علت حقوق کم مهندسین نسبت به سایر سایر تحصیل کرده های کشور

چرا مهندس ها حقوق کمی دارند ؟ راه چاره چیست ؟ علت کم حقوق و در آمد کم مهندسین چیست؟ جواب شما در این مقاله است. راه چاره ی این امر دست یک شخص نیست. راه چاره در دست خود مهندسین است. یعنی جامعه ی مهندس ها باید دست در دست هم بدهند تا بتوانند این مشکل را بر طرف کنند. پس به شما پیشنهاد میکنیم که این مقاله را برای آشنایان مهندس خود ارسال کنید.

تبلیغات ارزان در اینترنت

علت حقوق کم مهندسین

1- تعداد زیاد مهندسین نسبت به نیاز جامعه

این مورد قابل برطرف سازی نیست. از آنجا که دوره ی دانشگاهی مهندسی کم است . در طی سال ها افراد زیادی جذب این رشته شده اند. و در نتیجه تعداد مهندس ها از نیاز جامعه بیشتر شده است. و این باعث میشود که رقابت شغلی این رشته بیشتر شود. و برای این کار مهندسان ناچار اند کار های سخت و وقت گیر با حقوق کم را قبول کنند. چرا که به هر حال بهتر از هیچ است.

همچنین دوره های مختلف و کلاس های آموزشی در خارج از دانشگاه ها میتواند افراد را بدون نیاز به دانشگاه برای شغل های مهندسی آماده کنند. که این رقابت را دو چندان میکند.

شاید راه حل این موضوع در رژیم آموزشی باشد. برای مثال اگر دانشگاه ها دوره های مهندسی را پیشرفته تر برگزار کنند ، نه تنها افراد کمتری جذب این رشته میشوند ، بلکه کیفیت دانشگاه از کلاس های آموزشی بالاتر رفته و در نتیجه کسب و کار ها افراد تحصیل کرده از دانشگاه ها را نسبت به کلاس ها ترجیح خواهند داد. برای مثال دانشگاه ها توسعه ی وبسایت را نرم افزار اتوکد یا…. را به دانشجویان ارائه نمیدهند (مگر در قالب فوق برنامه ) ولی کلاس های آموزشی این موضوع را پوشش میدهند.

چرا مهندس ها حقوق کمی دارند ؟ راه چاره برای درآمد کم مهندسین چیست ؟

2- مهندس ها خودشان ارزش خود را پایین می آورند

در جواب به این که چرا مهندس ها حقوق کمی دارند همین موضوع قرار دارد.فرض کنید از شما یک طرح خواسته میشود ، که یک ماه شبانه روز تلاش میخواهد. اما در عوض به شما یک میلیون دستمزد پیشنهاد میکنند. طبیعتا شما نباید این پروژه را قبول کنید. اما مهندسان این کار را میکنند. این موضوع علت های زیادی دارد. برای مثال فردی که به شما پیشنهاد کار را داده است ، میداند که تعداد مهندسان جویای کار در حال حاضر زیاد است. و اگر شما قبول نکنید مهندس دیگر در کمترین زمان ممکن پیدا میشود که کار را قبول کند و حتی دستمزد کمتری بگیرد و بهترین کیفیت را تضمین کند. و همین اتفاق هم می افتد. و این باعث میشود که قیمت و نرخ دسمتزد های پروژه های مهندسی پایین برود. چرا که کسب و کار ها میدانند که با ارائه ی دستمزد کم میتوانند بهترین انتظار ها را داشته باشند اما مهندسین نیز این امر را از هیچی بهتر میدانند و سطح خود را پایین می آورند.

راه حل این امر واضح است. به شما پیشنهاد میکنیم کار های با حقوق پایین را رد کنید. البته این امر با تعداد افراد کم ممکن نیست و باید تمام جامعه ی مهندسی در این امر دست در دست یکدیگر دهند.اما اگر اولین مهندس و دومین مهندس و الی دهمین مهندس پروژه ی سخت با حقوق کم را رد کنند ، مدیران و صاحب پروژه ها مجبور میشوند پیشنهاد دستمزد خود را بالا ببرند تا بالاخره فردی پیدا شود که پیشنهاد آنان را قبول کند.

 

3-مهندسان ارزش کار های خود را نمیدانند

برای یک لحظه دنیا را بدون مهندسان تصور کنید ، بدون شک کارخانه ها ، سد ها ، به درستی کار نمیکردند. در نتیجه تولیدات شهر ها و کشور ها کاهش پیدا میکرد . خطوط تلفن و اینترنت و برق یا وجود نداشت یا اگر موجود بود به درستی کار نمیکرد. بیمارستانی ساخته نمیشد و حتی اگر هم ساخته میشد ابزار های هوشمندی در اختیار نداشتند. در نتیجه آمار مرگ و میر کشور ها بالا میرفت . ساخت و ساز کاهش پیدا میکرد در نتیجه قیمت و تعداد خانه ها و آپارتمان ها افزایش پیدا میکرد. حتی کشاورزی و معادن و نساجی نیز افت پیدا میکردند و هیچ فضاپیمایی روی ماه نمی نشست و مردم هنوز با چهارپایان رفت و آمد میکردند. نفت استخراج پیدا نمیکرد و اگر استخراج میشد نمیتوانست تبدیل به پلاستیک وسوخت و… بشود. هیچ وبسایت ، گیم یا نرم افزاری برای دنیای مدرن امروز وجود نداشت. اگر مهندسان ارزش کار های خود را میدانستند هرگز زیر بار حقوق های امروزه ی خود نمیرفتند.

چرا مهندس ها حقوق کمی دارند ؟ راه چاره برای درآمد کم مهندسین چیست ؟

4- تصور غلط از بازار کار

چهارمین جواب برای این که چرا مهندس ها حقوق کمی دارند تصور غلط اط بازار کار قرار دارد. مهندسی رشته ای است که فرد نباید صرفا با مدرک دانشگاه وارد بازار کار شود. یعنی مهندس ها باید بر روی دانش خود سرمایه گزاری کنند ، کتاب بخوانند و دوره ببینند تا در حرفه ی خود بیشتر و بیشتر مهارت پیدا کنند. اما متاسفانه اکثر مهندسین صرفا با مدرک خود قصد ورود به بازار کار را دارند. این باعث شده است که در طی زمان سرکت ها و مشاغل مهندس های دانشگاه ها را با مهارت پایین استخدام کنند و بر اساس مهارت پایین آنها در مورد تمام مهندسین قضاوت غلط بکنند. و این یکی از بزرگترین علت هایی است که شرکت ها به جای دانشگاه ها به افراد حرفه ای خارج از دانشگاه ها روی آورده است. این یعنی این که برای مثال فردی با مدرک معماری دانشگاه شریف و معدل 19 نسبت به فردی که مدرک دوره ی اتوکد دارد شانس کمتری در استخدام داشته باشد.

راه حل این امر ساده است. مهندس ها باید روی خود سرمایه گذاری کنند و صرفا بر اساس مدرک خود امید بازار کاری خوبی نداشته باشند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir