راهنمای کامل خرید تلویزیون – راهنمای خرید تلویزیون هوشمند – راهنمای کامل خخرید تلویزیون هوشمند – راهنمای خرید tv – تلویزیون Oled چیست – تلویزیون هوشمند چه امکاناتی دارد

راهنمای کامل خرید تلویزیون را در این پست به شما ارائه میدهیم. این ده نکته را درهنگام خرید رعایت کنید تا خرید مناسبی داشته باشید.

راهنمای خرید کامپیوتر رومیزی

نکات خرید لپتاپ – 10 نکاتی که باید حواستان باشد

راهنمای خرید مودم

راهنمای خرید کت و شلوار

راهنمای خرید کت وشلوار

راهنمای سریع

اگر عجله دارید این نکاتی که در پاراگراف های بعدی به طوری ریز بررسی میکنیم را برای شما در این پاراگراف خلاصه کرده ایم
تلویزیون با کیفیت پایین تر 4k خریداری نکنید. از full hd یا 1080p دوری کنید.

“فعلا” هیچ فیلمی یا کانالی به صورت 8k وجود ندارد. از 8k دوری کنید.

اگر دوست دارید تلویزیون شما برنامه ها را به صورت روان نشان دهد. سعی کنید حداقل refresh rate تلویزیون شما 120 hz باشد.

به دنبال پشتیبانی hdr باشید. این یعنی کنتراست دقیق تر و رنگ های واقعی بیشتر.

تلویزیون های oled بسیار کیفیت خوبی دارند. اما شاید با انتخاب به صرفه تری مثل qled های سامسونگ و ویزیو و tcl کیفیتی نزدیک به oled را به خانه بیاورید.

سعی کنید تلویزیونی انتخاب کنید که پورت های مناسبی داشته باشد و حداقل ۴ پورت hdmi داشته باشد.

سعی کنید برای تلویزیون خود بلندگوی مناسب خریداری کنید حتا بهترین تلویزیون ها صدای عالی ندارند.

10 – راهنمای کامل خرید تلویزیون – اندازه صفحه

همیشه در بحث تلویزیون، اندازه ی صفحه مهم ترین عامل است. برای انتخاب اندزوه ی تلویزیون حتما سه عامل را مد نظر داشته باشید.
اول از همه فضای خانه ی شما، نباید تلویزیونی بگیرید که در خانه ی شما جا نشود. سپس باید بین کیفیت و بودجه ی خود نقطه ی تعادلی پیدا کنید.
یعنی به طور کلی بزرگترین تلویزیونی را بخرید که در خانه ی شما جا می شود و بودجه ی شما اجازه میدهد.
اکنون بیشترین خریداران را تلویزیون های ۵۵ الی ۶۵ اینچ دارند. چه از لحاظ بودجه چه کیفیت.
اگر سلامتی برای شما مهم است باید در حین انتخاب تلویزیون فاصله ای که نسبت به آن مینشینید را نیز مد نظر قرار دهید. بنا به پیشنهاد کارشناسان باید فاصله ی شما از تلویزیون های hd حداقل سه برابر میزان ارتفاع آن باشد و از تلویزیون های ۴k حداقل ۱.۵ برابر ارتفاع آن.

راهنمای کامل خرید تلوزیون - راهنمای خرید تلوزیون هوشمند - راهنمای کامل خخرید تلوزیون هوشمند - راهنمای خرید tv - تلوزیون Oled چیست - تلوزیون هوشمند چه امکاناتی دارد

9- راهنمای کامل خرید تلویزیون: رزولوشن

رزولوشن بر اساس پیکسل بیان میشود. پیکسل ریز ترین عنصر سازنده ی تصویر است.به مربع های ریزی که هر کدام در لحظه یگ رنگ میگیرند تا تصویر بزرگتر را تشکیل دهند پیکسل میگویند.
رزولوشن براساس تعداد پیکسل در عرض و ارتفاع بیان میشود . پس هرچه عدد رزولوشن بالا تر باشد. تعداد پیکسل های بیشتر و ریز تری تصویر شما را تشکیل میدهند. پس تصاویر ویدیو دقیق تر و شارپ تر خواهد بود.
برای سال های سال رزولوشن 1920×1080 معروف به full hd محبوب ترین اندازه در بین خریداران بوده و هست. اما شرکت های سازنده در شدید ترین رقابت خود برای تولید ultra hd یعنی همان 4k هستند که اندازه ی 3840×2160 دارند. این باعث شده است که تصاویر این تلویزیون ها نسبت به full hd شارپ تر و دقیق تر باشند. جزئیات ریز مانند نوشته ها و اشیا ریز بهتر دیده شوند و تصاویر زنده تر باشند. به همین دلیل کانال ها و هاست های مختلف مثل netflix و youtube و… در حال ارائه ی محتویات خود در کیفیت 4k هستند یعنی جهان به سوی 4k طی میکند. اما هنوز full hd محبوب تر است و کانال های زیادی وجود دارند که هنوز کیفیت 4k را پشتیبانی نمیکنند.
تلویزیون های 8k اولین بار توسط سامسونگ و سپس lg به بازار وارد شد. اما هرچند کیفیت این تلویزیون ها باور نکردنی است. اما هنوز آنها توسط کانال ها پشتیبانی نمیشوند و به ندرت میتوان فیلم 8k پیدا کرد. پس با وجود هزینه ی زیاد این تلویزیون ها را پیشنهاد نمیکنیم.

راهنمای کامل خرید تلوزیون - راهنمای خرید تلوزیون هوشمند - راهنمای کامل خخرید تلوزیون هوشمند - راهنمای خرید tv - تلوزیون Oled چیست - تلوزیون هوشمند چه امکاناتی دارد

8- راهنمای کامل خرید تلویزیون :اگر بیشترین ترکیب رنگ ها را میخواهید hdr بگیرید.

کلمه ی hdr یعنی high dynamic range که به معنی بازه ی پویای بالا است.این ویژگی کنتراست بالا ، روشنایی بال، و دقت بالایی را برای تصاویر شما به ارمغان می آورد.
در حال حاضر برای hdr استاندارد hdr10 وجود دارد. که اکنون کمپانی های زیادی از این استاندارد پشتیبانی میکنند.
اما با این وجود dolby vision نسخه ی پر طرفدار تر و بهتر hdr است. اما به ندرت پیدا میشود.
سامسونگ نیز فرمت hdr مخصوص شرکت خود را معرفی کرده است. یعنی hdr10+ که با وجود کیفیت خوب هنوز به محبوبیت dolby دست نیافته است. و خیلی از کانال ها آن را ساپورت نمیکنند.
پس‌ما به شما hdr10 استاندارد را پیشنهاد میکنیم.

راهنمای کامل خرید تلوزیون - راهنمای خرید تلوزیون هوشمند - راهنمای کامل خخرید تلوزیون هوشمند - راهنمای خرید tv - تلوزیون Oled چیست - تلوزیون هوشمند چه امکاناتی دارد

7- راهنمای کامل خرید تلویزیون: رفرش ریت ( refresh rate ) سریع تر بهتر است.

هرچه این عدد بالاتر باشد بیان گر این است که در ثانیه کمتری طول میکشد تا یک تصویر در تلویزیون با تغیر کردن رنگ پیکسل ها تغییر کند. پس تلویزیون روان تر است.

در حال حاضر عموما تلویزیون های با refresh rate 60 hz بیشترین خرید و فروش را دارد. اما این تلویزیون ها ویدیو هایی که در آنها حرکات سریع انجام میشود را به صورت بلوری نمایش میدهد. اگر نمایش روان میخواهد سعی کنید 120hz خریداری کنید.

برخی مدل های جدید از hfr پشتیبانی میکنند. که به طور خلاصه بیان گر refresh rate های بالای 60hz است.

معمولا گیمر هایی که از کنسول استفاده میکنند باید بسیار این ملاک را مد نظر داشته باشند. اما برای کنسول ها رفرش ریت 60hz استاندارد است. اگر کیفیت بیشتری میخواهید میتوانید رفرش ریت بالاتر نیز بگیرید.

گول کلمه ی effective refresh rate را نخورید معمولا بیانگر همان 60hz است.

به طور خلاصه همان 120 hz را مد نظر قرار دهید.

6- راهنمای خرید تلویزیون: ارتباطات و پرت های hdmi

معمولا شرکت هایی وجود دارند که برای صرف هزینه ی کمتر ساخت، تعدا کمتری پرت قرار میدهند. اما شما سعی کنید تلویزیونی خریداری کنید که حداقل 4 پورت Hdmi داشته باشد. چرا که در حال ح اضر بیشتر سیم های ارتباطی hdmi است و اگر شما بلندگو و کنسول و dvd player خود را به تلویزیون متصل کنید، همین اکنون 3 پرت آن اشغال شده است. خیلی خوب میشود اگر تلویزیون شما پشتیبانی vrr نیز داشته باشد.

5- راهنمای خرید تلویزیون انواع تلویزیون : lcd , led , oled و غیره

led و lcd

بیشترین سهم بازار امروز تلویزیون را lcd و led دارند. این الوزیون های hd و 4k از دیود های نوری برای نمایش استفاده میکنند. به همین علت میتوانند به شدت باریک باشند. این تلویزیون ها میتوانند قسمتی از تصویر را تیره و قسمتی دیگر با رنگ ها ی گرم را روشن تر نشان میدهد. با این روش کنتراست را به خوبی نمایش میدهد.

lcd ها در لبه های تلویزیون ردیفی از دیود های نوری دارند که نور را به لبه های دیگر ساطع میکنند.یک تکنولوژِ جدید از lcd در حال محبوب شدن است. به نام quantom dots که بنا بر تلاش برای پشتیبانی hdr سعی میکند ترکیب بیشتری از رنگ ها را ارائه دهد. این تلویزیون ها با نام qled به فروش میرسند که نباید با oled اشتباه گرفته شوند.

led ها صفحه را به قسمت هایی به نام ناحیه تقسیم میکنند که در هر ناحیه تعدادی دیود نوری قرار دارد. که با روشن شدن این ال ای دی ها تصویر تلویزیون شکل میگیرد.

راهنمای کامل خرید تلوزیون - راهنمای خرید تلوزیون هوشمند - راهنمای کامل خخرید تلوزیون هوشمند - راهنمای خرید tv - تلوزیون Oled چیست - تلوزیون هوشمند چه امکاناتی دارد

تلویزیون های Oled

در این تلویزیون ها به علت انحنای کم و استفاده از چندین لایه دیود نوری ، رنگ های تیره بهتر نماش داده میشوند.در نتیجه دقت و وضوح تصویر به شدت بیشتر از تلویزیون های معمولی دیگر است. و بر خلاف باور عمومی lg تنها سازنده ی این تلویزیون ها نیست. یعن شما میتوانید تلویزیون های دیگر غیر از lg را با قیمت بهتر ولی کیفیت کمی کم تر خریداری کنید.

بهترین کیفیت را از بین تلویزیون هایی که اعلام کردیم oled دارد ولی اگر قیمت این تلویزیون ها برای شما بالا تر است میتوانید تلویزیون های qled را خریداری کنید.

4- راهنمای خرید تلویزیون : تلویزیون های هوشمند

این تلویزیون ها قابلیت اتصال به وایفای و در نتیجه انجام کارهایی همانند سرچ کردن – برنامه ریزی و آلارم وغیره دارند. امروز با پیشرفت کردن تکنولوژی سرعت پیشرفت کردن این تلویزیون ها بیشتر و بیشتر میشود.

از امکانات تلویزیون های هوشمند میتوان به ضبط ویدیو – ویدیو چت – سرچ در اینترنت – نصب اپلیکیشن – و اکثر قابلیت های کامپیوتر ها و موبایل اشاره کرد.

اما دو تا موضوع را در نظر بگیرید. اول این که قیمت این تلویزیون ها از تلویزیون های معمولی بالاتر است. پس اگر استفاده ی شما از تلویزیون صرف تماشا میباشد. شاید گزینه ی مناسبی نباشد. و دوم این که برای تنظیمات وای فای تلویزیون باید اقدام کنید. بدون وایفای این تلویزیون ها با تلویزیون معولی تفاوت زیادی ندارد.

3- راهنمای خرید تلویزیون: نرخ کنتراست را جدی نگیرید.

کنتراست بسیار مهم و مفید است. باعث زیبایی تصویر ، دقت در نمایش نور و سایه ها و جزئیات بهتری میشود.اما روش اندازه گیری کنتراست توسط سازندگان متفاوت است.برخی از تاجران از همین موضوع سواستفاده میکنند و اعداد غیر واقعی به کنتراست تلویزیون نسبت میدهند.چرا که خریداران به کنتراست اهمیت میدهند.

پس گول اعداد نرخ کنتراست را نخورید و خودتان کنتراست تصویر را بررسی کنید. سعی کنید ببینید چقدر تفاوت تاریک و روشنایی را تصاویر تلویزیون بهترن شان میدهند.

راهنمای کامل خرید تلوزیون - راهنمای خرید تلوزیون هوشمند - راهنمای کامل خخرید تلوزیون هوشمند - راهنمای خرید tv - تلوزیون Oled چیست - تلوزیون هوشمند چه امکاناتی دارد

2- راهنمای خرید تلویزیون: بلندگو بگیرید.

حتا بهترین نوع تلویزیون ها نیز کیفیت صدای بدی دارند.پس اگر صدای بهتری میخواهید باید به فکر سیستمی صوتی در کنار تلویزیون خود باشید. این فکر خوبی است چرا که با کمی هزینه ی بیشتر. و به راحتی وصل کردن یک سیم. میتوانید کیفیت صدای تلویزیون خود را چندین برابر کنید و کیفیت سینما را به خانه ی خود بیاورید.

1- راهنمای خرید تلویزیون :چانه بزنید.

تلویزیون های کشور همگی وارداتی هستند. درنتیجه فروشندگان اکثرا به صورت واسطه هستند که قیمتی روی قیمت تلویزیون اولیه میگذارند. پش جا دارد که کمی چانه بزنید و سر قیمت مذاکره کنید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir