنگ بسیار متضاد استفاده کنید ، دید طولی از تی شرت به شلوار از بین میرود. و باعث میشود که کوتاه تر دیده شوید. به همین علت حتما رنگ های نزدیک به هم انتخاب کنید ، یا حداقل رنگ هایی که متضاد هم نباشند.

چه رنگ ها و چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد - لباس های مردانه برای کوتاه قد ها

1- دیگر نکات کلی

جیب های کت یا پیراهن شما ترجیحا بدون روکش باشند ، و بیشتر عمق داشته باشند تا عرض. لباس های با دکمه یا لیب های بسیار بزرگ تهیه نکنید. اگر از شالگردن استفاده میکنید ، بیشتر به حالت طولی آن را روی دوش و دور گردن بیاندازید. از کوله پشتی های بسیار بزگ و عریض استفاده نکنید. از کیف هایی که دور کمر بسته میشوند استفاده نکنید.

منبع چه لباس هایی قد را بلندتر نشان میدهد مردانه : easique


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir