تمیز کردن لکه های کثیف و اثر سوختگی و روغن روی اجاق های گازی و برقی را در این پست آموزشی به شما آموزش میدهیم تا با تمیز کردن اجاقتان یک قدم دیگر با آشپزخانه ای تمیز و براق نزدیک شوید. با ما همراه باشید.

طرز تمیز کردن لکه و سوختگی انواع اجاق آشپزخانه

طرز تمیز کردن لکه های کثیف و جای سوختگی در اجاق گاز

کلاهک ها و قطعات فلزی را جدا کرده و در سطلی آب یا سینک پر از آب بیاندازید

سینک را پر از آب کنید و به آن مقداری مایع ظرف شویی اضافه کنید. سپس تمام قطعات اضافی اجاق را درون آب بیاندازید که تا موقعی که اجاق را تمیز میکنید ، مواد چسبیده به آنها شل شوند.

مظمئن باشید که مدتی از آشپزی گذشته باشد تا هنگام بداشتن این فلزات دستتان نسوزد.

لایه برداری سطح اجاق با یک اسفنج خیس با مواد شویندهسپس شما باید ابتدا قطعات غذای باقیمانده روی اجاق و دیگر کثیفی هایی که به راحتی پاک میشوند را با یک اسفنج یا پارچه ی مناسب پاک کنید.

ماده ی شوینده خانگینمک ، جوش شیرین و آب را به پیمانه های برابر (مثلا یک فنجان جوش شیرین ، یک فنجان آب ، یک فنجان نمک) دقت کنید که این برای اجاق های سرامیکی بسیار مفید و کاربردی است. برای شیشه و استیل بهتر است نمک را حذف کنید. این ماده ی شوینده ی خانگی بهترین گزینه برای پاک کردن لکه های سخت و چسبناک از گاز است.

مواد شوینده ی مناسب اجاق گاز هم میتواند کاربرد شبیه داشته باشند.

ماده شوینده را روی محل های لک و سوختگی بریزید و برای دقایقی منتظر بمانیداین راهکار برای سوختگی ها ، لکه ها ، باقیمانده ی غذا ها و… کاربرد دارد. این ماده راروی هرجا که لکه هست بریزید. میتواند روی دیگر اماکن مشابه به جز اجاق گاز هم کاربردی باشد.

با یک اسفنج مواد شوینده و سوختگی ها را پاک کنیدکمی در این مرحله اسفنج یا پارچه ی خود را خیس کنید.(در خیس کردن آنها زیاده روی نکنید. نمناک باشد کافی است.) کمی محکم روی لکه های بسیار قدیمی بکشید کاملا پاک میشود. اگر لکه ها پاک نشده بود ، این مرحله و ومرحله ی قبل را دوباره تکرار کنید.

حال با یک حوله آب اضافی روی اجاق را پاک کنید. دقت کنید که درون کاف های گاز آب نرود.
سپس قظعاتی که در سینک خیساندید را با اسفنج و شوینده مناسب تمیز کنید. سپس بگذارید خشک شوند بعد آن را روی محل خود قرار دهید. دقت کنید که خشک شوند بعد آنرا قرار دهید.
طرز تمیز کردن لکه های کثیف و جای سوختگی در اجاق گاز یا برقی آشپزخانه

طرز تمیز کردن لکه های کثیف و جای سوختگی در اجاق برقی

ابتدا صبر کنید اجاق کاملا سرد شود.

کویل های اجاق را جدا کنید و بشویید.

البته برخی از اجاق ها چنین چیزی ندارند. برای شستن کویل ها ، آنها را به بالا بکشید و جدا کنید. سپس با 115 گرم جوش شیرین ، 3 قاشق آب محلولی درست کنید و کویل ها را با آن به خوبی بپوشانید تا 20 دقیقه باقی بماند.

سپس با یک حوله ی خیس روی آنها بکشید.

کثیفی های ساده و باقیمانده های غذای نچسب را با یک پارچه پاک کنید.

ابتدا لکه های ساده و تکه های غذا را با یک تکه پارچه به خوبی از روی اجاق پاک کنید تا مراحل بعدی راحت تر باشد.

تمیز کردن.

روی کل اجاق جوش شیرین بریزید. سپس روی آن با یک اسپری سرکه بپاشید.

این ماده به خوبی سوختگی ها ، چسبندگی ها ، لکه ها و … را از روی اجاق پاک میکند. از استفاده از شیشه پاک کن پرهیز کنید. چرا که میتواند به مرور به سطح اجاق آسیب وارد کند.

سپس یک حوله ی نمدار (نمدار نه خیس) را روی محلول بگذارید. این کار باعث میشود که جوش شیرین خشک نشود و به پاک کردن جرم کمک بیشتری میکند

با یک حوله یا اسفنج محلول شوینده را از روی اجاق پاک کنید.

برای این کار در حین پاک کردن ، جاهایی که لکه های قدیمی تر و سخت تر دارد را کمی محکم تر اسفنج بکشید. و اگر پاک نشد ، میتوانید از یک تیغه ی ریش تراشی برای خراشیدن آن استفاده کنید. اگر باز هم جوابگو نبود این مرحله و مرحله ی قبل را تکرار کنید.

وقتی همه چیز را پاک کردید ، باز هم روی اجاق سرکه بپاشید و سپس آن را با حوله پاک کنید. ، سپس مطمئن شوید که کویل ها خشک شده باشند و آن را روی اجاق قرار دهید.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir