کندل شوتینگ استار چیست الگوی شمعی هامر معکوس چیست و این دو چه اطلاعاتی به ما میدهند ؟ – آموزش تحلیل تکنیکال سایت ایرابرود قسمت 3 : در مقاله ی گذشته کندل هامر و هنگینگ من را به شما معرفی کردیم و به شدت پیشنهاد میکنیم که پیش از مطالعه این قسمت ، قسمت دوم آموزش ها یعنی معرفی کندل های هامر و هنگینگ من را مطالعه کنید.

ما این آموزش ها را بر اساس تجربه ی شخصی و منابع موثق خودمان پیش میبریم. لذا اگر نکته ای را جا انداختیم یا اشتباه بیان کردیم ، خوشحال میشویم با ما آن نکته را در کامنت ها به اشتراک بگذارید.

در سومین قسمت تحلیل تکنیکال ما به موضوع الگوی کندل هامر معکوس یا همر وارونه یا چکش معکوس و شمع شوتینگ استار میپردازیم. در این مقاله ابتدا شکل و محل قرارگیری آنها در چارت را بررسی میکنیم. سپس کاربرد و سیگنال آنها را مورد مطالعه قرار خواهیم داد. و در آخر بهترین استراتژی ورود یا خروج از سهم یا نماد را با توجه به این الگو ها مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

معنی و کاربرد کندل های ژاپنی در تحلیل تکنیکال

آموزش و معرفی شمع و کندل هامر و هنگینگ من

 

کندل هامر معکوس یا وارونه

شکل کندل هامرمعکوس چیست ، شکل کندل شوتینگ استار چیست ؟ محل قرارگیری این شمع ها کجا است ؟

همان طور که از اسم این شمع پیداست ، شکل آن دقیقا شبیه یک چکش معکوس شده است. یعنی یک سایه یا نخ بالایی طویل و یک بدنه اصلی کوتاه دارد. شکل شوتینگ استار نیز دقیقا همین طور است ، اما کاربرد و محل قرار گیری این دو کاملا متفاوت است. همچنین ماهیت کندل ها متفاوت است. کندل هامر معکوس کندلی صعودی است که قیمت پایانی از قیمت شروع بیشتر است. و کندل شوتینگ استار کندل نزولی است که قیمت پایانی از قیمت شروع کمتر است.

اظهارات ضد و نقیص زیادی در خصوص تایید شکل هامر معکوس یا شوتینگ استار وجود دارد. اما در حالت کلی و ذکر شده در اکثریت منابع باید به این موضوعات اشاره کنیم.

  • شکل شمع های شوتینگ استار و هامر معکوس مانند یک چکش معکوس است ، یعنی بدنه اصلی کوتاه دارند و سایه یا نخ بالایی طویل . طول نخ بالایی حداقل دو برابر بدنه ی اصلی باید باشد.
  • شمع یا نباید سایه یا نخ پایینی داشته باشد ، یا باید آنقدر کوچک باشد که نسبت به اندازه ی بدنه اصلی قابل چشم پوشی باشد.
  • هامر معکوس باید صعودی بوده و شوتینگ استار باید نزولی باشد.
  • کندل شوتینگ استار نیاز به تاییدیه دارد ، یعنی کندل بعدی شوتینگ استار باید در قیمتی پایین تر از قیمت پایانی شوتینگ استار پایان یابد.

محل قرار گیری کندل هامر معکوس

کندل هامر باید در انتهای ترند نزولی قرار گیرد. تنها در این صورت میتوان از آن به عنوان هامر معکوس برداشت کرد. ترند باید به صورتی باشد که حداقل سه شمع پیشین روند نزولی داشته باشند.

 

محل قرار گیری کندل شوتینگ استار

کندل شوتینگ استار باید در انتهای ترند صعودی قرار گیرد. تنها در این صورت میتوان از آن به عنوان شوتینگ استار برداشت کرد. ترند باید به صورتی باشد که حداقل سه شمع پیشین روند صعودی داشته باشند. کندل شوتینگ استار نیاز به تاییدیه دارد ، یعنی کندل بعدی شوتینگ استار باید در قیمتی پایین تر از قیمت پایانی شوتینگ استار پایین تر باشد.

 

الگوی کندل شوتینگ استار و هامر معکوس

تعبیر و کاربرد و سیگنال کندل های شوتینگ استار و هامر وارونه – اطلاعاتی که این دو شمع به ما میدهند

تعبیر و کاربرد کندل هامر وارونه

باز تاکید میکنیم که این کندل در ترند نزولی قرار میگیرد. و سیگنال تغییر روند به سمت ترند صعودی را میدهد. با توجه به نخ طویل بالای هامر ، میتوان استنباط کرد که خریدار ها ابتدا قدرت را در دست داشتند و قیمت نماد را به شکل قابل توجه ای بالا آوردند. اما سپس فروشنده ها ها وارد عرصه شده و مقاومت کرده و قیمت را پایین بردند. قیمت تا جایی کمی بالا تر از قیمت شروع پایین می آید و بدنه اصلی شکل میگیرد. این کندل نماد و سیگنالی برای تغییر ترند نزولی و افزایش قیمت است. چرا که حالتی روانی ایجاد میکنند که فروشنده ها قدرت را از دست داده اند.

 

تعبیر و کاربرد کندل شوتینگ استار

جای تاکید دارد که کندل شوتینگ استار ، در ترند صعودی قرار میگیرد. و سیگنال تغییر روند به سمت سیگنال نزولی را میدهد. با توجه به نخ طویل بالای هامر معکوس، میتوان استنباط کرد که خریدار ها تلاش کردند قیمت نماد را مطابق ترند صعودی بالا بیاورند. اما در اواخر بازه زمانی فروشنده ها وارد شده و قیمت را پایین می آورند. مقاومت تا جایی پیش میرود. که قیمت پایانی را کمی از قیمت اولیه پایین تر میبرند. این کندل نمادی از این است که خریدار ها (اصطلاحا bullish) کنترل نماد را از دست داده اند. و حالتی روانی ایجاد میکند که باعث شروع فروش هیجانی میشود.کندل شوتینگ استار نیاز به تاییدیه دارد ، یعنی کندل بعدی شوتینگ استار باید در قیمتی پایین تر از قیمت پایانی شوتینگ استار پایان یابد.

 

شمع شوتینگ استار و کندل هامر معکوس چیست چه مفهوم و تعبیری دارند + الگو و حدضرر

چگونه در صورت تمایل با مشاهده شمع ها یا کندل های هامر وارونه و شوتینگ استار وارد بازار شویم یا خارج شویم؟

پیش از هر چیز توجه کنید که درست است که این دو نماد ها و سیگنال های بسیار قوی هستند ، اما این دلیل بر این نمیشود که حتما موفق به تغییر ترند شوند. به همین علت در بازار ها اصطلاحاتی نظیر کندل هامر معکوس موفق (بتواند ترند را تغییر دهد) یا ناموفق (ترند بدون تغییر باقی بماند) وجود دارد.

اما با این حال در بسیاری موارد این سیگنال ها موفق بوده اند. حال اگر مایل باشید بر اساس این سیگنال ها به معاملات وارد شوید یا از آن خارج شوید، مطابق تصویر بالا این استراتژی را پیشنهاد میکنیم.

 

برای کندل هامر معکوس یا چکش وارونه

پیشنهاد میشود که قیمت خریدی در نظر بگیرید (entry) که قیمت کمی از بالاترین نقطه ی هامر معکوس (بالا ترین نقطه ی سایه ی بالا) بالا تر باشد. و حد ضرر (stop loss) خود را نهایتا تا انتهای پایین بدنه تعیین کنید.

 

برای کندل شوتینگ استار

کندل شوتینگ استار نیاز به تاییدیه دارد ، یعنی کندل بعدی شوتینگ استار باید در قیمتی پایین تر از قیمت پایانی شوتینگ استار پایان یابد.برای کندل شوتینگ استار پیشنهاد میشود حد ضرر خود را در نزدیکی پایین کندل شوتینگ استار تعیین کنید.

 

منبع آموزش تحلیل تکنیکال شمع شوتینگ استار و کندل هامر معکوس : ایرابرود


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir