سریال های شبیه وایکینگ ها را برای شما در این لیست 14 سریال در سبک وایکینگ ها یا وایکینگز جمع کرده ایم و امیدواریم بتوانیم هر چه بیشتر طرفداران این سریال زیبا را شاد کنیم و اوقات سرگرم کننده ای برای شما بسازیم.

12 سریال سبک هری پاتر

فیلم هایی که به نظر مارتین اسکورسیزی باید ببینید

15 فیلم مافیایی شبیه پدرخوانده یا گاد فادر

15 سریال مانند مانی هیست یا خانه کاغذی

15 فیلم شبیه نارنیا

20 سریال شبیه وایکینگ ها یا وایکینگز

20- Legend of the Seeker

فردی به نام ریچارد از هویت واقعی خود خبر ندارد. اما قصد دارد با کمک تیم سه نفره ی خود که هر کدام قدرت خاص خود را دارند ، قصد دارد جلوی حاکم خبیثی که قصد دارد یک نیروی شیطانی را آزاد کند ، را بگیرد.

 

20 سریال شبیه وایکنگ ها - سریال های سبک وایکینگ ها یا وایکینگز

19- Camelot

این سریال داستان شناخته ترین حماسه ی انگلستان را بیان میکند. یعنی شاه آرتور که زمانی که نوچوانی بیش نبود با بیرون کشیدن شمشیر افسانه ای از سنگ ، وارث سلطنت انگلستان میشود ، حال او باید با کمک شوالیه های وفادار خود (به جز دوتای آنها) در برابر ساکسون ها قوم مهاجمی که انگلستان را مورد تاخت و تاز قرار میدهد و جادوگری خبیث بایستد.

 

18- Merlin

از دیگر اقوام مهاجمی که به انگلستان حمله کردند و بار ها این کشور را چپاول کردند ساکسون ها هستند ، آنها نیز مانند وایکینگ ها مهاجمانی بی رحم بودند. اسطوره ها میگویند جادوگری از این کشور برخاسته بود ، که به کمک تازه پادشاه کشور میشتابد تا انگلستان را از دست این اقوام حفظ کند. این سریال همین داستان را روایت میکند ، یعنی داستان مرلین را.

 

20 سریال شبیه وایکنگ ها - سریال های سبک وایکینگ ها یا وایکینگز

17- Knightfall

در این سریال داستان سقوط شوالیه های تمپلار بیان میشود. یکی از این شوالیه ها در دوره ای کوتاه قدرت و نفوذی چشمگیر داشته است ، اما به مرور به اشتباهاتی دست میزند که باعث سقوط او و گروه او میشود.

 

16- medici

در رتبه ی شانزدهم بهترین سریال های شبیه وایکینگ ها ، مدیچی قرار دارد . خاندان ثروتمند ایتالیا در نقطهی عطف فرهنگی این کشور ، دست به کسب قدرت می زنند. روش آنها برای کسب قدرت بسیار با خوی هنرپرور آنها متفاوت است ، و در این راه فرق چندانی با جنگجویانی بی رحم ندارند. هر چند که خاندان های حسود دیگر نیز به راحتی قدرت را تسلیم آنها نمیکنند.

 

20 سریال شبیه وایکنگ ها - سریال های سبک وایکینگ ها یا وایکینگز

15- Britannia

بریتانیا اقوام مهاجم زیادی را در تاریخ خود به چشم دیده است. یکی از شبیه ترین این اقوام جنگجو به وایکینگ ها ، قوم سلت بود. که سال ها پیش از وایکینگ ها ساکنین اصلی انگلستان بودند. تا این که رومیان به این سرزمین حمله میکنند. و این قوم جنگ جو به رهبری ملکه ی خود بودیکا ، تا آخرین لحظات در مقابل رومیان مقاومت میکند.

 

14- deadwood

درست است که دنیای گرم و آفتابی غرب وحشی با خروش های جنگ دنیای سرد وایکینگ ها بسیار تفاوت دارد. اما خشونت ها و هیاهوی این دو دنیا بسیار به یکدیگر شباهت دارند. و جدا از این موضوع در هر دو دنیا ، مردم بیشتر از همه به دنبال طلا هستند.

در این سریال مردم به شهر ددوود سفر میکنند تا سهمی از معدن های طلا داشته باشند. اما به علت کمبود قانون در این شهر هر کسی نمیتواند به هدف خود برسد.

 

14 سریال شبیه وایکنگ ها - سریال های سبک وایکینگ ها یا وایکینگز

13- The Bastard Executioner

مانند خیلی دیگر از سریال های سبک وایکینگ ، این سریال پر از نبرد و خشونت تاریخی است. این سریال در خصوص شوالیه ای است که دیگر نمیخواهد جنگ را تجربه کند. اما با وجود این خوی صلح جو او ناخواسته به جنگ های بسیاری کشیده میشود.

 

12- The White Queen

در رتبه ی 12 سریال های شبیه وایکینگ ها white queen قرار دارد. این سریال از bbc بر پایه ی مجموعه ای رمان از فیلیپ گرگوری، اتمسفر مشابه ای با سریال های وایکینگی دارد. این سریال به خوبی ، مسائل سیاسی و رقابت های تاریخی دوران قرون وسطی را نمایش میدهد. به همین علت میتواند شباهت هایی با بازی تاج و تخت نیز داشته باشد.
این سریال رقابت سه ملکه برای دستیابی به تخت انگلستان را نمایش میدهد

 

14 سریال شبیه وایکنگ ها - سریال های سبک وایکینگ ها یا وایکینگز

11- Marco Polo

اسم سریال گویای محتوای داستان آن است. داستان سفر ها ی کاشف و بازرگان ایتالیایی یعنی مارکو پولو. سریال بیشتر حوادثی که در دربار قوبلای خان ، حاکم مغولستان ، پیش می آید را بیان میکند. مغول ها اگر پرخاشگر تر از وایکینگ ها نباشند ، از آنها کم تر هم نیستند.
سریال کمی در تاریخ انحراف ایججاد کرده است ، اما صحنه های نبرد ، کاراکتر های خاص و فیلم برداری زیبا آن را به گزینه ای مناسب برای هواداران سریال های وایکینگی تبدیل کرده است.

10- History Channel’s Barbarians

این سریال یک نقطه ی قوت بسیار خوب دارد. حالتی که آن را به مستند شبیه کرده است ، تضمین کرده است که سریال بر پایه ی حوادث تاریخی واقعی است. و در آن تحریفی ایجاد نشده و کاراکتر های آن واقعی اند. شباهت ها و استایل مشابه در سبک این سریال و سریال های وایکینگی خواهید دید مخصوصا این که یک اپیزود تنها به تاریخ وایکینگ ها میپردازد. سریال در خصوص قوم های مهاجمی است که در دوره های مختلف اروپا را دچار هیاهو کردند.

 

14 سریال شبیه وایکنگ ها - سریال های سبک وایکینگ ها یا وایکینگز

9- Sons Of Anarchy

درست است که این سریال تاریخی نیست و در دنیای مدرن طی میشود. اما ترکیب منطق ، احساسات با نبرد و خشونت و جنگ های بین گروه های خلافکار موتورسوار این سریال آن را بسیار شبیه سریال وایکینگ ها کرده است.
سریال داستان یکی از این گروه ها را بیان میکند که قصد دارد قانونی شود. اما حوادث یرونی و درونی دلخراشی بنیان این گروه را در خطر قرار میدهد.

8- Spartacus

در رتبه ی هشتم سریال های شیبیه وایکینگ ها تئودورز قرار دارد.اگر بیشترین چیزی که شما را به سریال وایکینگز جذب کرده بود نبرد های سهمگین و صدای برخورد سلاح ها ی دو ارتش بود ، حتما عاشق این سریال میشوید همان طور که اسم سریال به خوبی این موضوع را بیان میککند ،این سریال در خصوص گلادیاتوری به نام اسپارتاکوس است که به همراه دیگر گلادیاتور ها بر علیه امپراطوری روم شورش کردند.

 

14 سریال شبیه وایکنگ ها - سریال های سبک وایکینگ ها یا وایکینگز

7- The Tudors

این سریال داستان حکومت شاه بدنام انگلستان یعنی هنری هشتم را بیان میکند . که به هر وسیله ای میخواست یک جانشین پسر برای خود داشته باشد. حتی اگر هزینه ی این امر اعدام ملکه ی انگلستان ، اعلان چنگ با پاپ و دنیای کاتولیک یا یک جنگ تمام عیار با اسپانیا باشد.
صحنه های نبرد این سریال بسیار کمتر از وایکینگ ها است ، اما عناصر سیاسی و خیانت های این سریال ، آن را کمی شبیه وایکینگ ها کرده است.

6- Rome

روم امپراطوری بود که بیش از هر کشور دیگری با بربر ها و اقوام وحشی جنگیده بود. این کشور هجوم هون ها ، سلت ها و فرانک ها و…. را تجربه کرده است. این سریال نیز بیشتر تاکید بر حوادث واقعی و تاریخ واقعی داشته است.
این سریال روم را در بدترین دوران خود نشان داده است. حوادث و هجوم های متعدد تمامیت و اقتدار کشور روم را تهدید میکند. و بزرگترین چهره های کشور از جمله جولیوس سزار قصد دارند قدرت را به دست بگیرند.

 

14 سریال شبیه وایکنگ ها - سریال های سبک وایکینگ ها یا وایکینگز

5- Game Of Thrones

این سریال نیازی به معرفی جندان ندارد. زمانی که چهار خاندان بزرگ تخت سلطنت را از آن خود میدانند و با هر وسیله ای قصد دارند آن را به چنگ بیاورند ، و در این بین دشمنانی خارجی نیز شمشیر های خود را برای این تخت تیز کرده اند.
همچنین اتمسفر قرون وسطی و نبرد های کلاسیک آن ، باعث شده است که هرچه بیشتر به وایکینگ ها شبیه باشد.

4- The Borgias

در رتبه ی چهارم  سریال های شبیه وایکینگ ها the borgias قرار دارد. یکی از نقاط قوت سریال وایکینگز بررسی مسائل و فلسفه ی ادیان مختلف بود. و در کنار آن جنگ ها و خیانت ها و توطعه های اروپاییان را نمایش میداد. این همان علتی است که سریال borgias را در این لیست قرار دادیم.
این سریال داستان به قدرت رسیدن یک خاندان فاسد در واتیکان و تبدیل شدن یکی از اعضای این خاندان به پاپ کلیسای کاتولیک است.

 

14 سریال شبیه وایکنگ ها - سریال های سبک وایکینگ ها یا وایکینگز

3- Black Sails

این سریال ورژن دزدان دریایی سریال وایکینگ ها است. شاید تنها تفاوت این سریال با وایکینگ ها این باشد که حکومت دریا ها را به تصویر میشکد تا زمین. این سریال به خوبی زندگی و اتمسفر دزدان دریایی را به تصویر کشیده است.
با وجود زندگی سخت ، خشونت بار ، بیرحمانه و وحشی دزدان دریایی ، این سریال به خوبی عطش شما را برای تماشای یک سریال از قومی جنگ جو برطرف میکند.

2- The Witcher

یکی از بزرگترین موفقیت های نتفلیکس در سال های اخیر این سریال بوده است. این سریال بر اساس گیم کامپیوتری و رمان های ویچر است. تبدیل کردن این گیم ها به سریال کار سختی بوده است ، اما به خوبی انجام شده است. مانند وایکینگ ها نبرد و جنگ در این سریال بسیار زیاد است که نظر هر طرفدار وایکینگ و فیلم های حماسی را به خود جلب میکند. البته جادو و جانوران فانتزی این نبرد ها را جذاب تر کرده اند.

 

14 سریال شبیه وایکنگ ها - سریال های سبک وایکینگ ها یا وایکینگز

1- The Last Kingdom

یکی از بهترین سریال ها با اتمسفر وایکینگ که داستان اوج و سقوط فاتحان وایکینگی در کشور انگلستان را نمایش میدهد. این سریال با همراهی یک پسر وایکینگی-انگلیسی با پادشاه بزرگ انگلستان آلفرد شروع میشود که باعث میشود اولین قومی باشند که بتوانند در برابر وایکینگ ها بایستند و به خوبی مقاومت کنند ودر آخر در برابر آنها پیروز شوند.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir