طرز تهیه سوفله شکلات – طرز تهیه سوفله شکلات – طرز سوفله شکلات  – نحوه ی پخت سوفله شکلات – نحوه تهیه سوفله شکلاتی – روش پخت و آماده سازی سوفله شکلاتی چیست

طرز تهیه سوفله ی شکلات یا سوفله شکلاتی یک دسر خوشمزه ی فرانسوی که محتوای اصلی آن تخم مرغ است را به عنوان یک  دسر خوشمزه و لذیذ به شما آموزش میدهیم.امیدواریم لذت ببرید.

آماده سازی و پخت چیکن استراگانوف پاپریکا دودی 45 دقیقه الی یک ساعت به طول می انجامد. و در نهایت برای 2 نفر سرو میشود.

طرز تهیه لته

طرز تهیه فرنچ پرس خانگی

طرز تهیه موهیتو انار در ایرابرود

طرز تهیه چای پوست لیمو ترش

طرز تهیه اسموتی میوه

مواد لازم برای دستور سوفله شکلاتی :

یک قاشق چای خوری کره ی ذوب شده

3 قاشق غذاخوری شکر

60 گرم شکلات تلخ 70 درصد خرد شده

یک قاشق غذاخوری کره

1 قاشق غذاخوری آرد همه منظوره

4 و نیم قاشق غاخوری شیر سرد

یک چهارم قاشق چای خوری نمک

یک دهم قاشق چای خوری فلفل سیاه

زرده ی یک تخم مرغ بزرگ

سفیده ی دو تخم مرغ بزرگ

یک چهارم قاشق چای خوری کرم تارتار

دو قالب کیک متوسط

طرز تهیه سوفله شکلات - طرز تهیه سوفله شکلات - طرز سوفله شکلات  - نحوه ی پخت سوفله شکلات - نحوه تهیه سوفله شکلاتی - روش پخت و آماده سازی سوفله شکلاتی چیست

طرز تهیه سوفله شکلات ( چاکلت سوفله ) :

فر را تا دمای 190 درجه گرم کنید.

قالب ها را با ک قاشق چای خوری کره ی ذوب شده چرب کنید. یک قاشق غذا خوری شکر در قالب بریزید و به خوبی آن را تکان دهید تا تمام اطراف ان از شکر پوشیده باشد.

یک ماهیتابه با سه پیمانه آب بر روی اجاق با شعله ی ملایم قرار دهید.

یک ظرف گرد فلزی(یا هر ظرفی که در آن راحت تر بتوانید محتویات را هم بزنید) مهیا کنید. شکلات ها را درون ظرف بریزید و ظرف را روی ماهیتابه با آب قرار دهید. دقت کنید که آب ماهیتابه نباید جوش بیاید. چرا که شکلات ها باید به آرامی ذوب شوند.

در ماهیتابه ی دیگر روی شعله ی متوسط یک قاشق غذاخوری کره را ذوب کنید و به آن آرد را اضافه کنید و یک دقیقه آن قدر هم بزنید تا آرد به خورد کره برود ، و غلیظ شود. سپس شعله را ملایم کنید. و سپس شیر را اضافه کنید و دو الی سه دقیقه آن قدر هم بزنید تا محتوا غلیظ و نرم شود. ماهیتابه را از روی اجاق برداشته محتوای آن را به شکلات اضافه کنید. سپس زرده ی تخم مرغ و نمک و فلفل را اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. حال محتویات را روی آب (که نباید اب جوش باشد) گرم قرار دهید تا گرم باقی بمانند. اگر آب خیلی داغ شده بود مقداری از آن را عوض کنید.

سفیده ی تخم مرغ را در ظرفی قرار دهید و به آن کرم تار تار اضافه کنید و حدود دو دقیقه آن قدر هم بزنید تا غلیظ شوند. سپس به صورت یک سوم-یک سوم شکر را به محتوا اضافه کنید و خوب هم بزنید. (ابتدا یک سوم اضافه کنید سپس سه دقیقه هم بزنید. سپس یک سوم اضافه کنید و سه دقیقه هم بزنید و…)در آخر محتوای شما باید مانند خامه غلیظ باشد.

حدودا کمی کمتر از نصف مخلوط کرمی خود را به محتوای شکلات اضافه کنید و آنقدر ترکیب کنید تا سففیده ی تخم مرغ به خوبی به خورد مخلوط برود و در ظاهر مخلوظ مشخص نباشد. و سپس نیمه ی دیگر مخلوط سفیده را اضافه کنید و مخلوط را زیر و رو کنید و خوب هم بزنید. تا سفیده ی تخم مرغ به نظر نیاید.

محتوا را از روی ماهیتابه ی آب گرم بردارید و درون و قالب کیک خود بریزید. و حدود 12 الی پانزده دقیقه در فر قرار دهید و تا زمانی که پف نکرده است خارج نکنید.

میزان کالری سوفله شکلات :

هر یک سوفله شکلات:

356 کالری

19.5 گرم چربی

38 گرم کربوهیدرات

7.5 گرم پروتئین

124 میلی گرم کلسترول

194 میلیگرم سدیم

پیشنهاد سرآشپز :

در مرحله ی ترکیب آرد و کره و شیر میتوانید مقداری آب پرتغال یا قهوه اضافه کنید. که طعمی فوق العاده به سوفله میدهد.

در هنگام سرو خوب است روی سوفله پودر کاکائو یا پودر نارگیل بریزید.

نوش جانتان

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir