سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break : در این مقاله 22 تا سریال شبیه فرار از زندان را لیست و گلچین کرده ایم. سریال هایی که انتخاب کردیم ، یا غالبا در محیط و اتمسفر زندان دنبال میشوند. یا در خصوص پرورنده های جرم و جنایت است ، یا تعقیب و گریز مجرمان را به دنبال دارد. اگر از این سبک سریال ها لذت میبرید ، هرگز این لیست را از دست ندهید. با ما همراه باشید. فقط مد نظر داشته باشید که در زیر عناوین سریال ها مقداری از داستان سریال ها اسپویل میشود.

 

100 سریال برتر تاریخ سینمای جهان

10 تا از احمقانه ترین نقشه های فرار از زندان واقعی

15 تا از سریال های شبیه مانی هیست یا سرقت پول

20 سریال شبیه وایکینگ ها یا وایکینگز

20 تا از بهترین بازی های مدیریتی و ساخت و ساز

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

22- Suits

مایک راس فردی بسیار با انگیزه و با استعداد است که به تازگی در یک شرکت دادگستری به نام Suits استخدام شده است. او ادعا میکند که به تازگی از هاروارد فارغ التحصیل شده است در حالی که دروغ میگوید. با این وجود او به کمک کارفرمای خود هاروی اسپکتر پرونده ها را یکی پس از دیگری حل میکند.

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

21- Peaky Blinders

سریالpeaky blinders  داستان به قدرت رسیدن خانواده ی مافیایی شلبی را بیان میکند. خانواده ای که از حاشیه ی شهر بیرمنگهام صعود خود را به اوج قدرت شروع میکنند. و با هوشمندی و نقشه های مجرمانه و کنار زدن رقبای خود به شهر لندن میرسند.

 

20- House of Cards

در رتبه ی بهترین سریال های شبیه فرار از زندان house of cards قرار دارد. سریال House of Cards داستان به قدرت رسیدن یک دموکرات در سیستم سیاسی ایالت متحده را نمایش میدهد. که پس از این که مراحل و موانع به قدرت رسیدن را یکی پس از دیگری طی میکند ، تصمیم میگیرد از افرادی که در این راه به او خیانت کردند ، انتقام بگیرد.

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

19- Sherlock

همان طور که از اسم سریال پیداست ، سریال Sherlock داستان کارآگاه افسانه ای و معروف و محبوب یعنی شرلوک هولمز را بیان میکند. که با هوش سرشار و بالای خود به نکاتی پی میبرد که دیگران به سادگی نمتوانند درک کنند. با این استعداد شگرف ، او موفق میشود خبیث ترین و پیچیده ترین پرونده های مجرمانه را حل کند.

 

18- 24

سریال 24 وقایع قبل از حمله ی یک گروه تروریستی به آمریکا را نمایش میدهد. در این سریال یک گروه ضد تروریستی آمریکایی تمام تلاش خود را میکنند تا این حمله را دفع کنند. حوادث قبل از روز حادثه ، هم از دید تروریست ها ، هم مقامات آمریکا و هم گروه ضد تروریستی دنبال میشود.

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

17- CSI

سریال CSI اختصار کلمات crime scene investigations است ، یعنی “بررسی صحنه ی جرم” در این سریال دپارتمان پلیس لاس وگاس تعدادی کارشناس صحنه ی جرم استخدام میکند تا به پرورنده های قتل این شهر نا آرام رسیدگی کنند.

 

16- Narcos

این سریال بر اساس داستان های واقعی پیش میرود. داستان درگیری ها و اوج گیری گروه های مواد مخدر دهه 80 که تا پای جان با نیرو های امنیتی و پلیس مبارزه میکنند.

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

15- Ozark

سریال ozark در رتبه ی پانزدم بهترین سریال های شبیه فرار از زندان قرار دارد. یک مشاور مالی ، خانواده خود را از شیکاگو به میسوری میبرد ، تا بتواند در این شهر جدید ، پولشویی کند تا بتواند بدهی خود را به یک رئیس باند مواد مخدر صاف کند.

 

14- True Detective

سریال زیبای True Detective در هر فصل یک پرونده ی پیچیده را بررسی میکند. و نشان میدهد که چطور کارآگاهان مختلف با این پرونده برخورد میکنند. هر کدام از پرونده ها مشکلات و موانع خاص خود را دارند. و گاها حتی خود کارآگاهان با یکدیگر به مشکل بر میخورند.

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

13- Breaking Bad

یک معلم شیمی به تازگی متوجه میشود که درگیر سرطان کشنده است. برای درمان این بیماری به مقدار زیادی پول نیاز دارد. تا این که تصمیم میگیرد برای کسب درآمد وارد دنیای مواد مخدر شود و آشپزخانه ای به این منظور باز میکند. دریغ از این که دنیای مجرمانه ی مواد مخدر ، دردسر ها و خطر های زیادی دارد.

 

12- StartUp

یک شرکت استارتاپی در زمینه ارز های دیجیتال و رمز ارز ها شروع به کار میکند. و به موفقیت هایی میرسد. اما از آنجا که رمز ارز ها به خوبی در جامعه جا نیافتاده است ، سه نفر به این شرکت شک میکنند که در حال پول شویی است. و تصمیم میگیرند شرکت را منحل کرده و تحویل قانون دهند. از قضا یکی از آنها یک مامور اف بی آی است.

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

11- Banshee

مردی بی نام با کمک آناستازیا ، دختر ربیت یعنی یک رئیس مافیای خطرناک ، مقدار زیادی الماس از ربیت می دزدد. مرد دستگیر میشود و پانزده سال در زندان به سر میبرد. و آناستازیا به شهر بنشی فرار میکند و قرار میگذارند پس از حبس در ان شهر دوباره یکدیگر را ببینند. پس از حبس ، مرد به بنشی سفر میکند.در این حین ربیت مرد را دنبال میکند ، تا هم دختر خود و هم الماس های خود را پیدا کند. ولی اناستازیا اکنون با کلانتر شهر ازدواج کرده و زندگی جدیدی تشکیل داده است.

 

10- The Blacklist

در رتبه ی دهم بهترین سریال های شبیه فرار از زندان سریال blacklist قرار دارد. داستان سریال The Blacklist ماجرای تعقیب و گریز ریموند ردینگتون را دنبال میکند. افسر سایق نیروی دریایی ارتش آمریکا که سالهاست به یکی از بدنام ترین مجرمین فراری آمریکا تبدیل شده است. پس از سال ها تعقیب این افسر خود را تسلیم میکند.

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

9- Mindhunter

در سریال Mindhunter دو مامور در یک شاخه از سیستم قضایی ایالت متحده ، به پرونده های بزرگ قتل های آمریکا رسیدگی میکنند. در این پرونده ها ، اسم های واقعی و بدنام بزرگترین مجرمان و قاتلان سریالی به چشم میخورد.

 

8- The Prisoner

داستان سریال the prisoner ماجرای یک مامور اطلاعات انگلیسی را بیان میکند که مدت ها است از شغل خود استعفا داده است. افراد مروموزی او را میربایند و در یک جزیره ی مرموز زندانی میکنند. آنها قصد دارند مطلع شوند که او چرا استعفا داده بود. و او میخواهد از جزیره فرار کند.

 

7- Wentworth

سریال Wentworth داستان زندگی بی اسمیت را بیان میکند ، که پس از محکومیت به علت اقدام برای قتل همسر خود ، از دختر خود جدا شده و به زندان Wentworth فرستاده میشود ، جایی که در سرگردانی کامل تا مشخص شدن سرنوشت خود قرار میگیرد.

 

6- Money Heist

تعدادی از مجرمان بزرگ اسپانیا ، گروهی تشکیل میدهند با هدف این که به بانک ملی اسپانیا دستبرد بزنند. بانکی که شدید ترین اقدامات امنیتی را برای نگهبانی از ثروت کشور لحاظ کرده است. برای این منظور آنها با اسم مستعار شهر های بزرگ دنیا و ماسک نقاش معروف سالوادور دالی به بانک دستبرد میزنند و گروگان گیری میکنند. حال قسمت سخت ماجرا این است که چگونه از محاصره و نگهبانی ماموران پلیس خارج شوند.

 

15 تا از سریال های شبیه مانی هیست یا سرقت پول

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

5- Orange Is the New Black

در رتبه ی پنجم بهترین سریال های شبیه فرار از زندان این سریال قرار دارد. یک دختر ساده سال ها است که پول های قاچاق مواد را برای مردی جا به جا میکند، پس از ده سال او به عنوان مجرم برای این چرم دستگیر میشود.

زندان برای افراد ساده و آرام نقطه ی عطفی در زندگی محسوب میشود ، جوری زندگی آنها را تغییر میدهد که دست به انجام کار هایی میزنند که قبل از زندان تصور انجام آن را هم نمیکردند.

 

4- Oz

داستان سریال Oz  ماجرا های روزانه پر آشوب یک زندان عجیب و غیرنرمال را نمایش میدهد. که در ان مک مانوس ، سعی دارد نبض جرم و جنایت شهر امرالد را در دست بگیرد.

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

3- lockup: Maximum Security

سریال lockup: Maximum Security به داخل بدنام ترین و خطرناک ترین زندان های ایالت متاحده آمریکا میرود. اماکنی که شدید ترین ملاحظات امنیتی ، عجیب ترین مجرمان ، شدید ترین تنش میان زندانیان ، جو نا آرام و عدم وجود امنیت برای خدمه را دارد.

 

2- Breakout Kings

در سریال Breakout Kings تعدادی از مارشال های آمریکایی با تعدادی از حرفه ای ترین فراریان تیم میشوند ، تا زندانیان فراری از زندان را دستگیر کنند. در ازای این همکاری ، چند ماه از حبس آنها بخشیده میشود.

 

22 تا از بهترین سریال های شبیه فرار از زندان یا prison break

1- Escape at Dannemora

داستان سریال Escape at Dannemora بر اساس وقایع واقعی فرار از زندان کلینتون Clinton Correctional Facility در 2015 در شهر نیویورک را بیان میکند. که طی آن دو زندانی محکوم به قتل تحت پیگرد گسترده قرار میگیرند.

 

 

منبع سریال های شبیه فرار از زندان : گلچین سایت ایرابرود


4 Comments

Ali 74 · 2021-09-12 at 3:13 ق.ظ

تو خلاصه ی سریال بنشی قشنگ میشه گفت نویسنده یا سریال رو ندیده اصلا یا با گوگل ترنسلیت ترجمه کرده

    Irabroder · 2021-09-14 at 8:32 ب.ظ

    سلام علیی عزیز ، مرسی که به سایت ما سر زدی ، بررسی میکنیم و انشالا مشکل را هم برطرف میکنیم.

میثم · 2022-10-06 at 3:19 ب.ظ

سریال هایی رو معرفی کنین ک اصل ماجراشون فرار از زندان باشه من هیچ شباهتی بین اینا بافرار از زندان ندیدم

    Irabroder · 2022-10-24 at 6:10 ب.ظ

    سلام دوست عزیز ، ممنون از این که به سایت ما سر زدین ، حتما تلاش میکنیم این پست را بهتر کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir