تبلیغات اینترنتی در وبسایت ها

پیدا کردن مک آدرس در سیستم عامل های مختلف و معنا و کاربرد mac address : در این مقاله به مک آدرس میپردازیم. اینکه چیست و چه کاربردی دارد. و اینکه چگونه میتوان آن را در سیتم های مختلف اپل و pc و موبایل پیدا کرد. با ما در این مقاله همراه باشید.

چگونه درایور هایی را که قدیمی شده اند نصب کنیم ؟

راهنمای خرید خانه و آپارتمان

عجیب ترین اشیا یافت شده در غذاهای مک دونالد

مک آدرس چیست ؟

مک آدرس یک آدرس فیزیکی منحصر به فرد است. که به هرکارت شبکه اختصاص داده میشود. در نتیجه ، هر دستگاهی که روزی به شبکه یا اینترنت دسترسی داشته باشد ، مطمئنا یک مک آدرس دارد.

آدرس مک یک رشته ی دوازده تایی از اعداد مبنای 16 میباشد. اگر نمیدانید مبنا چیست گذارید خیلی خلاصه توضیح بدهیم. برای مثال مبنای ده ، یعنی شمارش از 0 تا شماره ی 10 انجام میشود ، و وقتی به ده رسیدیم ، یک واحد به دهگان اضافه میشود. سپس دهگان تا 10 شمرده میشود ، وقتی به 10 رسیدیم ، یک واحد به صدگان اضافه میشود و الی آخر.

مک آدرس چیست ؟ چگونگی پیدا کردن مک آدرس در ویندوز ، لینوکس ، مک ، اندروید و IOS

درنتیجه مبنای 16 یعنی شمارش از 0 تا 16 ، و وقتی از 15 بیشتر شد ، یک واحد یه شانزدهگان اضافه شود و الی آخر. اگر موشکافانه به قضیه نگاه کنیم ، ممکن است این سوال را بپرسید که چطور در نمایش عدد ، بین عدد دوازده (12) و عدد یک و دویی که کنار هم ظاهر شده اند تمایز قائل میشویم. راه حل این است که عدد 10 تا 16 را به جای نمایش دو عدد کنار هم ، با حروف انگلیسی a تا f نمایش میدهیم.

در نتیجه یک نمونه ی کوچک از آدرس مک در زیر قرار دارد.

120a-af09-c454-fffe

هر یک شماره ی بالا میتواند میان 16 عدد دستگاه تمایز ایجاد کند ! یعنی مک آدرس استاندارد قرن 20 ، میتواند 16 به توان 12 دستگاه را از هم متمایز کند. یعنی 28147 4976710656 عدد دستگاه از یکدیگر متمایز میشوند.شاید بپرسید این تمایز به چه دردی میخورد. خب مک آدرس یک آدرس است. مثل آدرس خانه ی شما. که هر خانواده آدرس منحصر به فرد خود را دارد. به همین علت با کمک مک آدرس میتوان به راحتی یک دستگاه را در هرجای دنیا تشخیص و ردیابی کرد.

پیدا کردن مک آدرس در IOS و ویندوز و لینوکس و اندروید و مک

مک آدرس چیست ؟ چگونگی پیدا کردن مک آدرس در ویندوز ، لینوکس ، مک ، اندروید و IOS

مک آدرس در IOS

برای یافتن مک آدرس در IOS به settings بروید. سپس روی general کلیک کنید.

سپس در قسمت about مک آدرس با عنوان wifi address مشخص شده است.

 

مک آدرس چیست ؟ چگونگی پیدا کردن مک آدرس در ویندوز ، لینوکس ، مک ، اندروید و IOS

مک آدرس در اندروید

به صفحه ی تنظیمات بروید. سپس بر روی connections کلیک کنید. سپس روی وایفای کلیک کنید. سپس روی تنظیمات بیشتر (معمولا در بالای صفحه با علامت سه نقطه مشخص شده است.) روی advanced کلیک کنید. آدرس مک در پایین صفحه مشخص شده است.

 

مک آدرس چیست ؟ چگونگی پیدا کردن مک آدرس در ویندوز ، لینوکس ، مک ، اندروید و IOS

پیدا کردن مک آدرس ویندوز

در ویندوز روی استارت کلیک کنید ، یا دکمه ی استارت را بفشارید (دکمه ی استارت دکمه ی آیکون ویندوز در سمت چپ alt است) سپس کلمه ی cmd را سرچ کنید. سپس در پنجره ی باز ش ده تایپ کنید ipconfig/all در این پنجره ، نتایجی نمایش داده میشود. در مقابل physical address آدرس مک شما قرار دارد.

 

مک آدرس چیست ؟ چگونگی پیدا کردن مک آدرس در ویندوز ، لینوکس ، مک ، اندروید و IOS

مک آدرس در mac os

روی آیکون اپل کلیک کرده و اپل منو را باز کنید. سپس بر روی system preferences کلیک کنید. گزینه ی network را انتخاب کنید. سپس برروی وایفای کلیک کنید. و advanced را انتخاب کنید. آدرس مک شما در مقابل wifi address نوشته شده است.

یافتن مک آدرس روی لینوکس

ترمینال را باز کنید (با فشردن کنترل و t)سپس تایپ کنید ifconfig -a در نتایجی که نمایش داده خواهد شد ، آدرس مک در مقابل HWaddr یا lladdr نوشته شده است.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن مشاوره سئو ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir