بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک : هیچکاک اگر سرشناس ترین کارگردان سینمای غرب نباشد ، یکی از شناخته شده ترین است. این کارگردان با فیلم های ترسناک و هیجانی خود شناخته شده است. اما این فیلم ها صرفا ترسناک نیستند ، بلکه تعدادی از بهترین گلچین های هنر سینمای جهان هستند.

انتخاب برازنده موسیقی ، و داستان و بازیگران در کنار شناخت درست لحظه ها از جمله ویژگی های بارز و نقاط قوت هیچکاک محسوب میشوند که هیچکاک و این فیلم ها را به اوج موفقیت خود رساندند. با ما همراه باشید تا ده تا از برترین فیلم های این کارگردان بزرگ سینما را با یکدیگر بررسی کنیم.

 

بهترین فیلم های معمایی شبیه inception و شاتر آیلند!

100 فیلم برتر ترسناک فقط قتل و کشتار

100 فیلم برتر ترسناک فقط ارواح و اجنه

 

10 تا از بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک

10- to catch a thief

یک دزد جواهرات ، به نام جان کت روبی ، پس از رهایی از دادگاه زندگی عادی و خارج از جرم و جنایت خود را شروع میکند. تا این که دزد جدیدی در شهر پیدا میشود ، که پلیس جرایم او را به جان نسبت میدهد.

جان از دست پلیس فرار میکند . و به خانه ی یکی از اعضای قدیمی باند خود پناه میبرد. تا در خفا ، این دزد جدید را پیدا کند و تحویل قانون بدهد ، تا شاید بتواند دوباره زندگی عادی خود را ادامه دهد.

 

10 تا از بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک - از قتل های بر اساس واقعیت ، تا درام عاشقانه

9-the birds

در رتبه ی نهم بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک پرندگان قرار دارد. همه ساله پرنده های مهاجر در اوایل زمستان ، به شهری ساحلی مهاجرت میکنند. اما در سالی که ملانی ، به این شهر آمده است تا اقوام خود را ملاقات کنند ، به طرز عجیب و ترسناکی تعداد این پرندگان بیش از حد معمول به نظر میرسد. این پرندگان عادت عجیب و ترسناکی دارند ، که با انسان ها وفق پیدا نمیکنند.

 

8- Notorious 1946

تی آر دولین ، یک سیاستمدار آمریکایی است که تصمیم دارد ، نازی هایی را که از چنگ عدالت فرار کرده اند تحویل قانون دهد.

او یک دختر آمریکایی را استخدام میکند ، که پدر او قربانی یک جنایتکار نازی شده بود ، که مجازات نشد.

این دختر برای تحویل دادن الکساندر سباستین ، یک مجرم نازی که در برزیل مخفی شده است، اعزام میشود. اما در حین ماموریت ، سباستین عاشق او میشود.

 

10 تا از بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک - از قتل های بر اساس واقعیت ، تا درام عاشقانه

7- Rebecca

داستان فیلم در خصوص زن جوانی است ، که تصمیم گرفته است با یک مرد بیوه ازداوج کند. تا این که متوجه سایه ی سنگین همسر مرحوم او ربکا در زندگیشان میشود.

در این شرایط او باید برای حفظ رابطه ی خود بسیار تلاش کند. چرا که هم اتمسفر ، هم خدمه ی حسود خانه ،با او دشمنی دارند.

 

6-rear window

یک عکاس که به تازگی در روزنامه نگاری مشغول به کار شده است ، تصور میکند که شاهد یک قتل بوده است. او که پس از حادثه ای مجبور است روی ویلچر زندگی را بگذراند ، با تلسکوپ و دوربین ، حوادث خارج از ساختمان را دنبال میکند. اما داستان طوری پیش میرود که او اصلا انتظار آن را نداشته است.

 

10 تا از بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک - از قتل های بر اساس واقعیت ، تا درام عاشقانه

5-north by northwest

در رتبه ی پنجم ، بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک north by northwest قرار دارد . یک مسئول امور تبلیغاتی ،راجر او تورنهیل ، به اشتباه توسط یک جاسوس خبیث به نام فیلیپ واندام ، سیاستمدار شناخته میشود. حال او به طرز ترسناک درگیر یک تعقیب و گریز شده است و افراد واندام تمام تلاش خود را میکنند تا او را به چنگ بیاورند.

 

4- the 39 steps

ریچارد هانی یک کانادایی است که برای سفر به بریتانیا آمده است. آنجا او ناخواسته درگیر یک حلقه جاسوسی میشود که در حال انجام ماموریت 39 پله هستند. در طی این سفر یک مامور در آپارتمان او کشته میشود و انگشت های اتهام به سمت او میچرخد.

حال او هم باید از پلیس فرار کند. هم مغز متفکر پشت این حلقه ی جاسوسی را شناسایی و معرفی کند.

 

10 تا از بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک - از قتل های بر اساس واقعیت ، تا درام عاشقانه

3- strangers on a train

گای هینز ، از همسر خود خشمگین بود. چرا که با وجود مشکلاتی که دارند راضی به طلاق نمیشد. او به قدری خشمگین بود که تنها میخواست مشکلات خود را بازگو کند تا شاید بتواند کمی آرام تر شود. به همین علت وقایع را برای یک غریبه به نام برونو آنتونی در قطار توضیح میدهد. این صحبت ناخواسته باعث شروع یک سلسله اتفاقات خشونت آمیز میشود.

برونو همسر گای را به قتل میرساند. و سپس در ازای این کار از گای میخواهد پدر برونو را به قتل برساند. درست زمانی که او مظنون شماره یک قتل همسر خود هست.

 

2- vertigo

یک مامور پلیس توسط رفیق قدیمی خود به صورت خصوصی استخدام میشود تا همسر او را تعقیب کند و اطمینان حاصل کند که او هیچ وقت خودکشی نخواهد کرد. اما این مامور در طی این ماموریت بسیار عجیب و مرموز ، عاشق این زن میشود. ولی در عین حال او خودکشی میکند.

اما وقایع آن طور که به نظر می آیند نیستند.

 

10 تا از بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک - از قتل های بر اساس واقعیت ، تا درام عاشقانه

1- psycho

یکی از به یادماندنی ترین ، قطعات سینمایی در این فیلم رخ داده است ، فیلم سایکو با موسیقی متن بی نظیر و داستانی جذاب و ترسناک اما بر پایه واقعیت بهترین فیلم هیچکاک محسوب میشود.

داستان فیلم در خصوص قاتلی است که قتل های سریالی خود را در یک هتل بدنام انجام میداده است.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir