فیلم های شبیه کروئلا یا cruella : کروئلا فیلمی از دنیای دیزنی است که زندگی شخصیت منفی داستان انیمیشن صد و یک سگ خالدار یعنی کروئلا را نمایش میدهد. این فیلم روز به روز طرفداران و بینندگان بیشتری پیدا میکند. تصمیم گرفتیم این لیست 15 تا از فیلم های مشابه کروئلا را تهیه کنیم ، که اگر از فیلم کروئلا لذت بدید ، شاید امکان داشته باشد که از برخی از فیلم های این لیست نیز لذت ببرید. غالبا فیلم های لیست یا مانند کروئلا بر اساس انیمیشن های قدیمی ساخته شده اند. یا شخصیت های آنها به شخصیت های کروئلا شباهت دارند ، و یا در کل این فیلم ها مصل کروئلا هستند. با ما همراه باشید.

 

100 فیلم برتر ترسناک تاریخ (بدون خون و خون ریزی)

20 فیلم شبیه و در سبک هری پاتر

نوروز از چه زمانی آغاز شد ؟ تاریخچه نوروز

100 فیلم برتر تاریخ سینما از نگاه منتقدین

100 فیلم ترسناک تاریخ (خون و خشونت)

15 تا از بهترین فیلم های شبیه کروئلا یا cruella

 

15 تا از فیلم های شبیه کروئلا - بهترین فیلم های مشابه cruella

15- little women

فیلم زیبای little women  بر اساس رمان کلاسیکی با همین نام نوشته لوئیزا می الکوت است. این فیلم در مورد 4 خواهر است با اخلاقیات و ارزش های متفاوت است. این فیلم به خوبی وضعیت زنان قرن 19 آمریکا را نمایش میدهد. یعنی قرنی که وضعیت رفاهی و اجتماعی آنها در حال رونق است.

 

14- mamma mia

فیلم زیبای mamma mia یکی از بهترین فیلم ها است که رابطه ی میان مادر و دختر را نمایش میدهد. داستان فیلم راجع به زنی 20 ساله (آماندا سیفرید) و تازه متاهل است که بدون اطلاع مادر خود (مریل استریپ) به دنبال پدر خود میگردد.دونا ، مادر این دختر ، یک هتلدار است که با کمک دو تا از دوستان قدیمی در حال فراهم کردن مراسم ازدواحج دختر خود است. سوفیا ، مخفیانه سه مرد را به این مهمانی دعوت میکند ، که در گذشته از دوستان دونا محسوب میشدند ، به امید این که یکی از آنها پدر او بوده باشد.

 

15 تا از فیلم های شبیه کروئلا - بهترین فیلم های مشابه cruella

13- Joker

در این فیلم زیبا همان طور که از نامش پیداست داستان زندگی شخصیت منفی محبوب دنیای dc یعنی جوکر بیان میشود. اما داستان تلخ و غمناک زندگی او پیش از این که وارد دنیای جرم شود. در این داستان هپی یک بیمار روانی بسیار فقیر و بی آزار است که قصد دارد یک کمدین شود ، اما شرایط تلخ زندگی و اوضاع بی رحمانه ی جامعه ، او را به سمت شخصیت پلید جوکر سوق میدهد.

 

12- the proposal

در رتبه ی دوازدهم بهترین فیلم های شبیه کروئلا ، فیلم the proposal قرار دارد. مارگارت تیت (ساندرا بولک) یک مدیر ویراست کتاب بسیار موفق و قدرتمند است. طی قوانینی خاص اگر او ازدواج نکند ، مجبور میشود از آمریکا به کشور زادگاه خود یعنی کانادا بازگردد. حال او نقشه ای می کشد ، که به صورت جلعی با دستیار خود اندرو پکستون(رایات رینولدز) ازدواج کند. نقشه ای اندرو بسیار از آن سواستفاده میکند و سال ها ظلم مدیر خود را تلافی میکند.

 

15 تا از فیلم های شبیه کروئلا - بهترین فیلم های مشابه cruella

11- the intern

یافتن یک شغل جدید و وفق یافتن با آن بسیار سخت است. مخصوصا اگر 70 سالتان باشد و خیلی وقت باشد که بازنشسته شده باشید. اما بن ویتاکر (رابرت دنیرو) به این مشکلات محل نمیگذارد و تصمیم میگیرد که کارآموز یک شرکت مد و فشن آنلاین شود. جایی که علی رغم تفاوت سنی بالا ، بسیار محبوب و پر طرفدار میشود. منطق ، شوخ طبعی و تجربه ی او روی تمام افراد شرکت از جمله رئیس شرکت یعنی جولز اوستین (آن هاتاوی) تاثیر میگذارد.

در ادامه ی داستان مشکلاتی برای جولز پیش می آید ، که داستان روی زندگی او متمرکز میشود. هیئت مدیره شرکت تصمیم میگیرد که او باید کناره گیری کند ، و از آن طرف نیز همسر جولز فرد مورد اعتمادی نیست .

 

10- the devil wears prada

اندی (آن هاتاوی) یک تازه فارغ التحصیل بسیار جاه طلب با آرزو های بزرگ است ، که به تازگی موقعیت شغلی در یک مجله ی بسیار موفق پیدا میکند. اما این موقعیت شغلی آنچنان رویایی از آب در نمی آید. همه چیز عالی است به جز این که اندی اکنون دستیار یک ویراستار بسیار شیطان صفت به نام آماندا پریستلی (مریل استریپ) است.

آماندا قصد دارد اندی را برای این شغل آماده کند ، او را خشن و بی احساس و قوی کند ، اما اندی نیز در طی این ماجرا کم کم بع این نتیجه میرسد که شغل او شغل ایده آل و آرزو های او نیست.

 

15 تا از فیلم های شبیه کروئلا - بهترین فیلم های مشابه cruella

9- beauty and the beast

تقریبا همه ما با داستان زیبای دیو و دلبر آشنا هستیم. یکی از نوستالژی ترین و دوست داشتنی ترین کارتون های دوران کودکی خیلی از ما بوده است. در این فیلم با هنرمندی اما واتسون ، داستان این کارتون بازسازی شده است.

داستان از این قرار است که محبوب ترین و مهربان ترین دختر یک دهکده به سمت یک قلعه ی نفرین شده حرکت میکند که در ازای اسارت خود توسط دیو قلعه ، پدر پیر خود را آزاد کند. پس از ماجرا های زیاد دیو عاشق این دختر میشود ، اما مردم میخواهند دیو را به قتل برسانند.

 

8- into the woods

در رتبه ی هشتم بهترین فیلم های شبیه کروئلا فیلم into the woods قرار دارد. زنی جادوگر (مریل استریپ) نفرینی میکند ، که یک نانوا (جیمز کوردن) و همسر او (امیلی بلانت) هرگز نتوانند فرزندی داشته باشند. این نانوا و همسر او در شب ماه آبی به سمت جنگل حرکت میکنند ، تا مواد لازم برای سحری که جادوگر را زیبا میکند را پیدا کنند ، شاید او در ازای این لطف نفرین را باطل کند. در طی ماجراجویی آنها با معروف ترین افسانه های دنیا ، یعنی شنل قرمزی ، سیندرلا و … آشنا میشوند. افسانه هایی که هر کدام کیی از مواد لازم برای سحر نانوا و همسر وی را در بر دارند. این فیلم به صورت موزیکال پیش میرود.

 

15 تا از فیلم های شبیه کروئلا - بهترین فیلم های مشابه cruella

7- maleficent

مانند دیو و دلبر این فیلم نیز بر اساس کارتونی آشنا و نوستالژی به نام زیبای خفته ساخته شده است. اما این بار داستان آن را کاملا تغییر داده است. شخصیت منفی کارتون زیبای خفته در این فیلم شخصیتی مثبت و رنج دیده میشود که علاقه ی مادری نسبت به دختر شاه در او شکل میگیرد و باعث میشود که تمام تلاش خود را بکند که نفرینی که روی دختر شاه اعمال کرده را بشکند. اما نفرت چشمان شاه را کور کرده است و میخواهد هر طور شده است ، ملفیسنت را بکشد حتی اگر دختر او در راه او قرار بگیرد.

 

6- the favorite

در شرایطی که انگلستان در جنگ با فرانسه است و ملکه آن در بستر بیماری است ، لیدی سارا کشور را کنترل و مدیریت میکند. در این شرایط سخت و خاص ، دختر جدیدی به نام ابیگیل به عنوان مستخدم وارد دربار میشود. دختری که به نورچشم لیدی سارا تبدیل میشود. حال لیدی سارا قصد دارد او را هر چه بیشتر حمایت کند تا به قدرت و مقام خوبی برسد.

 

15 تا از فیلم های شبیه کروئلا - بهترین فیلم های مشابه cruella

5- Alice in the wonderlands

یک فیلم دیگر که بر اساس رمان و انیمیشن محبوب دوران کودکی ما یعنی آلیس در سرزمین عجایب ساخته شده است. در این فیلم آلیس دختری است که در اثر یک رویا به دنیای تخیلی و فانتزی درون تخیلات خود قد میگذارد. در این دنیا او انتخاب شده است که ملکه ی دل ها را شکست دهد و به ظلم و جور او پایان دهد.

 

4- Oz the great and powerful

در رتبه ی چهارم بهترین فیلم های شبیه کروئلا ، فیلم oz the great and powerful قرار دارد. این فیلم هم بر اساس انیمیشنی از دوران کودکی ما ساخته شده است. یعنی انیمیشن جادوگر شهر آز. اما مانند ملفیسنت ، این فیلم هم داستان انیمیشن را کمی تغییر داده است. یعنی به جای این که دختر پاک و معصومی به نام دوروتی ب شهر آز قدم بگذارد تا آن را از چنگ جادوگر خبیث آن نجات دهد، یک شعبده باز شیاد به صورت اتفاقی به این شهر می آید ، و بنا به سرنوشت به عنوان ناجی آز معرفی میشود.

 

15 تا از فیلم های شبیه کروئلا - بهترین فیلم های مشابه cruella

3- Cinderella

یک فیلم زیبای دیگر که بر اساس انیمیشن نوستالژی و زیبای قدیمی سیندرلا ساخته شده است. برای آنها که با داستان این فیلم آشنا نیستند ، سیندرلا دختری است که با نامادری خود زندگی میکند. نامادری او زنی بدجنس است که به شدت میان فرزندان خود و سیندرلا تبعیض قائل میشود. و با سیندرلا مانند پیش خدمت رفتار میکند. در همین موقعیت شاه قصد دارد برای شاهزاده ی خود عروسی پیدا کند ، و جشنی به پا میکند. جشنی که سیندرلا هرگز نمیخواهد آن را از دست بدهد.

 

2- descendants

فرزندان ترسناک ترین و بدجنس ترین شخصیت های منفی دنیای دیزنی ، مانند کروئلا و ملفیسنت و جعفر ، توسط شاهزاده ای اجازه ی این را دریافت میکنند که به یک مدرسه برای تحصیل بروند. مدرسه ای که در آن میتوانند زندگی در دنیای مدرن را تجربه کنند و پاک شوند.

 

15 تا از فیلم های شبیه کروئلا - بهترین فیلم های مشابه cruella

1- 101 dalmatians

بدون شک شبیه ترین فیلم به کروئلا فیلم صد و یک سگ خالدار است. فیلم و داستانی که به خودی خود آفریدگار شخصیت بی رحم و بدجنس کروئلا بوده است. در این فیلم کروئلا قصد دارد که دو سگ و 99 توله ی یک خانواده را به چنگ بیاورد تا بتواند با پوست خالدار و زیبای آنها لباس های جدیدی بدوزد.

 


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir