سریال های شبیه سوپرانوز را برای شما در این لیست 25 تایی مهیا کرده ایم. سریال سوپرانوز مدت ها است به عنوان زیبا ترین سریال جهان انتخاب شده است و انتخاب کاملا مناسبی محسوب میشود. دیالوگ های ماندگار ،  سبک داستان در داستان ، حوادث ناگهانی و مردی که تمام این مشکلات بر دوش او بود و درد و دل های خود را به پیش یک روان پزشک میبرد.این المان ها نه تنها ما را به این سریال خیره و جذب میکرد بلکه درس های مهمی در زندگی به ما میداد . به همین علت اگر دلتان برای چنین سریال هایی تنگ شده است ، این لیست را از دست ندهید.

12 سریال سبک هری پاتر

14 سریال به سبک vikings

15 فیلم مافیایی شبیه پدرخوانده یا گاد فادر

15 سریال مانند مانی هیست یا خانه کاغذی

15 فیلم شبیه نارنیا

25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز ( The sopranos )

25. Doctor who

مانند سوپرانوس سبک های زیادی را شامل میشود. در این سریال هم ترس هست ، هم طنز ، هم علم ، هم تخیل و…. از نقاط قوت دیگر این سریال این است که با وجود تم قهرمانان ، در سریال تلاش میکند ذات انسان را بیان کند. که با وجود شخصیت های بسیار زیاد در این سریال تا جایی توانسه است به خوبی انواع ذات بشری را نجات دهد.

همچنین به عنوان یک سفیر زمان ، سریال به دنیای اطراف ما به عنوان یک غریبه ی بی طرف نگاه میکند ، و تمامی ویژگی های آن را میتوان در این سریال مشاهده کرد.

24- in treatment

در رتبه ی بیست و چهارم سریال های شبیه سوپرانوز این سریال قرار دارد . این سریال حالت عجیبی داشت. همچنینی بیش از هر سریال دیگری در این لیست اپیزود دارد. تقریبا هر هفته پنج قسمت از این سریال نمایش داده میشد . که تمام آنها داستان یک بیمار را بیان میکنند ، که مشکلات خود را با روانشناس خود مطرح میکند.

اگرچه برخی از اپیزود ها گیرایی خاصی ندارد ، اما از جنبه ی روانشاسی این سریال ، زیبایی عجیبی دارد.

25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

23- lost

مانند سریال سوپرانو ، این سریال بدون معرفی کاراکتر ها و به نوعی از اوواسط داستان شروع میشود ، و به نوعی با وجود این که یک داستان را دنبال میکند ، اپیزود ها معمولا ادامه ی اپیزود قبلی محسوب نمیشوند.

این سریال نیازی به معرفی ما ندارد ، با داستان زیبا ، طرفداران بسیار و بازیگرانیفوق العاده چنان پیروزی چشمگیری به دست آورد که هنوز هم نام آن برای خیلی از ما ها مانند نام سوپرانو آشنا است.

22- Terries

اگرچه این سریال بعد از یک فصل کنسل شد. اما مانند یک جرقه ی کوچک که به آرامی به آتش تبدیل میشود ، موفقیت آن به مرور زبان زد سینما شد.

سریال به خوبی صحنه پردازی شده و داستان قوی دارد ، و در hall of fame سریال های یک فصلی ثبت شده است.

 

21- six feet under

این سوپرانو بود که درب های موفقیت را به روی سریال های تلوزیونی باز کرد ، و این سریال اطمینان خاطر داد که حالا حالا ها این درب روی سریال های تلوزیونی بسته نشود. جفت این سریال های درام خانوادگی است. اما با این وجود مرگ هرگز از قاب تلوزیون این سریال ها خارج نشد. به خوبی میتوانستیم حس کنیم که انسان ها چه راحت میمیرند.

20- fargo

در رتبه ی بیستم سریال های شبیه سوپرانوز این سریال قرار دارد . از شباهت های این سریال این است که اپیزود ها یک خط ثابت داستان را طی نمیکنند. یعنی هر اپیزود داستان خاص خود را دارد. اما چیزی که این سریال را متفاوت میکند این است که ، اپیزود های سوپرانو در یک چارچوب کلی داستان بود ، اما اپیزود های فارگو هر کدام داستان یک شخصیت خاص را طی میکنند.
25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

19- the leftovers

پس از این که در طی اتفاقاتی افراد زیادی از مپلتون نیویورک ناپدید میشوند ، افراد باقیمانده سعی میکنند زندگی خود را از نو بسازند .
صحنه سازی داستان شبیه سریال سوپرانو پیش میرود ، به نوعی انگار خود دوربین در حال گذراندن اتفاقات سریال است.

18- the knick

با وجود اعلام بازنشستگی استیون سودربرگ به دنیای سینما بازگشت تا دو فصل این سریال را کارگردانی کند.این سریال داستان یک دکتر را بیان میکند که ریاست جراحان بیمارستانی در نیویورک را به عهده میگیرد.

این مسئولیت در اواخر قرن 19 بر دوش او قرار میگیرد ، دقیقا زمانی که مافیا و قاچاق مواد مخدر در اوج خود قرار دارد. خلاصه این که سر این دکتر بسیار شلوغ است.

25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

17- the ameriacans

دو جاسوس خبره ی روسیه ی کمونیستی که به تازگی با یکدیگر ازدواج کرده اند ، به آمریکا می آیند و خود را آمریکایی های ساکن واشینگتن جا میزنند ، تا در اوج جنگ سرد ، اطلاعات دولت آمریکا را برای کشور خود جمع آوری و ارسال کنند.

16- Borgen

در رتبه ی شانزدهم سریال های شبیه سوپرانوز این سریال قرار دارد . داستان زندگی فردی است که به طور کاملا غیر منتظر و بر خلاف باور همه برنده ی انتخابات کشور خود میشود ، حال زندگی او کاملا قرار است که تغییر کند ، او حال درگیر بسیاری از مسائل سیاسی و توطعه ها شده است که باید در کنار مسائل زندگی شخصی خود حال با آنها نیز دست و پنجه نرم کند.

25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

15- justified

سال های سال است که در غرب وحشی ، یک مارشال آمریکایی قانون را به روش خاص خود اعمال می کند ، در کشوری که کمترین رنگی از قانون دیده نمیشود ، او سال ها عدالت را به تنهایی بر قرار کرده است.

حال خاطرات گذشته ی این مارشال ساکت و با اراده او را آزار میدهد ، و او به سرزمین مادری خود بازگشته است ، جایی که کمی به اعمال قانون نیاز دارد.

14- rectify

وقتی تنها شانزده سال داشت ، دنیل متهم به قتل و تجوز به معشوق خود میشود. و در کمال سردرگمی در چنین بحرانی از زندگی ، به زندان میرود . پس از 19 سال زندگی تلخ در زندان ، مدارک تازه ای این جرم را به فردی دیگر ربط میدهد و بی گناهی او ثابت میشود.

25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

13- hannibal

اگر سکوت بره ها را تماشا کرده باشید ، برای شما دکتر هانیبال لکتر نیازی به معرفی ندارد. دکتر روانشناس بسیار با نزاکت ، محترم و آرامی که در واقع آدمخوار بود.

حال این سریال این موضوع را از دید شخصیت های مختلف مرور میکند، بد نیست اگر از سکوت بره ها و سوپرانوز لذت بردید این سریال را هم نگاه کنید.

12- the shield

در رتبه ی دوازدهم سریال های شبیه سوپرانوز این سریال قرار دارد. این سرایل زیبا با fx همان کاری را کرد که سوپرانوز برای hbo انجام داد. داستان سریال درگیری میان گروه های پلیس های فاسد را نشان میدهد که هر کدام سعی دارند یکدیگر را خراب کنند.

در این میان کاپیتانی وجود دارد که در تلاش برای آرام کردن و درست کردن آنها کم نمیگذارد تا بتواوند به اهداف جاه طلبانه ی خود برسد.

25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

11- orange is the new black

یک دختر ساده سال ها است که پول های قاچاق مواد را برای مردی جا به جا میکند، پس از ده ساسل او به عنوان مجرم برای این چرم دستگیر میشود.
زندان برای افراد ساده و آرام نقطه ی عطفی در زندگی محسوب میشود ، جوری زندگی آنها را تغییر میدهد که دست به انجام کار هایی میزنند که قبل از زندان تصور انجام آن را هم نمیکردند.

10- the good wife

فرض کنید در خصوص کارملا رد سوپرانوز یک سریال بسازند ، احتمالا چیزی شبیه این از آب در می آید. در این سریال آلیسیا زنی میان سال است که شوهر او پس از اتهام تجاوز و فساد به زندان می افتد ، حال او باید با مسائل زندگی جدید خود دست و پنجه نرم کند و در عین حال به خوبی از دو فرزند خود مراقبت کند.

25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

9- friday night lights

اگر دنیای مافیا فوتبال آمریکایی بود ، این سریال با سوپرانوز هیچ تفاوتی نداشت ، داستان این سریال داستان مربی فوتبالی است که توسط مشغله های مختلف احاطه شده است ، او باید با مسائل خانوادگی خود دست و پنجه نرم کند ، رقبای فوتبالی خود را کنار بزند و در عین حال از پس فشاری که بر دوش اوست بر بیاید.

8- battlestar galactica

در رتبه ی هشتم سریال های شبیه سوپرانوز این سریال قرار دارد. این تنها سریال تخیلی-فانتزی این لیست سریال های شبیه سوپرانوز است. داستان سریال به این صورت است که گروهی از انسان ها پس از حمله ی نژادی بیکانه به سیاره زمین مجبور میشوند سوار بر سفینه ای از زمین فرار کنند ، حال آنها قصد دارند به خانه بازگردند.

شاید سریال بیشتر شبیه جنگ ستارگان باشد تا سوپرانوس ، اما سبک داستان در داستان و سبک زندگی های سریال به خوبی ارتباط این سریال را با سوپرانوز در ذهن شما زنده میکند.

25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

7- top of the lake

کارآگاه رابین از خاطرات گذشته خود و مشکلاتی که روان او را آزار میدهند به سیدنی سرزمنی مادری خود فرار میکند تا در کنار دختر خود کمی به آرامش برسد. اما با پیدا شدن جنازه ی یک دختر آسیایی در یک چمدان ، همه چیز به هم میریزد.حال او در کنار استراحت باید کار بکند.

6- the west wing

با رییس جمهور تازه ی آمریکا به سختی میتوان کار کرد ، او به راحتی هر کسی را که کمی سستی کند از کادر حذف میکند. حال کارکنان و مشاوران دولتی باید در کنار زندگی شخصی ، کشوری بزرگ را اداره کنند و در این میان با وجود این که ماموریت های اداره ی کشور بسیار سخت است ، آنها باید سخت تر از پیش کار کنند تا از چشم رئیس خود نیافتند ، به یاد سیستم مدیریتی تونی نیافتادید ؟
25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

5- game of thrones

این سریال نیازی به معرفی ندارد ؛ همه ی ما به خوبی با داستان آن آشنا هستیم و حداقل دقایقی آن را تماشا کرده ایم . اما چیزی که این سریال را به سوپرانوس شباهت میدهد علاوه بر روایت داستان-داستانی ، این موضوع است که خاندان ها در کنار رقابتی که با هم دارند با سیاست پیش میروند ، چیزی که در خاندان های مافیایی سوپرانوس به خوبی قابل لمس بود.

4- breaking bad

در رتبه ی چهارم سریال های شبیه سوپرانوز breaking bad قرار دارد. سریالی دیگر که شاید محبوب ترین سریل این لیست باشد و نیازی به معرفی ندارد ، بله breaking bad سریالی است که آنقدر محبوبیت کسب کرد که حال به جرئت میتوان گفت که بر سریال های جدید تاثیر میگذارد.

گاهی وقت ها به خوبی میتوانستیم این معلمی که از سرطان رنج میبرد را به جای تونی که از بیهوشی رنج میبرد تصور کنیم ، جدا از این که جفت آنها زندگی پر از فشاری داشتند.

25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

3- mad men

داستان همان داستان سوپرانوس است ، دونالد دارپر ( که بی شباهت به تونی در سوپرانوس نیست ) کسب و کاری بزرگ و پر از استرس دارد. و سعی دارد بالانسی میان مسائل پر استرس و فشار کاری خارج از خانه خود ، و مسایئل پر حاشیه و جنجال درون خانه پیدا کند.

 

2- deadwood 

یکی دیگر از سریال های غرب وحشی ، در سریال های با تم غرب وحشی مرگ و میر ناگهانی زیاد است ، این المان در سریال سوپراوز نیز به خوبی دیده میشد ، در سریال dead wood داستان مردمی بیان میشود که راهی طولانی را به ایالت های آمریکای میپیماییند تا از استخراج طلا ثروتمند شوند ؛ اما در این راه خطر های زیادی آنها را تهدید میکند.

25 تا از سریال های شبیه سوپرانوز یا the sopranos - زیباترین سریال جهان

 

1- the wire

یک سریال با تم پلیسی- کارآگاهی که با عناصر سریال های خانوادگی مخلوط شده است. کارآگاهی سخت کوش به همراه تیم خود در حین حل پرونده های پلیس ، قصد دارد رابطه ای که میان قاچاقچیان خطرناک مواد مخدر و ماموران دولت وجود دارد را کشف کند و این پل کثیف را میان آن دو خراب کند.

0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir