راهنما خرید کت و شلوار – روش خرید کت و شلوار – نکات خرید کت وشلوار – چه کت و اشلواری بخرم – انواع کت وشلوار – کت و شلوار رسمی و کاری و اسپرت

راهنمای خرید کت و شلوار را برای شما در این مقاله ارائه می دهیم زیرا در دنیای امروز هر مردی باید حداقل یک دست کشت شلوار داشته باشد. و به نوعی بهترین لباس و مهم ترین لباس هر مرد خوش پوش است.

راهنمای خرید کامپیوتر رومیزی

نکات خرید لپتاپ – 10 نکاتی که باید حواستان باشد

راهنمای خرید خانه و آپارتمان

راهنمای خرید کت وشلوار

16- راهنمای خرید کت وشلوار : انواع کت شلوار و مناسبت آنها

کت و شلوار  انگلیسی

کت و شلوار انگلیسی برای استفاده ی رسمی مناسب است. در گذشته بهترین انتخاب برای سیاست مدار ها و افراد نظامی بوده و هست. از جمله مهم ترین ویژگی های این کت شلوار کمر بالای شلوار ، بدون جیب سینه  ، پد شانه ی ضخیم ، انحنای تند در لبه های پایین کت ، سه یا دو دکمه ، و یقه های برگشته ی کت باریک اند. هدف اصلی این کت حفظ یک حالت و ساخت رسمی و متداول است. به همین علت برای به دست آوردن این شکل مطلوب به کت پد و پشم شیشه و مقوا اضافه میکنند.

برای بدن های ورزشی و متناسب انتخاب مناسبی است. بهترین انتخاب برای فضا های رسمی مانند اداره های دولتی و نظامی است . و بد ترین انتخاب برای استفاده ی روزمره و مهمانی های خودمانی است.

کت و شلوار ایتالیایی

کت و شلوار ایتالیایی برای استفاده ها غیر رسمی و روزمره مناسب است. دوخت و استایلی باریک و تنگ و مدرن دارد. از ویژگی های مهم این کت و شلوار ، دکمه ها نسبت به دیگر انواع بالا تر قرار میگیرد ، پد شانه بسیار باریک است. جیب ها بدون روپوش اند یا بسیار باریک است، یقه های برگشته پهن تر از دیگر انواع است،کت از دیگر انواع کوتاه تر است، معمولا دو یا تک دکمه اند و معمولا یا چاک ندارد یا دوتا دارد. هدف اصلی این کت و شلوار راحتی و استفاده ی روزمره بوده است. و تنگ بودن کت آن را بسیار مناسب برای پوشش های نیمه اسپرت و مدرن کرده است.

برای بدن های لاغر و یا ورزش و متناسب انتخاب مناسبی است. برای افراد با اضافه وزن بد ترین انتخاب است. مناسب برای استفاده ی روزمره و مهمانی عای غیر رسمی.

کت و شلوار آمریکایی

به نوعی راحت ترین کت و شلوار های این لیست است. برای فضای ادارات غیر رسمی و مدارس انتخاب مناسبی است از ویژگی های مهم این کت و شلوار، دوخت راحت و شل ، بدون پد شانه ، سبک ، کمی گشاد ، محافظ ضخیم برای جیب ها ، دو یا تک دکمه ، تک چاک یا دو چاک و شلوار ها با فاق کوتاه است بهترین انتخاب برای افرادی که  در فضای کاری خود باید همواره کت وشلوار بپوشند و ملاک زیبایی یا رسمی ندارند. این کت وشلوار ها راحت ترین اند اما چون هیچ ساختار یا پدی ندارند استایل کمتری را رعایت میکنند. البته به تازگی کمی عنصر استایل نیز به این کت و شلوار ها اضافه شده است.

برا بدن های با اضافه وزن انتخاب مناسبی است.

راهنما خرید کت و شلوار - روش خرید کت و شلوار - نکات خرید کت وشلوار - چه کت و اشلواری بخرم - انواع کت وشلوار - کت و شلوار رسمی و کاری و اسپرت

15- راهنما خرید کت شلوار : از لحاظ دکمه

معمولا از لحاظ تعداد ستونی دکمه (ردیف دکمه) کت ها به تک ردیف و دو ردیف تقسیم میشوند و از لحاظ ستونی به تک دکمه و دو دکمه و سه دکمه تقسیم می شوند.

یک ردیف دکمه

تک دکمه

بسیار حالت استایلی و مدرن و غیر رسمی دارند. معمولا در کت های ایتالیایی استفاده میشوند.  بهترین انتخاب برای افرادی که معمولا دکمه ها را باز میگذارند ، یا پوششی نیمه اسپرت دارند.

دو دکمه

متداول ترین تعداد دکمه در میان کت و شلوار ها است. میتوانید با باز گذاشتن دکمه ی پایین و بستن دکمه ی بالا حالتی غیر رسمی پیدا کنید. و با بستن هردو حالتی رسمی و استایلیش پیدا کنید. بهترین انتخاب برای آنها که تنها یک دست کت شلوار همه منظوره (چه برای عروسی چه برای کار و … ) میخواهند بخرند.

سه دکمه

تقریبا در حال منسوخ شدن است. حالتی کاملی رسمی و استایلیش دارند. اما با این وجود میتوانید با باز گذاشتن دکمه ی پایین و بالا و بستن دکمه ی وسط کمی حالت اسپرت بگیرید. بهترین انتخاب برای مهمانی های بسیار رسمی و ادارات رسمی مانند ادارات دولتی.

دو ردیف دکمه

بسیار حالت استایلیش دارد. با وجود این که اغلب اوقات ردیف دوم دکمه ها جنبه ی تزئین دارند. اما به نوعی کمر را باریک تر نشان می دهد. به همین علت برای افراد با اضافه وزن پیشنهاد میشود.

14 – راهنمای خرید کت و شلوار : کمربند

ساسپاندنت

کمی حالت غیر معمول دارد. اما پیشنهاد می شود از این خرید صرف نظر کنید چرا که با پوشیدن کت و حتی جلیقه ، ساسپاندنت کاملا از دید مخفی میشود.

کمرند

باید رنگ کمربند با رنگ کفش و کیف پول شما یکی باشد. و رنگ سگک آن باید با رنگ دیگر فلزات مانند  فلز ساعت یا گردنبند یا عینک یا نگین کراوات و غیره یکی باشد. همیشه قبل از خرید کمربند آنرا دور کمر خود ببندید ببینید آیا برای اندازه ی شما مناسب است

راهنما خرید کت و شلوار - روش خرید کت و شلوار - نکات خرید کت وشلوار - چه کت و اشلواری بخرم - انواع کت وشلوار - کت و شلوار رسمی و کاری و اسپرت

13- راهنما خرید کت شلوار : کراوات یا پاپیون

پاپیون برای مهمانی ها یا فضا های غیر رسمی مناسب تر است. همچنین برای افراد لاغر انتخاب خوبی است. چرا که نوعی دید عرضی ایجاد میکند.

کراوات برای انواع مهمانی ها و فضاهای رسمی مناسب تر است. به علت ایجاد حرکت طولی چشم برای افراد کوتاه قد انتخاب بسیار خوبی است.

رنگ و طرح کراوات و پاپیون باید نوعی تضاد میان پیراهن و کت و شلوار ایجاد کند. به فرض اگر کت وشلوار سیاه رنگ است و پیراهن سفید رنگ باید از کراوات و پاپیون های سفید ، خاکستری ، مشکی و غیره اجتناب کرد. پس برای مثال رنگ بنفش یا زرشکی یا قرمز انتخابی مناسب است.

رنگ دستمال سینه و کراوات و پاپیون باید یکی باشد.

12- راهنمای خرید کت و شلوار : طرح پارچه

تقریبا همه ی کت و شلوار ها یک نوع طرح پارچه ی خاص دارند. برای مثال پرز های طولی یا حالت تار وپود برجسته و غیره. اگر اولین و تنها کت شلوار خود را میخواهید تهیه کنید سعی کنید از طرح های مشخص که جلب نظر میکنند دوری کنید. چرا که هرچه طرح کم تر جلب توجه کند. کت و شلوار شما برای مناسبت های مختلف چه رسمی و چه غیر رسمی مناسب تر است و درنتیجه میتوانید آن را برای چندین مناسبت استفاده کنید. یعنی یک کت و شلوار همه منظوره.

طرح ها هرچقدر عجیب تر ، برجسته تر ، و… برای مناسبت های رسمی بد تر اند. طرح کت و شلوار شما باید با طرح کراوات و پاپیون متفاوت باشد. برای مثال اگر طرح پارچه یشما تاروپود ریز است. از کراوات های ساده یا چهار خانه استفاده نکنید. میتوانید به فرض کراوات های با طرح راه راه را انتخاب کنید.

راهنما خرید کت و شلوار - روش خرید کت و شلوار - نکات خرید کت وشلوار - چه کت و اشلواری بخرم - انواع کت وشلوار - کت و شلوار رسمی و کاری و اسپرت

11 – راهنما خرید کت شلوار : جنس پارچه

جنس کت و شلواری که انتخاب میکنید. نبز بر رسمی یا غیر رسمی بودن آن تاثیر گذار است. معمولا برای استفاده ی روزمره و یا اسپرت کت و شلوار های براق انتخاب بدی هستند. پس شاید خوب باشد اگر جنس پشم یا کتان یا جیر را انتخاب کنید.

برای فضای کاری و اداری شاید بهترین انتخاب کت های ضد آب و غیر براق باشد. چرا که در فضای کاری امکان کثیف شدن کت بیشتر است.

10- راهنمای خرید کت و شلوار : رنگ کت و شلوار

در این قسمت خیلی باید دقت کنید. رنگ کت شلوار روی رنگ کراوات و پیراهنی که بعدا انتخاب میکنید تاثیر گذار است.همچنین برخی رنگ ها را نباید در برخی فضا ها پوشید. برای مثال رنگ بنفش را در یک فضای اداری بسیار رسمی تصور کنید. اگر برای مصاحبه ی کاری و یا کار هایی که جلب اعتماد نیاز دارند کت و شلوار میخرید رنگ آبی (کسب آرامش و اعتماد) یا سفید (بروز اعتماد به نفس) را انتخاب کنید.. ولی این کت ها برای استفاده ی روزمره مناسب نیستند. اگر نباید خیلی جلب توجه کنید مانند فضا های رسمی رنگ مشکی و یا نفتی و یا قهوه ای تیره را انتخاب کنید. برای استفاده ی همه منظوره رنگ های خاکستری و نوک مدادی را انتخاب کنید.

راهنما خرید کت و شلوار - روش خرید کت و شلوار - نکات خرید کت وشلوار - چه کت و اشلواری بخرم - انواع کت وشلوار - کت و شلوار رسمی و کاری و اسپرت

9- راهنما خرید کت شلوار : به مجتمع های خرید لباس بروید.

برای خرید صرفا یک مغازه را انتخاب نکنید. در مغازه هایی که در یک محله بدون رقیب اند قیمت های بالایی روی کالاهای خود میگذارند. چرا که مشتری یا باید از او خرید کند یا به فاصله ای دور برود و یا منصرف شود. اما در مجتمع های فروش لباس این طور نیست. در این مجتمع ها اول به طبقات بالا بروید چرا که چون مشتری های کمتری به آنجا میرود قیمت ها مناسب تر است.

8- راهنمای خرید کت و شلوار : فریب فروشنده را نخورید.

چه کت برازنده ی شما باشد چه در تن شما زار بزند. همیشه فروشندگان آن را بر تن شما تمجید میکنند. به قول یک ضرب المثل بقال نمیگید ماست من ترشه. پس فریب حرفایی مثل” این یک مورد کوچک را خیاط ما برای شما درست میکند” یا “انگار روی تن شما دوخته اند ” یا غیره را نخورید. خودتان راجع به کت تصمیم بگیرید. البته از آنجا که مغازه دار ها تجربه ی زیادی دارند گاهی میتوانند پیشنهاد هایی بکنند که کاملا برازنده ی شما باشد.

راهنما خرید کت و شلوار - روش خرید کت و شلوار - نکات خرید کت وشلوار - چه کت و اشلواری بخرم - انواع کت وشلوار - کت و شلوار رسمی و کاری و اسپرت

7- راهنما خرید کت شلوار : شانه ها

اصل اندازه بودن و برازندگی کت شانه ها است. اگر حتی کمی شانه های کت برای شما بزرگتر یا کوچکتر بود فریب مغازه دار را نخورید که کت به شما می آید.شانه ها اگر دقیقا اندازه شما نباشد. هرچقدر که کت زیبا باشد ، هرچه قدر که پارچه ها نفیس باشد، هرچه قدر هم رنگ شیک باشد، کت برازنده شما نیست.

6- راهنمای خرید کت و شلوار : سینه

اندازه ی سینه ی کت شلوار نیز بر روی برازندگی آن تاثیر زیادی دارد.  اگر حداکثر دو اینچ بزرگتر باشد میتوان آن را تنگ تر و فیت کرد. اما بیشتر از این اندازه را اگر کوتاه کنیم تناسب کت به هم میریزد.  و خیلی تنگ بودن آن باعث چین های زشتی در کت می شود. اندازه ی سینه ی کت بر روی تناسب دکمه ها قرار گرفتن محل جیب روی سینه تاثیر به سزایی دارد.

 

راهنما خرید کت و شلوار - روش خرید کت و شلوار - نکات خرید کت وشلوار - چه کت و اشلواری بخرم - انواع کت وشلوار - کت و شلوار رسمی و کاری و اسپرت

5- راهنما خرید کت شلوار : اندازه کت

دستان خود را در امتداد شانه بلند کنید. نباید انتهای آستین ها از نصف آستین پیراهن بالاتر بیاد. و همچنین انتها کت باید باسن شما را کاملا بپوشاند. و همچنین نباید آن قدر گشاد و بزرگ باشد که کت تا اوسط ران شما برسد و آستین تا بالای شست شما بیاید.

4- راهنمای خرید کت و شلوار : اندازه ی شلوار

انتهای شلوار باید به طور کامل روی کفش بیوفتد و یک چین کوچک در انتهای شلوار شکل دهد. در این صورت حالت رسمی تری دارد.اما اگر شلوار روی کفش نیافتد حالت رسمی ندارد.

راهنما خرید کت و شلوار - روش خرید کت و شلوار - نکات خرید کت وشلوار - چه کت و اشلواری بخرم - انواع کت وشلوار - کت و شلوار رسمی و کاری و اسپرت

3- راهنما خرید کت شلوار : گل سینه

گل سینه نباید بزرگ تر از سه تا از دکمه های کت در کنار یکدیگر باشد. اگر از دستمال کت یا نگین کراوات استفاده میکنید شاید گل سینه استفاده نکنید مناسب تر باشد.

2- راهنمای خرید کت و شلوار : آستر

رنگ آستر باید کاملا با رنگ خود کت در تضاد باشد. و باید با رنگ پشت جلیقه یکی باشد.آستر نباید خیلی پف کرده و حجیم باشد.. در این صورت باعث می شود که کت به خوبی فیت به نظر نرسد.

راهنما خرید کت و شلوار - روش خرید کت و شلوار - نکات خرید کت وشلوار - چه کت و اشلواری بخرم - انواع کت وشلوار - کت و شلوار رسمی و کاری و اسپرت

1- راهنما خرید کت شلوار : جیب ها

حداقل عمق جیب های یک کت استاندارد باید به اندازه ای باشد که وقتی دست در جیب میگذارید شست شما بیرون باشد. اگر کت برای استفاده ی روزمره و کار میخرید حتما باید حداقل دو جیب و یک جیب مخفی داشته باشد. اگر از ساعت های جیبی اتفاده میکنید، حتما جلیقه باید جیب داشته باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir