بهترین فیلم های مورگان فریمن بازیگر محبوب آمریکایی را در این مقاله ی ده تایی برای شما لیست کرده ایم. مورگان فریمن بازیگری است که در کنار فیلم های او ، مستند های او نیز محبوبیت زیادی دارند ، همچنین از صدای او بسیار تعریف شده است. اما ، در این لیست ما صرفا فیلم های او را قرار میدهیم و صداگذاری ها و مستند های او را برای لیستی دیگر تدارک خواهیم دید. با ما همراه باشید.

 

9 فیلم شبیه جومانجی

12 فیلم راجع به elf ها

25 سریال شبیه سوپرانوز ، بهترین سریال جهان

20 تا از سریال های شبیه بریکینگ بد

15 فیلم شبیه نارنیا

 

10 تا از بهترین فیلم های مورگان فریمن

10. Bruce Almighty

در این فیلم کمدی به یاد ماندنی مورگان فریمن ، نقش خدا را دارد. که پس از ساعت ها غر زدن یک مجری تلوزیون (جیم کری) تصمیم میگیرد درسی آموزنده به این مجری عصبانی بدهد. که مدیریت دنیا آنقدر ها هم ساده نیست و این که تمام آمال و آرزو های تمام مردم نباید همیشه برآورده شود.

 

10 تا از بهترین فیلم های مورگان فریمن - بهترین نقش آفرینی های morgan freeman

Upgrade Your Mindset,

9. Invictus

نمایش بیی نظیری از نلسون ماندلا توسط مورگان فریمن . موضوع فیلم اسپورت هست درحالی که واقعا این طور نیست . چه راگبی دوست داشته باشید چه نداشته باشید ، از این فیلم لذت خواهید برد ؛ چرا که به خوبی خفقان و استقلال آفریقای جنوبی را نمایش میدهد.

 

8. Driving Miss Daisy

در رتبه ی هشتم بهترین فیلم های مورگان فریمن این فیلم زیبا قرار دارد . این فیلم زیبا 4 اسکار برنده شد ، و نامزد 5 تا اسکار دیگر شده بود. که یکی از انها نامزد اسکار برای بهترین بازیگر مرد یعنی مورگان فریمن بود. با این که او برنده نشد ، به خوبی قابل درک بود که چقدر در موفقیت این فیلم نقش مثبت داشت.

 

10 تا از بهترین فیلم های مورگان فریمن - بهترین نقش آفرینی های morgan freeman

7. Street Smart

خود مورگان فریمن این فیلم را نقطه ی موفقیت خود و فیلم مورد علاقه ی خود معرفی کرده است. به همین علت خالی از لطف بود که در این لیست قرار نمیگرفت. در این فیلم او نقش یک مظنون به قتل را بازی میکند که تحت پیگرد پلیس است. این اولین فیلمی بود که مورگان فریمن در آن نامزد اسکار شد.

6. Batman Begins

یکی از محبوب ترین فیلم های مورگان فریمن مجموعه فیلم بتمن است. در این فیلم ها او نقش لوسیوس فاکس را ایفا میکند که به خانواده ی وین بسیار وفادار است و در شرکت آنها به آنها خدمت میکند. در این فیلم اگرچه رئیس شرکت برای این که او را از دور خارج کند او را به جایگاهی پرت منصوب میکند ، اما این جایگاه باعث آشنایی و کمک او به بتمن شد.

5. Glory

با وجود این که این فیلم داستانی بسیار جدی و مهم را بازگو میکند گاهی کمدی بسیار خوبی داشت. با توجه به این که داستان این فیلم بیانگر سربازان آفریقایی-آمریکایی که در جنگ داخلی آمریکا شرکت کردند است ، خود حیاتی بودن این فلم برای یک بازیگر آفریقایی-آمریکایی مثل مورگان فریمن را نشان میدهد. و الحق که او نیز هر چه در توان داشت برای نقش خود پیاده کرد.

 

4. Seven

در رتبه ی چهارم بهترین فیلم های مورگان فریمن این فیلم زیبا قرار دارد. شاید برای خیلی از شما محبوب ترین فلم باشد. این فیلم را تمام ما در این لیست انتظار داشتیم مشاهده کنیم. داستان فیلم بیانگر یک قاتل زنجیره ای است که قد دارد یک نمونه از گناهکاران هفت گناه کبیره را به قتل برساند. و نقشی که مورگان فریمن به عهده داشتش نقشی بسیار سخت بود که هرکسی از عهده آن برنمی آید. یعنی نقش یک کارآگاه که قبل از بازنشستگی باید آخرین پرونده ی خود را حل کند. یعنی بازیگر این نقش باید سال ها بیزاری و خستگی از این شغل بی رحم را در چهره ی خود نمایش دهد ، کاری که مورگان فریمن به خوبی از عهده ان بر آمد.

 

10 تا از بهترین فیلم های مورگان فریمن - بهترین نقش آفرینی های morgan freeman

3. Unforgiven

در این سریال مورگان فریمن در کنار ستاره ی دنیای کابوی ها یعنی کلینت ایست وود به دنیای غرب وحشی میرود. فیلمی که در آن نقش ند لوگان یک تیرانداز ماهر را دارد ، که رفیق با وفای ویل مونی (کلینت ایست وود) است. که قصد دارند به یک نوجوان برای تعقیب و نابودی گروهی از خلافکاران کمک کنند. این فیلم یکی از بهترین نقش آفرینی این بازیگر محسوب میشود.

2. The Shawshank Redemption

از هرکه بپرسید ، احتمالا این فیلم را بهترین فیلم سینما معرفی میکند. و به همین علت عموما طرفداران فریمن ، این فیلم را بهترین فیلم او میدانند. رستگاری در شاوشنگ از شاهکار های سینمای غرب است. دیالوگ های ماندگار ، نقش آفرینی های شناخته شده ترین بازیگر های سینما ، ریالیستیک بودن فیلم و…. همه از ویژگی های بی نقص این فیلم به یاد ماندنی هستند. فیلمی که در آن مورگان فریمن نقش رد را ایفا میکند. مردی که در زندان رفاقتی با یک تازه وارد ایجاد میکند که تا پس از محکومیت ادامه پیدا میکند. تازه واردی که هیچ کس باور نمیکرد بتواند بیشتر از چند روز در زندان دوام بیاورد ، اما نه تنها به تنهایی آن زندان را متحول میکند ، بلکه موفق میشود از آن فرار کند.

 

10 تا از بهترین فیلم های مورگان فریمن - بهترین نقش آفرینی های morgan freeman

1. Million Dollar Baby

به عنوان سومین همکاری فریمن و ایست وود ، این فیلم یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های مورگان فریمن است. بمهارت های بازیگری و نقش آفرینی کلینت ایست وود و مورگان فریمن در این فیلم به طرز فوق العاده ای استادانه و خارق العاده است. و همین ویژگی باعث شده است که تماشای یک فیلم با این داستان غم انگیز و تراژدیک ، برای ما بسیار لذت بخش و دلنشین باشد.

 

دیگر عناوینی که شاید در این لیست باید قرار میگرفت:

the power of one

lean on me

amistad


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir