کندل هامر چیست الگوی شمعی هنگینگ من چیست و این دو چه اطلاعاتی به ما میدهند ؟ – آموزش تحلیل تکنیکال سایت ایرابرود قسمت 2 : در هفته ی گذشته چیستی و کاربرد کندل های ژاپنی را به شما معرفی کردیم و به شدت پیشنهاد میکنیم که پیش از مطالعه این قسمت ، قسمت اول آموزش ها یعنی معرفی کندل های ژاپنی را مطالعه کنید.

ما این آموزش ها را بر اساس تجربه ی شخصی و منابع موثق خودمان پیش میبریم. لذا اگر نکته ای را جا انداختیم یا اشتباه بیان کردیم ، خوشحال میشویم با ما آن نکته را در کامنت ها به اشتراک بگذارید.

در دومین قسمت تحلیل تکنیکال ما به موضوع الگوی کندل هامر یا همر یا چکش و شمع هنگینگ من یا مرد سر به دار میپردازیم. در این مقاله ابتدا شکل و محل قرارگیری آنها در چارت را بررسی میکنیم. سپس کاربرد و سیگنال آنها را مورد مطالعه قرار خواهیم داد. و در آخر بهترین استراتژی ورود یا خروج از سهم یا نماد را با توجه به این الگو ها مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

معنی و کاربرد کندل های ژاپنی در تحلیل تکنیکال

 

 

شمع هنگینگ من و کندل هامر چیست چه کاربرد و تعبیری دارند + شکل و حدضرر

شکل کندل هامر چیست ، شکل کندل هنگینگ من چیست ؟ محل قرارگیری این شمع ها کجا است ؟

همان طور که از اسم این شمع پیداست ، شکل آن دقیقا شبیه یک چکش است. یعنی یک سایه یا نخ پایینی طویل و یک بدنه اصلی کوتاه دارد. شکل هنگینگ من نیز دقیقا همین طور است ، اما کاربرد و محل قرار گیری این دو کاملا متفاوت است. هر دوی این کندل ها صعودی هستند یعنی قیمت پایانی از قیمت شروع بیشتر است.

اظهارات ضد و نقیص زیادی در خصوص تایید شکل هامر یا هنگینگ من وجود دارد. اما در حالت کلی و ذکر شده در اکثریت منابع باید به این موضوعات اشاره کنیم.

  • شکل شمع های هنگینگ من و هامر مانند یک چکش است ، یعنی بدنه اصلی کوتاه دارند و سایه یا نخ پایینی طویل . طول نخ پایینی حداقل دو برابر بدنه ی اصلی باید باشد.
  • شمع یا نباید سایه یا نخ بالایی داشته باشد ، یا باید آنقدر کوچک باشد که نسبت به اندازه ی بدنه اصلی قابل چشم پوشی باشد.
  • این شمع ها باید صعودی باشند.

محل قرار گیری کندل هامر

کندل هامر باید در ترند نزولی قرار گیرد. تنها در این صورت میتوان از آن به عنوان هامر برداشت کرد. ترند باید به صورتی باشد که حداقل سه شمع پیشین روند نزولی داشته باشند.

محل قرار گیری کندل هنگینگ من

کندل هنگینگ من باید در ترند صعودی قرار گیرد. تنها در این صورت میتوان از آن به عنوان هنگینگ من برداشت کرد. ترند باید به صورتی باشد که حداقل سه شمع پیشین روند صعودی داشته باشند.

شمع هنگینگ من و کندل هامر چیست چه کاربرد و تعبیری دارند + شکل و حدضرر

تعبیر و کاربرد و سیگنال کندل های هنگینگ من و هامر – اطلاعاتی که این دو شمع به ما میدهند

تعبیر و کاربرد کندل هامر

باز تاکید میکنیم که این کندل در ترند نزولی قرار میگیرد. و سیگنال تغییر روند به سمت ترند صعودی را میدهد. با توجه به نخ طویل پایین هامر ، میتوان استنباط کرد که فروشنده ها ابتدا قدرت را در دست داشتند و قیمت نماد را به شکل قابل توجه ای پایین آوردند. اما سپس خریدار ها وارد عرصه شده و مقاومت کرده و قیمت را بالا برده و بدنه اصلی را شکل دادند. این کندل نماد و سیگنالی قوی برای تغییر ترند نزولی و افزایش قیمت است. چرا که حالتی روانی ایجاد میکنند که باعث جلوگیری فروش هیجانی از ترس میشود.

تعبیر و کاربرد کندل هنگینگ من

جای تاکید دارد که کندل هنگینگ من ، در ترند صعودی قرار میگیرد. و سیگنال تغییر روند به سمت سیگنال نزولی را میدهد. با توجه به نخ طویل پایین هامر ، میتوان استنباط کرد که فروشنده ها تلاش کردند قیمت نماد را پایین بیاورند. اما در اواخر بازه زمانی خریدار ها وارد شده و قیمت را کمی از قیمت اولیه بالا تر میبرند. این کندل نمادی مهم از این است که خریدار ها (اصطلاحا bullish) در حال از دست دادن کنترل نماد هستند. و حالتی روانی ایجاد میکند که باعث شروع فروش هیجانی میشود.

شمع هنگینگ من و کندل هامر چیست چه کاربرد و تعبیری دارند + شکل و حدضرر

چگونه در صورت تمایل با مشاهده شمع ها یا کندل های هامر و هنگینگ من وارد بازار شویم یا خارج شویم؟

پیش از هر چیز توجه کنید که درست است که این دو نماد ها و سیگنال های بسیار قوی هستند ، اما این دلیل بر این نمیشود که حتما موفق به تغییر ترند شوند. به همین علت در بازار ها اصطلاحاتی نظیر کندل هامر موفق (بتواند ترند را تغییر دهد) یا ناموفق (ترند بدون تغییر باقی بماند) وجود دارد.

اما با این حال در بسیاری موارد این سیگنال ها موفق بوده اند. حال اگر مایل باشید بر اساس این سیگنال ها به معاملات وارد شوید یا از آن خارج شوید، مطابق تصویر بالا این استراتژی را پیشنهاد میکنیم.

برای کندل هامر یا چکش

پیشنهاد میشود که هنگامی برای خرید وارد شوید (entry) که قیمت کمی از بالاترین نقطه ی هامر بالا تر برود. و حد ضرر (stop loss) خود را نهایتا تا انتهای نخ یا سایه پایینی تعیین کنید.

برای کندل هنگینگ من

برای کندل هنگینگ من  پیشنهاد میشود حد ضرر خود را در نزدیکی بالای کندل هنگینگ من تعیین کنید.

 منبع آموزش کندل هامر چیست شمع هنگینگ من چیست : سایت خودمان ایرابرود


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir