سریال های شبیه آفیس : در این مقاله به 17 مورد از سریال های مانند آفیس میپردازیم. سریالی که سبک فیلم برداری خاص ، کاراکتر های جالب و دوست داشتنی ، طنز منحصر به فرد آن ، باعث شد یکی از منفور ترین محیط های جهان ، یعنی محیط کار و دفتر اداری، به یکی از محبوب ترین سریال های جهان تبدیل شود ، با ما همراه باشید.

هشدار زیر عناوین سریال ها ، داستان سریال ها به صورت خلاصه اسپویل شده است.

 

12 تا از فیلم هایی درباره الف ها – فیلم های فانتزی با تم الف ها

10 تا از معروف ترین قاتلان سریالی جهان که هویت آنها هیچ وقت کشف نشد

10 اتفاقاتی که در انیمیشن سیمپسون ها پیشبینی شد قسمت اول – حقایق جالب ایرابرود

10 تا از اتفاقاتی که پس از مرگ رخ میدهد – تغییراتی که پس از مرگ در بدن ما رخ میدهد

فلسفه عقاید و خلاصه نظریات رنه دکارت – آیا جهان ما حاصل رویای یک فرد است ؟

 

17 تا از سریال های شبیه آفیس the Office

سریال modern family

17- modern family

در سریال modern family سه تیپ خانواده وجود دارد که با وجود تفاوت زیاد از طریق های مختلفی با یکدیگر در ارتباط هستند. سبک فیلم برداری خاص و طنز جالب این سریال باعث محبوبیت بالای آن و شباهت با سریال officeشده است.

 

16- scrubs

در سال های اخیر (2021) سریال های با تم درمانگاه و بیمارستان بسیار محبوب و زیاد شده اند. اما شاید بتوان به جرئت گفت که اکثر آنها از scrubs الهام گرفته اند. سریالی که شخصیت های خاص و دوست داشتنی و طنزی که در محیط کار داشت ، آن را به سریال آفیس شبیه کرده است. این شد که این سریال را در رتبه ی شانزدهم سریال های شبیه آفیس قرار دادیم.

 

svdhg two and a half man

15- two and a half man

در این سریال چارلی هارپر یک نویسنده است که بالانس جالبی میان کار و زندگی خود ندارد ، تا این که یک روز برادر او و پسرخاله ی 15 ساله اش (نصف مرد) وارد زندگی او میشوند. این سریال نیز مانند فرندز ، به جزئیات اتفاقاتی که در زندگی افراد می افتد می پردازد ، از عشق و دوستی و موفقیت تا دشمنی و جدایی و شکست و….

 

14- 30rock

لیز لمون مدیر یک شو کمدی است که در میان تعداد زیادی نویسنده و کارمند عجیب و غریب گرفتار شده است. زمانی که همکاران او چنگی به دل نمیزنند و رئییس او با بدجنسی با او تا میکند ، لیز تلاش میکند که هم مجموعه را به موفقیت برساند ، هم زندگی خوب و آرامی خارج از کار داشته باشد.

 

سریال veep

13- veep

در این سریال ، مشکلات و اتفاقات دفتر سیاسی آمریکا نمایش داده میشود. زمانی که سلینا میر ، به عنوان معاون رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده و وارد دنیای پر مشغله و پر دردسر سیاست میشود و در این سریال مانند آفیس این مشغله ها و دردسر ها را با کمی چاشنی طنز به شما نشان میدهد.

 

12- people of earth

در رتبه ی دوازدهم سریال های شبیه آفیس ، people of earth قرار دارد . داستان سریال به این صورت است که یک ژورنالیست به نام آزی گراهام برای تهیه مقاله در خصوص گروهی که ادعا میکنند از دست فرازمینیان فرار کرده اند ، به بوستون میرود. ابتدا باور دارد که آنها شیاد هستند. اما به مرور ، صداقت آنها برای آزی معلوم میشود.

 

سریال the good place

11- the good place

همان طور که اسم سریال بیان میکند ، داستان این مجموعه در خصوص یک مکان خوب است ، که هر که در طی زندگی انسان خوبی بوده است ، پس از مرگ ، به آنجا میرود. النور نیز پس از مرگ وارد “جای خوب” میشود. اما بعد ها مشخص میشود که او به اشتباه به جای یک فرد دیگر وارد جای خوب شده است و باید با کمک دوستان جدید خود موقعیت خود را حفظ کند.

 

10-community

پس از این که مشخص میشود یک وکیل ، مدرک خود را جعل کرده است ، به عنوان مجازات به یک دانشگاه فرستاده میشود. او در انجا نوعی گروه یادگیری زبان اسپانیایی راه می اندازد . تعداد شرکت کننده های گروه به مرور آنقدر زیاد میشود که روی آن نام “community” یا جامعه میگذارند.

 

سریال people just do nothing

9- people just do nothing

چیزی که این سریال را جالب میکند این است که فیلم برداری آن حالت مستند دارد. سریال به صورت طنز تلاش گروهی نه جندان موفق برای راه اندازی یک رادیو را به تصویر میکشد.

 

8- better off ted

در رتبه ی هشتم سریال های شبیه آفیس ، better off ted قرار دارد . شاید بیشترین شباهت را با آفیس داشته باشد. این سریال مانند office وقایع و اتفاقات روزمره یک اداره را به تصویر میکشد. اما در این سریال ، یک مدیریت بدجنس وجود دارد ، که قصد دارد آزمایش های روانی روی منابع انسانی خود انجام دهد.

 

سریال curb your enthusiasm

7- curb your enthusiasm

شاید یکی از تاثیر گذار ترین ها و اولین سریال های سیتکام در سبک سریال هایی نظیر آفیس و فرندز و آشنایی با مادر ، سریال سینفیلد seinfeld باشد. در سریال curb your enthusiasm داستان زندگی لری دیوید ، کارگردان سریال سینفیلد نمایش داده میشود.

 

6- extras

یک بازیگر بیکار ، در جست و جوی کار است ، اما هر فرصتی را به بازیگرانی نظیر رابرت دنیرو میبازد. همیشه شعار او در این نوع مواقع این است “آنها فقط خوش شانسن” . در این میان دوستان و همکاران او وی را یاری میدهند. سبک بازی و کمدی سریال خیلی به آفیس شباهت دارد.

 

سریال arrested development

5- arrested development

خانواده ی بلوث که یک نام بزرگ تجاری در دنیای بیزنس بود با کلاهبرداری های انجام شده در حال ورشکستگی است. حال تقریبا تمام اعضای خانواده دیوانه شده اند و یکدیگر را مقصر میدانند. ولی در این میان مایکل که تقریبا تنها آدم سالم در خانواده است سعی دارد همه چیز را به حالت قبلی خود برگرداند.

 

4-trailer park boys

در رتبه ی چهارم سریال های شبیه آفیس ، trailer park boys قرار دارد .در سریال trailer park boys ، داستان یک گروه سه نفره مشاهده میشود که با جرائم ریز و کوچک کسب درآمد میکنند. با وجود این که جرائم کوچک هستند ، آنها اشتباه زیادی میکنند. تا این که کار به جایی میرسد که بخش هایی از سریال ، به سرگذشت انها در زندان میپردازد.

 

سریال borderline

3- borderline

سبک فیلم برداری و تم کلی این سریال کاملا مشابه office وpeople just do nothing است. در این سریال به حالت مستند-کمدی وقایع و اتفاقات حراست یک فرودگاه بین المللی انگلستان به تصویر کشیده شده است.

 

2- Brooklyn nine nine

گروه تازه ای تحت مدیریت کاپیتان ری هولت ، به بخش 99 پلیس بروکلین میپیوندند. در این گروه کارآگاهی بی دقت و خاصی هست که قصد دارد کار ها آن طور که مایل هست پیش برود. این ترکیب جالب از ماموران پلیس ، اتمسفری مانند سریال اداره را این بار در پاسگاه پلیس ایجاد کرده است.

 

سریال parks and recreation

1- parks and recreation

پس از حادثه ای که برای معشوق یک پرستار رخ میدهد ، کادر اجرایی شهرداری ، قول میدهد ، خرابه های منطقه را به یک پارک تبدیل کند ، امری که اگر چه ساده است ، اما مخالفان سرسخت خاص خودش را دارد.

 

منبع سریال های به سبک آفیس یا اداره : ایرابرود


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir