خوان اول رستم شاهنامه چه بود ؟ رستم چگونه با خوان اول ملاقات میکند و چه میشود که به جنگ با او میرود ؟ وقایع این نبرد چگونه است ؟ در این مقاله ی اساطیر جهان این پرسش ها را به خوبی برای شما پاسخ میدهیم.

تاریخ به زبان ساده : آیا کوروش بزرگ پیامبر بود؟

فلسفه به زبان ساده : خلاصه نظریات فارابی

روانشناسی به زبان ساده : رفتارگرایی واتسون و آزمایش آلبرت کوچک

خوان اول رستم چه بود ؟

خوان اول رستم یک شیر غولپیکر بود که در نیزار های شمال کشور زندگی میکرد. با این تفاسیر میتوان آن را یک شیر مازنی قلمداد کرد اما هیچ سندی این موضوع را تایید نکرده است.

داستان و نبرد خوان اول شاهنامه و رستم

محل نبرد و وقایع قبل از خوان اول

رستم راه را شتابان پیمود ، به همین علت سریع خسته و گرسنه شده بود. به همین علت دنبال فرصتی برای استراحت بود. او پس از رسیدن به دشتی پر از گور این فرصت را مناسب دانست. او کمندی برداشت و به شکار گورخر رفت. پس از برافروختن آتش و کباب کردن گور شام خود را خورد ، افسار رخش را برای چرا باز کرد و خود در نیستانی خوابید.

وقایع نبرد

نیزاری که رستم در آن اتراق کرده بود ، لانه ی شیری قدرتمند و بزرگ بود ، که شب ها به لانه ی خود می آمد. رستم در خوابی عمیق بود.

شیر به نیزار میرسد و با دیدن رخش به او حمله میکند. رخش میخروشد و با سم ای قدرتمند خود بر سر شیر میکوبد ، سپس با دندان های خود کمر شیر را میگیرد و آن قدر آن را بر زمین میکوبد تا شیر جان میدهد.

رستم از این صدا ها از خواب بر میخیزد و شیر مرده را میبیند و به رخش میگوید:

ای رخش ناهوشیار! که گفت که تو با شیر کارزار کنی؟ اگر بدست شیر کشته می‌شدی من این خود (کلاه خود) و کمند و کمان و گرز و تیغ و ببر بیان را چگونه پیاده به مازندران می‌کشیدم؟

سپس دوباره به میخوابد تا بامداد ماجرای خود را ادامه دهد.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir