رمز ارز اوری پدیا چیست ؟ ارز دیجیتال everpedia : اوری پدیا از جمله گمنام ترین ارز های دیجیتال در دنیای امروزه است ، که در این مقاله قصد معرفی آنرا داریم. این ارز به قدری گمنام است ، که نام آن بیشتر به جای این که به ارز های دیجیتال اشاره داشته باشد ، به دانشنامه یا وبسایت اوری پدیا اشاره دارد. اما ما در اینجا کل تاریخچه این نام را بررسی خواهیم کرد.

اوری پدیا چیست ؟

اوری پدیا مانند ویکیپدیا یک دانشنامه آنلاین است. اما بر خلاف ویکیپدیا اصلا آزاد نیست و یک دانشنامه انتفاعی است که در 2014 لس آنجلس توسط سام کاظمیان و تئودور فورسلیوس بنیان گذاری شد. ابتدا کار این شرکت ابتدا به صورت پروژه ای دانشجویی در خوابگاه دانشگاه کالیفرنیا توسط سام ، به عنوان شاخه ای از ویکیپدیا آغاز شد و بعد ها با گسترش یافتن ، دانشنامه ی مجزا و انتفاعی با همین نام را ایجاد کرد. غالبا درآمد این دانشنامه از طریق تبلیغات بدست می آید.

 

معرفی رمز ارز اوری پدیا - تاریخچه ارز دیجیتال اوری پدیا چیست ؟

آغاز استفاده از سیستم بلاکپین و پدید آمدن رمزارز اوری پدیا یا everipedia

در 2016 این شرکت تصمیم گرفت که برای ویرایش و ذخیره اطلاعات از سیستم بلاکچین EOS (پروتوکل بلاکچین رمز ارز ها که هدف از بین بردن هزینه های انتقال پول و افزایش حج تراکنش ها را دارد.) استفاده کند.

بعد ها با توسعه سیستم ویکی (وبسایت یا پایگاه داده ای که غالبا توسط جامعه ای از مخاطبان و کاربران ایجاد میشود) یک رابط کاربری ایجاد شد، که با ارائه کردن نوعی رمزارز ( اوری پدیا کوین ) ، کاربران را به نوشتن/ویرایش محتویات این سایت تشویق میکرد. اینجا بود که رمزارز اوری پدیا متولد شد.

این رمزارز به نوعی باعث شد که کاربران دانشنامه اوری پدیا ، به یکی از ذینفعان تبلیغات این دانشنامه تبدیل شوند. که هرچه ارزش و بازدید این محتوا بیشتر میبود ، درآمد کاربران نیز بیشتر میشد.

ارز های اوری پدیا سرور متمرکز ندارند ، در نتیجه هزینه ی نگهداریو  مدیریت سرور ها نیز از روی قیمت این ارز ها حذف میشود. عدم وجود سرور متمرکز (در نتیجه عدم وجود یک آیپی متمرکز ) امکان جلوگیری یا سانسور این رمزارز توسط دولت آمریکا را کاهش میداد.

منبع تاریخچه ارز دیجیتال  یا رمز ارز اوری پدیا : ویکیپدیا


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir