معروف ترین نقاشی های جهان : نقاشی شاید اولین هنری بود که بشر کشف کرد. این هنر زیبا و فاخر با نقاشی روی غار ها آغاز شد ، در زمان رنسانس ، به سقف کلیسا ها رسید. و در اواخر سده 19 به تغییر و تحول دید و مدرن گرایی رسید. اما در بین کل گنجینه های هنری بشر ، از زمان غار نشینان تا کنون ، ده نقاشی از همه معروف تر هستند. ما این ده تا را برای شما علاقه مندان هنر گلچین کرده ایم.

 

10 تا از بازیگرانی که در حین ضبط فیلم اخراج شدند ! – حقایق جالب

10 تا از احمق ترین مجرمین و دزدان تاریخ بشر – حقایق جالب نادان ترین مجرمان

10 مورد دیگر از تکان خوردن مجسمه ها ! – حقایق جالب (قسمت دوم )

 

10 تا از معروف ترین نقاشی های جهان و تاریخ بشر

جیغ اثر ادوارد مونچ

10- جیغ اثر ادوارد مونچ

یکی از مشهور ترین نقاشی های مدرن نقاشی جیغ است. نقد های زیاد و متنوعی از این نقاشی وجود دارد. اما به جرئت میتوان گفت ، ادوارد مونچ به خوبی موفق شده است ، ترس را به عنوان یکی از اصلی ترین احساسات بشر ، به تصویر بکشد. ترسی که آنقدر طبیعی است ، انسان را با محیط اطراف او ترکیب کرده است.

 

گاتیک آمریکایی اثر گرنت وود

9- گاتیک آمریکایی اثر گرنت وود

امیکن گاتیک یا گاتیک آمریکایی یک نقاشی کلاسیک از زندگی کلاسیک آمریکایی است. این نقاشی به سمبلی از کشور آمریکا تبدیل شده است. جالب اینجاست که هر چه در تصویر بوده است واقعی بوده است. هم خانه ی پشت دو فرد ، هم خود آن دو فرد همه واقعی بودند ، و به طرز نمادینی در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا به خوبی بتوانند نمادی از کشور خود باشند.

 

دختری با گوشواره مروارید اثر یوهانس ورمر

8- دختری با گوشواره مروارید اثر یوهانس ورمر

در رتبه ی هشتم معروف ترین نقاشی های جهان ، دختری با گوشواره ی مروارید قرار دارد . این نقاشی سالیان است که توجه زیادی به خود جذب کرده است. از اصلی ترین پرسش های بشر در خصوص این اثر این است که ورمیر چه زمانی این نقاشی را میکشیده است ، چرا این دختر به صورتی لباس پوشیده است که در دوران ورمیر مرسوم نبوده است ، اصلا این دختر کیست ؟ و در آخر چرا گوشواره مروارید او انقدر توجه بیننده را به خود جذب میکند. این نقاشی آن قدر جنجالی بوده است که در گیم ها ، کتاب ها و حتی سینما بار ها به آن اشاره شده است.

 

پسر انسان اثر رنه ماگریت

7- پسر انسان اثر رنه ماگریت

پسر انسان در ابتدا یک پرتره از خود نقاش است. رنه ماگریت در  این نقاشی بسیار زیبا  قصد داشت که فطرت و کنجکاوی انسان برای کف آنچه مخفی یا نامعلوم است را نشان میدهد.تضاد زیبای نقاشی و ایده ی بسیار زیبای نقاشی ، آن را به یکی از شاهکار های این هنر فاخر تبدیل کرده است.

 

ساعت ها ثبات حافظه اثر سالوادور دالی مشهور ترین نقاشی سورئال

6- ثبات حافظه اثر سالوادور دالی

این نقاشی نوعی نقطه ی عطف از حرفه ی دالی و همچنین سبک سورئال بود. به یادماندنی ترین اثر دالی ساعت هایی را در زیر آفتاب نشان میدهد ، که مانند کره در حال آب شدن هستند. این تضاد زیبا از زمانی که به نظر ثابت ترین و پایدار ترین چیز در جهان ما است ، باعث موفقیت بی نظیر این نقاشی شد.

 

5-شب پر ستاره اثر وینسنت ون گو

وینسنت ون گو ، یکی از مظلوم ترین نقاشان تاریخ بشر بوده است. او این اثر بی بدیل را از پنجره ی اتاق خود در تیمارستانی که خود را در آن زندانی کرده بود کشید. این اثر مانند بسیاری از دیگر آثار ون گو دید خاصی به جهان دارد. حالت پیچشی بودن آسمان و دهکده ای که زیر آسمان شب به خواب رفته و ترکیب رنگ قدرتمندی که از ویژگی های تمام کار ها ون گو هست ، باعث شهرت بی سابقه ی این نقاشی شده است.

 

4- شام آخر لئوناردو داوینچی

در رتبه ی چهارم معروف ترین نقاشی های جهان ، شام آخر قرار دارد . این اثر یکی از بزرگ ترین شاهکار های لئوناردو داوینچی است که روی دیوار کلیسای سانتا ماریا دل گراتسی در میلان قرار دارد. این اثر معروف ، آخرین وعده غذای حضرت مسیح به همراه حواریون او را نشان میدهد ، درست پیش از این که بوسه ی یهودا ، اورا به صلیب بکشد. این اثر در طی تاریخ بار ها خراب و بازسازی شد ، اما هیچ وقت از تاثیر و اهمیت آن کم نشد.

 

گوئرنیکا اثر پابلو پیکاسو

3- گوئرنیکا اثر پابلو پیکاسو

تفاسیر متفاوتی از این اثر پیچیده و بسیار زیبا وجود دارد. اما تقریبا ملموس ترین آنها این است که این اثر یکی از زیبا ترین و مهم ترین آثار ضد جنگی جهان است. این اثر بمباران فاشیستی اسپانیا را نمایش میدهد ، در کمتر اثری میتوان درد و تاریکی و زجر ناشی از جنگ را به این خوبی حس کرد. دردی که زن و کودک و مرد و سالخورده و حیوان و اجسام ، همه از آن سهم میبرند.

 

آفرینش آدم اثر میکل آنژ

2- آفرینش آدم اثر میکل آنژ

کلسیای کوچک سیستی بر روی سقف خود ، یکی از بزرگ ترین شاهکار های نقاشی بشر را در بر دارد. نقاشی آفرینش آدم اثر میکل آنژ. معروف ترین و مهم ترین بخش تصویر ، دست ها هستند که در شرف لمس یکدگیر هستند. جزئیات و دقت تصویر واقعا تحسین برانگیز است. برخی نقاشی های سقف این کلیسا از جمله همین اثر زیبا ، 4 سال از عمر میکل آنژ را به خود اختصاص دادند.

 

مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی

1- مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی

همه ی ما انتظار این نام را در این لیست و این رتبه داشتیم ! لبخند شگفت انگیز و معروف و مرموز ژکوند ! این اثر القاب متفاوتی دارد. نظیر پر تاثیر ترین ، پر نقد ترین ، مشهور ترین ، مرموز ترین ، پربازدید ترین ، پرتاثیر ترین اثر هنری. نقاشی به نظر ساده می آید. دختری را نمایش میدهد که یکی از عجیب ترین لبخند های دنیا را برچهره دارد. انگار لبخند نمیزند ، ولی کل صورت او در حال خندیدن است ! ترکیب رنگ ها ، سایه ها ، حرکات قلمو ، همگی دست به دست هم داده اند ، تا این اثررا به جایگاه کنونی آن برسانند.

 

منبع 10 تا از بزرگ ترین و معروف ترین آثار نقاشی جهان : ایرابرود


1 Comment

احسان · 2022-02-16 at 9:25 ق.ظ

برای من هنر در شام اخر داوینچی خلاصه می شود که پر از رمز و راز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir