طرز تهیه دونات شکری یا شکلاتی در خانه - آموزش پخت قدم به قدم ساده دونات خانگی

طرز تهیه دونات شکری یا شکلاتی در خانه – آموزش پخت قدم به قدم ساده دونات خانگی

آشپزی

طرز تهیه دونات شکری یا شکلاتی در خانه را مرحله به مرحله به شما آموزش میدهیم. دستور تهیه این اسنک شیرین و دلپذیر را به صورت ساده و خوشمزه در ایرابرود بخوانید.

طرز تهیه تیرامیسو

طرز تهیه ریزوتو

طرز تهیه میلک شیک

طرز تهیه ترشی کیمچی

طرز تهیه هوموس

دستور طرز تهیه دونات شکری یا شکلاتی ایرابرود برای 12 نفر سرو میشود ، و 25 دقیقه فعالیت میخواهد.

مواد لازم برای تهیه ی دونات در خانه :

1 قاشق غذاخوری و یک قاشق چای خوری مخمر خشک فعال

1 فنجان شیر کامل حرارت دیده در 44 درجه

2 الی دو ونیم فنجان (320 الی 400 گرم)  آرد نان

1 قاشق چایخوری عصاره ی وانیل

3 زرده ی تخم مرغ بزرگ

2 قاشق غذاخوری شکر (30 گرم)

نصف قاشق چای خوری نمک

4 قاشق غذاخوری کره (به مکعب های کوچک قسمت کنید وبگذارید در دمای اتاق نرم شود)

روغن به مقدار لازم

برای مایه ی شکری روی دونات (اگر دونات شکری درست میکنید)

1 فنجان شکر شیرینی پزی ، الک شده

3 تا 4 قاشق غذاخوری شیر یا آب

2 قاشق چای خوری عصاره ی وانیل (اختیاری)

برای مایه ی شکلاتی روی دونات (اگر دونات شکلاتی درست میکنید)

یک و نیم فنجان (150 گرم) شکر شیرینی پزی الک شده

4 قاشق غذاخوری معادل 27 گرم پودر کاکائو

4 الی 6 قاشق غذاخوری شیر یا آب

دو قاشق چای خوری عصاره ی وانیل

 

طرز تهیه دونات شکری یا شکلاتی در خانه - آموزش پخت قدم به قدم ساده دونات خانگی

طرز تهیه دونات شکری یا شکلاتی در خانه :

یک قاشق غذاخوری مخمر را در سه چهارم فنجان شیر گرم حل کنید. و سه چهارم فنجان آرد را به آن اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تا یک خمیر نرم بدست آید. سطح این خمیر را بپوشانید و در یک محل گرم ، به مدت 30 دقیقه قرار دهید.

پس ز 30 دقیقه یک قاشق مخمر و یک چهارم فنجان شیر را درون یک مخلوط کن بریزید. سپس آرد و عصاره وانیل و زرده تخم مرغ را به مخلوط کن اضافه کنید. انقدر با سرعت آرام مخلوط کنید ، تا به یک خمیر نرم دست یابید. (حدودا 30 ثانیه)

مخلوط کن را متوقف کنید ، سپس یک فنجان آرد ، شکر و نمک اضافه کنید ،سپس مخلوط کن را دوباره روشن کنید ، و با سرعت متوسط ، برای 30 ثانیه هم بزنید. حال کره را اضافه کنید و در سرعت متوسط 30 ثانیه محتوا مخلوط شود.

حال در مخلوط کن تیغه خمیر (یا تیغه ای تیز) قرار دهید. و باقیمانده ی آرد را هر بار به صورت یک چهارم فنجان اضافه کنید. 30 ثانیه مخلوط کنید و یک چهارم فنجان بعدی را اضافه کنید تا آرد تمام شود. خمیر را خارج کنید. و به خوبی با صرعت متوسط ورز دهید.

یک قاشق مخمر را در سه چهارم فنجان شیر گرم حل کنید. و سپس سه چارم فنجان آرد اضافه کنید. و آن قدر هم بزنید تا یک خمیر نرم بدست آید. سپس روی آن را به خوبی بپوشانید و در محلی گرم به مدت 30 دقیقه نگه دارید.

خوب است در این مرحله مخلوط کن پایه ای با تیغه ی پدل را در یک کاسه ی بزرگ قرار دهید ، اما بدون مخلوط کن هم میتوانید فرآیند مخلوط کردن را انجام دهید. پس از سی دقیقه ، مخلوط خمیر مرحله قبل و یک قاشق چای خوری مخمر و یک چهارم فنجان شیر را به کاسه اضافه کنید. سپس عصاره وانیل ، زرده تخم مرغ را هم اضافه کنید و آن قدر با سرعت آرام مخلوط کنید ، تا یک خمیر نرم بدست آید(حدود 30 ثانیه). سپس مخلوط کردن را متوقف کنید. و یک فنجان آرد ، شکر ، و نمک را اضافه کنید و با سرعت متوسط حدود 30 ثانیه دوباره محتوا را مخلوط کنید. دوباره مخلوط کردن را متوقف کنید ، سپس کره را اضافه کنید و آنقدر با سرعت متوسط مخلوط کنید ، تا خوب خمیر یکدست شود.

اگر از مخلوط کن پایه ای استفاده میکردید ، تیغه ی آن را با یک قلاب یا تیغه ی نوک تیز ، تعویض کنید. اگر دستی محتوا را مخلوط میکردید ، در این جا باید به جای مخلوط کردن ، ورز دهید. باقیمانده ی آرد را هر بار به صورت یک چهارم فنجان اضافه کنید. و مخلوط کنید و سپس یک چهارم بعدی آرد را اضافه کنید و با سرعت متوسط مخلوط کنید ، آن قدر این روند را تکرار کنید ، تا دیگر خمیر به کاسه نچسبد و نرم باشد. دقت کنید که در مصرف آرد زیاده روی نکنید ، همین که خمیر دیگر خیلی چسبناک نباشد کافی است. سپس با یک روکش سر کاسه را به خوبی بپوشانید و در محلی گرم به مدت 30 دقیقه نگه دارید.

پس از 30 دقیقه ، آرام خمیر را فشار دهید ، تا حباب های گاز آن از بین برود. سپس دوباره سر کاسه را بپوشانید و 1 الی 12 ساعت در یخچال قرار دهید.

روی سینی تنور ، یک پارچه قرار دهید و روی آن کمی آرد بریزید. سپس روی یک میز یا هرمکان دیگری که آنجا کار میکنید. مقدار کمی آرد بریزید و خمیر را روی آن قرار دهید. سپس خمیر را با ضخامت 1.5 سانت (نصف اینچ) صاف کنید. سپس برش هایی دایره ای با قطر 7.5 سانتیمتر (3 اینچ) از خمیر جدا کنید. سپس سوراخی دایره ای با قطر دوو ونیم سانتیمتر (1 اینچ) در وسط این خمیر های دایره ای ایجاد کنید. سپس این خمیر ها را روی سینی که از قبل آماده کردید بچینید. و دقت کنید که حداقل 3 سانتیمتر میان این خمیر ها فاصله باشد.

سپس روی سینی را با فویل به خوبی بپوشانید. سپس به مدت 30 الی 40 دقیقه آن را در مکانی گرم قرار دهید. در این مدت اگر تاکنون درست عمل کرده باشید ، حجم خمیر ها باید دو برابر شود. هر ده دقیقه یا پنج دقیقه به دونات ها سر بزنید. و ان ها را تست کنید ، برای این کار با انگشت بسیار آرام به دونات ها فشاری آرام دهید. اگر خمیر آن آرام به عقب برود ، آماده است و دیگر نیازی به پف کردن ندارد . اما اگر سریع عقب رفت باید مدتی دیگر آنها را در آن مکان باقی بگذارید. اگر از این دو حالت خارج بود (سفت شده بود یا زیادی پف کرده بود) باید دونات ها را در دست جمع کنید ودوباره ورز و برش دهید.

زمانی که دونات ها در حال پف کردن اند. در یک ظرف سرخ کن ، یا یک قابلامه ی بزرگ ، روغن بریزید. حداقل عمق روغن باید دو اینچ باشد. روغن را حرارت دهید تا به دمای 180 درجه (360 فارنهایت) برسد.

به آرامی و با دقت دونات ها را درون روغن قرار دهید. و زمانی که  کمی طلایی یا قهوه ای شد ، آن را برگردانید. حدودا هر سمت دونات باید یک الی دو دقیقه سرخ شود. هر نوبت از دونات های سرخ شده را روی یک حوله ی تمیز قرار دهید تا خنک شوند. و سپس کمی صبر کنید تا دوباره دمای روغن 180 درجه شود و نوبت دونات های بعدی شود.

وقتی دونات ها کمی سرد شد ، روکش مورد نظر خود را به آنها اضافه کنید.

برای تهیه روکش شکری

ابتدا شکر را در یک ظرف متوسط قرار دهید. سپس همین طور که مداوم هم میزنید ، قاشق قاشق ، شیر و عصاره وانیل را اضافه کنید.

برای تهیه روکش شکلاتی

پودر شکلات وشکر را مستقیم در یک کاسه الک کنید. سپس هیمن طور که مداوم هم میزنید ، قاشق قاشق ، شیر اضافه کنید و سپس عصاره وانیل را اضافه کنید.

میزان کالری دونات :

452 کالری

25 گرم چربی

19 میلی گرم کلسترول

326 میلی گرم پتاسیم

51 گرم کربوهیدرات

4.9 گرم پروتئین

 

پیشنهاد سرآشپز برای طرز تهیه دونات شکری یا شکلاتی در خانه :

میتوانید درون دونات را با مرب یا کرم پر کنید ، بسیار خوش طعم میشود. از دیگر روکش های محبوب برای دونات ، ترکیب کرم و تکه های میوه و آجیل است. گاها از اسمارتیز هم استفاده میشود.

نوش جانتان

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید