درآمد بالای رئال مادرید – 4 علت ثروت زیاد رئال مادرید رئال مادرید چگونه پول در می آورد – پرارزش ترین باشگاه جهان – رئال مادرید به که تعلق دارد – اسپانسر های رئیال مادرید چه شرکت هایی اند ؟

درآمد بالای رئال مادرید به چه علت است ؟  زمانی که 26 درصد مردم اسپانیا بیکار اند و بدهکاری بانک های اسپانیایی به عدد برابر میزان درآمد کل کشور سنگاپور است.و فقط رودریگرز و بیل و رونالدو ( متاسفانه در گذشته ) 265 میلیون یورو از این باشگاه دریافت میکردند. در همین شرایط اقتصادی رئال مادرید سالیانه درآمد خود را افزایش میدهد و امسال به عنوان پرارزش ترین باشگاه فوتبال جهان نام گرفت.اما علت آن را در این مقاله میخوانیم.

درآمد بالای رئال مادرید - 4 علت ثروت زیاد رئال مادرید رئال مادرید چگونه پول در می آورد - پرارزش ترین باشگاه جهان - رئال مادرید به که تعلق دارد - اسپانسر های رئیال مادرید چه شرکت هایی اند ؟

علت های درآمد بالای رئال مادرید

4- برندینگ

رئال مادرید بهترین عملکرد را در برندینگ در فوتبال داشته است.از 1950 موفقیت های پی در پی این تیم توجه و هواداران زیاد همه ساله ی این باشگاه را تضمین کرده است. و از سال 2000 به عرصه ی جدید کنونی خود در برندیمگ پا گذاشته است. با خرید دیوید بکهام در 2003 به عنوان یک بازیکن کلاس بالا و معروف و پر هوادار مخصوصا در کشور های آسیایی رئال مادرید توانست نام خود را در کشور های اسیای شرقی به زبان ها بیاندازد.در حالی که در آن موقع رقابت زیادی برای جذب تماشاگران آسیایی توسط باشگاه های اروپایی وچود داشت.

همان طور که در تبلیغات تلوزیونی مشاهده می شد حضور دیوید بکهام به عنوان یک چهره برای تضمین فروش برندینگ محصولات بود. همین جنبه برای تیم رئال مادرید هم عملی شد. چیزی که به تازگی با کریستین رونالدو عملی میشد.

همه ساله رئال مادرید با خرید و سرمایه گزاری روی چنین شخصیت هایی برندینگ خود را ثابت و قوی نگه میدارد.

3-پول تلوزیون

بازار های رو به توسعه همه ساله سود زیادی برای تلوزیون های سرتاسر دنیا داشته اند. و همه ساله رقابت اصلی این تلوزیون ها برای خرید حقوق انتشار ویدیو ها و تبلیغات این بازار ها کرده اند.اما چه بازاری داغ تر از بازار فوتبال؟ رئال مادرید نیز به عنوان یکی از بزرگترین تیم های فوتبال جهان سالیانه پول زیادی از تلوزیون ها جهان برای حق انتشار دریافت میکند.بیننده های مسابقه های بارسلونا و رئال مادرید 6.5 و برابر بیننده های کوچکترین تیم های لالیگا است. این یعنی 6.5 برابر بیننده ی بیشتر برای تلوزیون هایی که حق انتشار بازی های این دو تیم را دارند.

درآمد بالای رئال مادرید - 4 علت ثروت زیاد رئال مادرید رئال مادرید چگونه پول در می آورد - پرارزش ترین باشگاه جهان - رئال مادرید به که تعلق دارد - اسپانسر های رئیال مادرید چه شرکت هایی اند ؟

2- اسپانسر های بزرگ و درآمد بالای رئال مادرید

اسپانسر های رئیال مادرید شرکت های bwin.com ، adidas ، coca cola ، audi و یک شرکت آبجو سازی اسپانیایی با نام mahou اند. وقتی چنین شرکت های بزرگی این تیم را پشتیبانی مالی میکنند، چرا این تیم درآمد بالا نداشته باشد ؟ . قرارداد آدیداس به تنهای 762 میلیون یورو ارزش دارد .

در کنار اینها اسپانسر های بازیکن ها به تنهای وجود دارد. برای مثال زمانی که رئال با بکهام قرار داد بست. دیوید بکهام در شرایط قرارداد قبول کرد که 50 درصد اسپانسر های خود را به رئال مادرید ببخشد.

همچنین گرت بیل قبول کرده بود که 40 درصد مبالغ اسپانسر خود را به رئال ببخشد.

1- قوانین امتیازدهی در اسپانیا – مالکان رئال

رئال مادرید به گروه بزرگی از اعضای خود به نام socios تعلق دارد. که از بین این گروه یک رئیس انتخاب میشود. چون رئال به جای تعلق به سهامداران به اعضای حقوقی تعلق دارد. درگیری های مالی مانند بدهکاری سهامداران و … به این تیم ضربه نمیزند.

همچنین تا سال های پیش بازیکنان خارجی طبق قانونی به نام “قانون بکهام” فقط 24 درصد درآمد سالانه ی خود را باید مالیات میدادند که امسال این قانون لغو شد و آنان مانند هر اسپانیایی دیگر با درآمد بالای 60 هزار یورو باید 45 درصد درآمد خود را مالیات دهند.

نتیجه گیری

به طور کلی بیشتر درآمد بالای رئال مادرید از قرار داد های هوشمندانه ی این تیم است. برای مثال قرار داد های اسپانسر ها و بازیکن های خارجی برند و قرار داد های تلوزیونی بیش از 90 درصد درآمد این تیم را تامین میکنند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir