بهترین فیلم های تام هنکس : تام هنکس ، یکی از محبوب ترین و با تجربه ترین بازیگران سینمای هالیوود محسوب میشود. از صداگذاری های او برای کارتون های مشهور گرفته تا نقش آفرینی های ااو در فیلم های چالش انگیز با مووقعیت های سخت. همگی از به یاد ماندنی ترین آثار سینما محسوب میشود. این شد که ما تصمیم گرفتیم ده تا از بهترین آثار او را برای شما در این مقاله لیست کنیم.

بهترین آثار استنلی کوپریک کارگردان هالیوودی

لیست 100 فیلم برتر تاریخ به انتخاب منتقدین

100 تا از ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما (فقط ارواح و شیاطین)

تئوری برچسب یا دلبستگی چیست ؟ توضیح ساده

10 تا از بهترین فیلم های تام هنکس tom hanks

10- Sleepless in seattle(1993)

یکی از کمدی رمانتیک هایی که تام هنکس در آن بسیار عالی ظاهر شده است. در این فیلم ، تام هنکس در نقش سم  بالدوین ، بازی میکند . مردی که پس از مرگ همسر خود به همراه فرزند خود به سیاتل مهاجرت میکند. در این شهر ، فرزند سم یعنی جوناه ، به یک برنامه رادیویی تماس میگیرد تا برای پدر خود همسر جدیدی پیدا کند. سم پس از این ناراحت میشود و به رادیو تماس میگیرد و احساسات خود را بیان میکند. و از این برنامه گله میکند. در حین این مصاحبه ، یک خبرنگار حرف های سم را میشنود و عاشق او میشود.

10 تا از بهترین فیلم های تام هنکس - بهترین آثار tom hanks

9- Captain phillips

یک کشتی تجاری در روزی که به نظر میرسد مانند روز های دیگر عادی و رویایی باشد ، به سمت مقصد خود حرکت میکند ، تا این که دزدان دریایی سومالی به کشتی حمله میکنند و کنترل آن را به دست میگیرند. آنها تمام ساکنین کشتی را گروگان میگیرند. در این حین که دزدان دریایی حداقل 1 میلیون دلار طلب کرده اند ، کاپتان فیلیپس (تام هنکس) قصد دارد تمام خدمه را صحیح و سالم به شهر خود بازگرداند.

جالب است بدانید که این فیلم زیبا بر اساس داستان واقعی ساخته شده است.

8- Apollo 13

در رتبه ی هشتم بهترین فیلم های تام هنکس آپولو 13 قرار دارد . یک فیلم زیبای دیگر که بر اساس داستان واقعی ماموریت فضایی آپولو 13 ساخته شده است. در این ماموریت سه فضانورد جیم لاول (تام هنکس) فرد هیس و جک سوئیگرت باید بر روی ماه قدم بگذارند. همه چیز طبق نقشه پیش میرود تا این که یک منبع اکسیژن منفجر میشود. حال ماموریت کنسل شده و آنها باید سریعا به زمین بازگردند. اما در کنار این حادثه هیجان فضانوردان و دیگر حوادث تکنیکی ، این بازگشت را هر جه بیشتر سخت تر میکنند.

10 تا از بهترین فیلم های تام هنکس - بهترین آثار tom hanks

7- Saving of private ryan

در این فیلم یک کاپیتان خوشنام به نام فرمانده جان میلر (تام هنکس) با نیرو های خود به خطوط دشمن نزدیک میشود. این فرمانده هدف شرافتمندانه ای در سر دارد. تا بتواند ماموری به نام رایان را که به تازگی برادران او نیز در جنگ کشته شده اند را نجات دهد. این فیلم به خوبی سختی ها و دلاوری های سربازان در جنگ را نمایش میدهد.

6- Bridge of spies

پس از سرنگون کردن یک هواپیمای جاسوسی رژیم شوریو در جنگ سرد ، خلبان آمریکایی مسئول این حادثه توسط ؤزیم شوروی دستگیر و محکوم به 10 سال زندان میشود. حال تنها امید این خلبان جوان ، یک وکیل از نیویورک است که تلاش میکند تا در قبال تعویض اسرا ، بتواند این خلبان را نجات دهد.

10 تا از بهترین فیلم های تام هنکس - بهترین آثار tom hanks

5- Cast away

یکی از زیبا ترین نقش آفرینی های تام هنکس در این فیلم رغم خورد. زمانی که نقش چاک نولاند را بازی کرد. یک مامور بسیار وقت شناس و سخت گیر فدکس که برای ماموریتی به مالزی اعزام شده است. در پرواز مورد نظر هواپیمای مسافربری دچار سانحه ای میشود. و در اقیانوس سقوط میکند. تنها بازمانده ی آن پرواز ، چاک به سمت یک جزیره شناور میشود. و یاد میگیرد که سال ها با کم ترین امکانات در جزیره ای دور افتاده و تنها با رفیق خود ویلسون ، که یک توپ والیبال است زندگی کند.

4- Toy story

در رتبه ی چهارم بهترین فیلم های تام هنکس ، داستان اسباب بازی ها قرار دارد. این درواقع فیلم نیست و صدا گذاری است. اما آن قدر محبوب و معروف بوده است که ، اگر آن را در لیست قرار نمیدادیم ، بی انصافی کرده بودیم.

مجموعه انیمیشن toy story سال ها است که در تلوزیون ها برای کودکان نمایش داده میشود. این انیمیشن ها داستان اسباب بازی هایی را نمایش میدهد که در زمان غیاب یا خواب انسان ها زندگی میکنند و در کنار رفقای خود با مشکلات مختلفی که برای آنها پیش می آید مقابله میکنند.

10 تا از بهترین فیلم های تام هنکس - بهترین آثار tom hanks

3- Big

جاش باسکین ( تام هنکس ) پسری 12 ساله است که آرزو میکند بزرگ شود. و این اتفاق هم می افتد و او تبدیل به یک مرد 30 ساله میشود. پس از این اتفاق او به آمریکا مهاجرت میکند و در یک کمپانی بزرگ اسباب بازی سازی استخدام میشود. او گام های موفقیت را یکی پس از دیگری طی میکند ، ترقی میگیرد ، عاشق میشود و… اما در انتها او نیز از مشکلات و دردسر های میانسالی خسته میشود و آرزو میکند به همان زندگی ساده و کودکانه ی 12 سالگی خود بازگردد.

2- Forrest gump

پسر کند ذهنی به نام forrest gump  (تام هنکس) هرگز به معلولیت خود پی نبرده بود ، چرا که به لطف مادر خود همواره در دنیایی محصور زندگی میکرد. او در این دینا علی رغم کندذهنی به هر موفقیتی که فکر کنید دست یافته است. او ستاره فوتبال شد ، قهرمان جنگ ویتنام و فرمانده یک قایق ماهی گیری شد. اما هیچ کدام از آنها دست نیافتنی تر از عشق دیرین دوران کودکی او یعنی دختری به نام جنی نبوده است.

10 تا از بهترین فیلم های تام هنکس - بهترین آثار tom hanks

1-  Road To Perdition

مایک سالیوان ( تام هنکس ) یک سرباز برای رئیس باند مجرمانه ی معروفی به نام جان رونی است. رونی فرزندی به نام کانر دارد که بسیار به رابطه ی نزدیک میان پدر خود و مایک حسادت میکند. تا این که روزی بهانه ای به دست می آورد تا مایک را مجازات کند. چرا که فرزند ارش مایک ، شاهد یک حادثه میشود که نباید کس از آن با خبر میشد. در نتیجه کانر همسر و فرزند کوچک مایک را به قتل میرساند. حال مایک و فرزند ارشد او در حال فرار هستند ، اما هیچ چیز به جز انتقام در ذهن آنها نیست.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir