بهترین فیلم های کمدی تاریخ سینما ی جهان و بهترین فیلم های طنز تاریخ سینما ی دنیا را برای شما در این لیست 100 تایی جمع آوری کرده ایم. تا شاید بتوان در این دوران لبخندی هرچند گذرا ولی زیبا روی لبان شما بگذاریم. امیدواریم سهمی از علت های شادی شما داشته باشیم.

100 سریال برتر جهان

100 ترسناک ترین فیلم های شیاطین ، ارواح و اجنه

100 فیلم ترسناک از جانیان و جنایات

100 فیلم برتر جهان به انتخاب منتقدین

100 آهنگ برتر رپ تاریخ

100 تا از بهترین فیلم های کمدی و طنز تاریخ سینما ی خارجی

100- meet the parents

بن استیلر در نقش گرگ فوکر پدرخوانده ی خود را ملاقات میکند که از قضا مامور سی آی ای است. اما از بخت بد گرگ یک مجموعه بدشانسی هایی می آورد که این پدر خوانده به او مظنون میشود.

99- mean girls

کیدی دختری است که پس از تحصیل خانگی در آفریقا به آمریکا مهاجرت میکند و خود با ورود به یک دبیرستان آمریکایی شوکه میشود. جایی که محبوبیت و شهرت قدرت است.

98- Puplp fiction

شاهکار تارانتینو بیشتر اکشن و ماجرای محسوب میشود تا کمدی. اما همان یک خرده طنزی که در این فیلم وجود دارد بی نظیر است و خنده را به لب های ما می آورد.

97- host fuzz

شاید فیلم های طنز پلیسی دیگر کلیشه ای شده باشند. اما این فیلم عناصر طنز بسیار جدید و خنده داری دارد. که آن را از دیگر فیلم های مشابه جدا میکند.

96- safety last

فیلم های صامت هارولد لیود ، دورانی صنعت فیلم سازی را تحت سلطه ی خود داشتند ، چه برسد به فیلم های کمدی. و این فیلم یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های اوست که فرهنگ مدرن و مشکلات اجتماعی را به صورت طنز بیان میکند.

95- the graduate

با این که این فیلم به راحتی فراموش شده است. اما در دوران خود پرفروش ترین فیلم باکس آفیس محسوب میشد. از خوبی های فیلم این بود که گویا به صورت زنده زندگی روزمره را مسخره میکرد. یک نوع درام که به خوبی کمدی شده است.

94- local hero

از بهترین آثار کمدی مدرن محسوب میشود. داستان وکیلی را بیان میکند که رئیس ثروتمند او ، اورا به یک شهر در اسکاتلند میفرستد که اساس پروژه ی جدید او را ثابت کند.

93- the pholadelphia story

یک کمدی رمانتیک قدیمی که داستان جدایی تریسی از همسر او و قصد ازدواج دوباره را بیان میکند. اما خوی طمع و مستی تریسی بار ها او را در این راره دچار سردرگمی میکند.

92- Harold and Maude

یک پسر 20 ساله ی افسرده رد یک مراسم خاکسپاری بانویی 80 ساله و دوست داشتنی را ملاقات میکند. که در نگاه اول عاشق یکدیگر میشوند. همان طور که مشخص است ، علاوه بر شخصیت های این فیلم ، داستان آن نیز جنبه ی کمدی جالبی دارد.

91-Booksmart

ایمی و مالی دو دوست به شدت “خرخوان” هستند که برای دستاورد های بالا در تحصیلات خود ساعات زیادی را پشت کتاب و میز کتابخانه گذرانده اند. اما دقیقا در آخرین لحظات روز فارغ التحصیلی ، آنها به این پی میبرند که چقدر عمر خود را بی فایده هدر داده اند. در نتیجه تصمیم میگیرند تمام  ماجراجویی هایی را که در طی 4 سال تحصیل از دست داده اند ، یک شبه جبران کنند.

90-There’s Something About Mary

این فیلم در رتبه ی نودم بهترین فیلم های کمدی تاریخ قرارد دارد. تد یک نخبه است ، که پس از سال ها تصمیم گرفته است که سراغی از کراش دوران تحصیل خود یعنی مری بگیرد. به همین علت یک کارآگاه استخدام میکند تا اطلاعاتی راجع به مری برای او جمع آوری کند. تا این که پی میبرد برای دستیابی به او رقابت زیادی در پیش دارد.

89-The Gold Rush

از به یاد ماندنی ترین کار های چارلی چاپلین که ماموریت او در آلاسکا برای استخراج طلا را به تصویر میکشد.

88- the mask

از معروف ترین فیلم های کمدی که نیازی به معرفی ندارد. با بازی بازیگر دوست داشتنی جیم کری ، که نقش یک کارمند بانک را بازی میکند که با یافتن ماسک باستانی لوکی خدای اسکاندیناوی ، زندگی او به شدت تغییر میکند.

87-Popstar: Never Stop Never Stopping

کانر ، اوئن و لورنس با یکدیگر یک آلبوم رپ منتشر میکنند و بسیار معروف میشوند. سپس کانر که خود را با استعداد تر از بقیه میداند از گروه جدا میشود تا آلبوم سولوی خود را بسازد. کاری که اشتباه بزرگی است.

86-School of Rock

همه میدانیم که جک بلک از بازیگران متال باز و راک باز است. حال در این فیلم او نقش یک نوازنده را بازی میکند که توسط یک مدرسه برای آموزش موسیقی استخدام شده است. اما او سبک موسیقی راک را به جای کلاسیک به دانش آموزان آموزش میدهد.

85-Waiting for Guffman

یک گروه تدارکاتی و سینمایی برای پروژه ی خود نیاز به یک فرد حرفه ای دارد. اما زمانی که او را ملاقات میکنند. از ظاهر و خصووصیات او شوکه میشوند.

84-The Big Sick

کمیل یک کمدین پاکستانی موفق در آمریکا است که در یکی از برنامه های خود با امیلی دانشجوی آمریکایی آشنا میشود و عاشق او میشود. اما پس از این که با او وارد رابطه میشود ، تازه نگران این موضوع میشود که خانواده ی مسلمان او راجع به امیلی چه فکر خواهند کرد.

83-Sullivan’s Travels

یکی از قدیمی ترین شاهکار های کمدی جهان. که اول با هدف یک درام ساخته شد ، اما کارگردان تصمیم میگیرد که خنداندن مهم تر از درام است.

82-Old School

یک وکیل تصمیم میگیرد دوران خوش دانشجویی خود را احیا کند. به همین خاطر یک خانه ی مجردی دقیقا در کنار خوابگاه دانشگاه خود اجاره میکند و با دوستان خود به آنجا نقل مکان میکند.

81-Slap Shot

یک فیلم کمدی زیبا با اتمسفر ورزشی هاکی که داستان یک تیم بسیار ضغیف از شهر کوچک چارلستون را بیان دارد که پس از شکست های مکرر در آخرین شانس خود برای باقی ماندن در این عرصه باید پیروز شود.

80-The Return of the Pink Panther

در رتبه ی هشتادم بهترین فیلم های کمدی تاریخ سینما ی جهان و بهترین فیلم های طنز تاریخ سینما ی دنیا پلنگ صورتی قرار دارد. یک کارآگاه دوست داشتنی با لهجه ای عجیب ، که علی رغم شهرت و تجربه در حین ماموریت خود اشتباهات بسیار مسخره ای میکند.

79-Office Space

پیتر یک مهندس نرم افزار است ، که از کار کسل کننده ی خود خسته شده است. حال تصمیم میگیرد به همراه دوستان خود در یک نقشه ی انتقامی یک ویروس در شبکه ی شرکت بارگذاری کند.

78-The Great Dictator

یکی دیگر از به یاد ماندنی ترین آثار چارلی چاپلین که دیکتاتوری و شخصیت آدولف هیتلر پیشوای نازی ها در جنگ جهانی دوم را به سخره میگیرد.

77-As Good As It Gets

کمتر پیش می آید جک نیکولسون را در فیلم های کمدی ببینیم. اما این از فیلم های به یاد ماندنی است که او در آن نقش ایفا میکند. او در نقش نویسنده ای است که تقریبا به صورت ناگهانی دو تا دوست جدید پیدا میکند. سگ دوست خود و ویتر یک رستوران.

76- Ace Ventura, Pet Detective

از بزرگترین کار های جیم کری ، که در نقش یک کارآکاه مخصوص حیوانات باید به دنبال یک پرنده ی گم شده بگردد. که او را وارد ماجرا های جالبی میکند.

75-The Royal Tenenbaums

سه فرزند که هر کدام استعداد های خاص و موفقیت های خود را دارند ، پس از مدت ها با اعلام مرگ پدر خود مجبور میشوند یکدیگر را ملاقات کنند. ملاقاتی که ماجراهایی به دنبال دارد.

74-Kingpin

یک بازیکن بولینگ با استعداد و موفقیت بی نظیر توسط همکار خود گول زده میشود و دیگر نمیتواند به خوبی قبل بولینگ بازی کند. حال او قصد انتقام و بازگشت به این عرصه را دارد.

73-Best in Show

پنج خانواده ی صاحب سگ از یک مسابقه برای فیلم برداری از سگ با خبر میشوند. رقابت بالا است اما فقط یک سگ میتواند در این فیلم حضور پیدا کند.

72-Way Out West

هیچ لیستی از فیلم های کمدی نمیتوان پیدا کرد که لورل هاردی در آن حضور نداشته باشد. در این فیلم این دو رفیق دوست داشتنی وظیفه دارند که یک بسته را به یک نفر در یک معدن طلا برسانند . وظیفه ای که به نظر آسان می آید اما بسیار سخت است.

71-Mr Hulot’s Holiday

موسیو هولوت برای سفر به ساحل میرود. جایی که ناخواسته باعث هیاهو و آشوب میشود.

70-The Cable Guy

این فیلم در رتبه ی هفتادم بهترین فیلم های کمدی تاریخ قرار دارد.استیون با مردی که برای تنظیمات تلوزیون او به خانه ی او آمده رفیق میشود. اما بعد ها که این رفاقت را پایان میدهد ، باید انتظار واکنش تند این مرد را داشته باشد.

69-Top Secret!

نیک مردی خوش قیافه و خواننده راک اند رول است که عاشق هیلاری میشود. حال باید عشق خود را با ماجراچویی برای نجات دادن پدر هیلاری اثبات کند.

68-The Death of Stalin

دیکتاتور کمونیست جوزف استالین مرده است حال حلقه ی اطرافیان او برای کسب قدرت رفیق استالین میجنگند. اما سوالی پیش می آید ککه در این هیاهو چه کسی قدرت را در دست دارد ؟

67-Take the Money and Run

وودی الن در ویرجیل استارکول قصد دارد به یک سارق بانک مشهور و بدنام تبدیل شود. اما او صرفا استعداد این کار را ندارد.

66-Pee-Wee’s Big Adventure

پی وی هرمان مردی است که دو چرخه ی او دزدیده میشود. او کل آمریکا را به دنبال آن میگردد و با مردم زیادی ملاقات میکند. اما آیا او دوچرخه ی خود را پیدا میکند ؟

65-Heaven Can Wait

هنری کلو چشم به هم میگذارد و خود را در برابر دروازه جهنم میبیند. حال او با شطان زندگی خود را مرور میکند و بررسی میکند چرا باید به جهنم برود.

64-good fellas

یکی از برترین فیلم های جهان به انتخاب منتقدین در این رتبه قرار دارد. فیلمی که اگر در رتبه های پایین تر نگذاشتیم صرفا به این علت است که خنده دار تر نیست. اما بدون شک زیبا تر است. در این فیلم زندگی کودکی که وارد دنیای مافیا میشود و در آن بزرگ میشود را به طنز میبینیم.

63- bananas

وودی الن به عنوان کارمندی بی دست و پا عاشق زنی میشود. هر کار که میکند نمیتواند دل او را بدست اورد. تا این که بعد ها به دست نیرو های مقاومتی می افتد. و به مرور مسئولیت رهبری آنها را بدست میگیرد. راهی که راحت تر میتواند او رو به معشوق برساند.

62-Wayne’s World

وین و گرت یک فیلم برداری شخصی دارند ، که به دل مدیر یک شبکه ی تلوزیونی مینشیند و او آنها را دعوت به همکاری میکند. اما این موضوع سبک آنهارا به شدت تغییر میدهد.

61-A Fish Called Wanda

یک هنرمند به اسم واندا نقشه ی پلیدی دارد که در یک سرقت جواهرات ، عاشق خود ، و دو همکار دیگر خود را در این سرقت فریب دهد ، اما همه چیز وقتی او عاشق میشود به هم میریزد

60-Midnight Run

در رتبه ی شصتم بهترین فیلم های کمدی تاریخ سینما ی جهان و بهترین فیلم های طنز تاریخ سینما ی دنیا midnight run قرار دارد.جاناتان یک حسابدار مافیایی است که در حال فرار است. و جک والش یه جایزه بگیر است که میخواهد هر جور شده جاناتن را تحویل دهد و جایزه ی اورا بگیرد. اما در این راه او رقبای زیادی دارد.

59-Clueless

چر یک دختر جوان است که در عین حال که با مشکلات بلوغ دست و پنجه نرم میکند ، برنامه دارد که به یکی از هم مدرسه ای های خود کمک کند که در مدرسه مشهور و محبوب شود.

58-Arsenic and Old Lace

در این فیلم کمدی سیاه و سفید ، کری گرنت نقش مردی را دارد که به مرور به این نکته پی میبرد که عمه های دوست داشتنی و پیر او عادت کثیفی دارند که معشوق های خود را دست به سر کنند.

57-Mrs Doubtfire

دنیل یک بازیگر است که از همسر خود طلاق گرفته است. حال او از هنر بازیگری خود استفاده میکند و خود را به شکل یک پیرزن اسکاتلندی جا میزند تا به عنوان خدمتکار به خانه ی همسر سابق خود راه پیدا کند ، تا بتواند فرزندان خود را ببیند.

56-It Happened One Night

یک رومانتیک کمدی سیاه سفید که داستان عشقی که بین یک سوسیالیست که برای استقلال از دست پدر خود دست و پنجه نرم میکند ، و یک گزارشگر پر انرژی را بیان میکند.

55-The Man With Two Brains

یک جراح مغز ، با وجود عشقی که با همسر پول-پرست خود دارد ، در وین عاشق یک مغز در شیشه میشود ، که گویا توسط یک قاتل سریالی از سر قربانی خود بیرون آورده شده بود.

54-horrible bosses

سه مرد از دست رئیس های خود کلافه شده اند ، و قرار میگذارند که هرسه رئیس خود را بکشند.

53-Bedazzled

یک آشپز فست فود ، عاشق ویتر رستوران خود شده است. در این حال پس از مشکلات زیاد تصمیم به خودکشی میگیرد ، تا این که شیطان را ملاقات میکند که در ازای روح او ، تمام آرزو های او را برآورده میکند.

52-The Odd Couple

فلیکس و فرانسیس از هم جدا میشوند. در این میان اسکار یک طلاق گرفته ی دیگر پیشنهاد میدهد با این مرد در یک خانه زندگی کنند. اما به این پی میبرند که آب آنها با هم در یک جوی نمیرود.

51-Sons of the Desert

فیلم دیگر از زوج دوست داشتنی تاریخ کمدی ، یعنی لورل وهاردی.

100 تا از بهترین فیلم های کمدی و طنز تاریخ سینما - صد فیلم کمدی برتر سینما

50-Raising Arizona

این فیلم در رتبه ی پنجاهم بهترین فیلم های کمدی تاریخ قرار دارد. هربرت و ادوینا نمیتوانند بچه دار شوند ، آنها نمیتوانند حتی سرپرستی یک یتیم را بر عهده بگیرند ، چرا که سابقه ی هربرت بد است. میل آنها به بچه باعث میشود که یکی از آشنایان یک میلیاردر بزرگ را بربایند.

49-In the Loop

وزیر بریتانیا در حین یک سخنرانی یک گاف ریز میدهد ، که مشکلات بزرگ و خنده داری را در آینده به وجود می آورد.

48-The King of Comedy

پاپکین فردی است که هیچ دستاوردی در زندگی نداشته است. اما او در ذهن خود یک سلبریتی است و در زیرزمین خانه ی مادر خود برای مهمانان خانگی استسندآپ کمدی اجرا میکند. تا این که او برای رسیدن به این خواسته ی خود ، یک مجری محبوب تلوزیونی را میدزدد.

47-Austin Powers: International Man of Mystery

این فیلم نوعی سبک فیلم های جاسوسی را با طنز مخلوط کرده است . و ماجرا های خنده دار جاسوس معروف آستین و دشمن او دکتر اویل را به تصویر میکشد.

46-The Producers

یک تاجر بزرگ برای رسیدن به ثروت یک نقشه ی بزرگ و بسیار خنده دار دارد.

45-Rushmore

یک دانش آموز در همه دروس نمره ی عالی میگیرد ، به جز درسی که عاشق معلم آن شده است. اما در راه این عشق رقیب سرسختی دارد.

44-Broadway Danny Rose

یک گانگستر به علت یک اشتباه و ماجرای عشقی وارد دنیای موسیقی میشود.

43-The Blues Brothers

برادران بلوز ، برای این که یتیمخانه ای را که در آن بزرگ شدند را ز ورشکستگی نجات دهند ، بند موسیقی خود را راه می اندازند. اما در این راه دشمنان و بدخواهان زیادی پیدا میکنند.

42-His Girl Friday

وقتی یک گزارشگر از موفقیت و نامزدی همسر سابق خود که از قضا او نیز یک گزارشگر است مطلع میشود ، از هر روشی برای تغییر دادن سرنوشت او استفاده میکند.

41-Napoleon Dynamite

یک پسر که جلوه ی اجتماعی خوبی ندارد ، در کنار درگیری هایی که از ماجراجویی های خانواده ی خود بر سر او میآید ، قصد دارد رفیق خود را در مدرسه محبوب کند.

40-The Pink Panther

در رتبه ی چهلم بهترین فیلم های کمدی تاریخ سینما ی جهان و بهترین فیلم های طنز تاریخ سینما ی دنیا باز هم پلنگ صورتی قرار دارد. یک کارآگاه دوست داشتنی با لهجه ای عجیب ، که علی رغم شهرت و تجربه در حین ماموریت خود اشتباهات بسیار مسخره ای میکند.

39-Coming to America

یک شاهزاده ی آفریقای در 21 امین تولد خود موظف است که با یک دختر که تا به حال ندیده است ازدواج کند. اما او برای شکستن این سنت به آمریکا سفر میکند تا با کسی که عاشق او میشود ازدواج کند.

38-Nuts In May

یک مرد با عقاید سنتی به همراه همسر خود به یک سفر کمپینگ میرود. در این سفر او همواره به همسر خود سخت میگیرد. تا زمانی که او از دست شوهر خود فرار میکند.

37-Elf

بادی پسری است که در کنار الف ها در قطب شمال زندگی میکند. اما وقتی میفهمد که او یک الف نیست ، به نیویورک میرود تا پدر و مادر واقعی خود را پیدا کند.

36-The General

از معروف ترین فیلم های کمدی صامت ، که داستان کشمکشی که یک مهندس راه آهن ب ا سربازان جنگ داخلی آمریکا دارد. را بیان میکند. که او یک تنه برای نجات نامزد خود مقابل تمام آنها می ایستد.

35-National Lampoon’s Animal House

دانشجویان یک کالج انقدر پارتی راه میاندازند و سر و صدا به راه می اندازند که از طریق کالج به آنها فشار وارد میکنند.

34-When Harry Met Sally…

در دوران تحصیل هری و سلی به مرور با یکدیگر دوست شدند ، اما هرگز به یکدیگر ابراز علاقه نکردند. اما پس از این که بعد از مدتی دراز یکدیگر را میبینند ، سعی دارند خود را مجبور کنند که ابراز علاقه کنند.

33-A Night at the Opera

در این فیلم یک مدیر به همراه دو دوست از عرصه ی موسیقی اپرا سعی دارند با تحقیر کردن دشمنان خود به موفقیت برسند.

32-Shaun of the Dead

شاون یک زندگی بسیار کسل کننده به عنوان یک بازاریاب دارد. زندگی روزمره او با اتفاقی نادر به هم میریزد. سر و کله زدن با جامعه ی بزرگی از زامبی ها.

31-¡Three Amigos!

سه بازیگر بی کار ، مجبور به مسافرت به مکزیک میشوند تا در نقش سه رفیق فیلم بازی کنند. اما شهری که آنها در آن نقش بازی میکنند ، توسط خلافکار ها مورد حمله قرار میگیرد.

30-home alone

این فیلم در رتبه ی سی ام بهترین فیلم های کمدی تاریخ قرار دارد. مجموعه ی قدیمی و زیبای تنها در خانه ، که بزرگ ترین گروه های دزدان در برابر کودکانی که در خانه تنها مانده اند شکست میخورند.

29-Dirty Rotten Scoundrels

دو خلافکار به این نتیجه میرسند که هر دو با هم نمیتوانند در یک ناحیه فعالیت کنند. پس سر سرقت از یک میلیونر با یکدیگر شرط میبندند. که بازنده باید برای همیشه از شهر برود.

28-Zoolander

درک یک مدل است که ناامیدانه عرصه را به رقیب خود باخته است. حال یک طراح به او پیشنهاد یک کار جدید میدهد. اما این کار به جای فشن ، قتل رئیس جمهور مالزی است.

27-Blazing Saddles

کلانتر ش هر کوچک وایت راک میمیرد. و برای اولین بار در تاریخ کل آمریکا جای او را یک سیاه پوست میگیرد. نقشه ای سیاه که مردم را از خانه هایشان بیرون بکشد و شهر را به هم بریزد.

26-The Castle

یک خانواده از ملبورن عاشق خانه ی خود هستند. اما متاسفانه این خانه در کنار فرودگاه قرار دارد. مسئولین ملبورن و فرودگاه حکم تخلیه ی خانه را به این خانواده میدهند. اما آنها تا پای جان برای خانه ی خود میجنگند.

25-Bridesmaids

انی یک آشپز بیکار ، تصمیم میگیرد بهترین دوست خود را به عنوان maid of honor تعیین کند. اما عروسی او با همین انتخاب به هم میریزد.

24-Play It Again, Sam

وودی الن در نقش یک منتقد فیلم پس از مرگ همسر خود بسیار افسرده و غمگین شده است. اما دوستان او تصمیم دارند او را با یک بانوی جدید آشنا کنند.

23-Tootsie

مایکل بازیگری بیکار است ، که برای ایفای نقش در فیلمی جید ، خود را به جای یک زن جا میزند ، اما حال او عاشق همکار خود شده است . حال او باید انتخاب کند که شغل خود را حفظ کند ، یا راز خود را برملا کند و به معشوق خود برسد.

22-Ghostbusters

وقتی چند دانشمند شغل خود را از دست میدهند ، شرکتی دست و پا میکنند که ارواح خبیث نیویورک را دستگیر کنند.

21-Young Frankenstein

سال ها پس از این که پدربزرگ او میمیرد ، فرانکنشتاین تصمیم میگیرد به خانه ی او برود و آنجا زندگی کند ، در آنجا او نوشته هایی از پدر بزرگ خود پیدا میکند ، حال قصد دارد آن آزمایشات را خود او انجام دهد.

20-Four Lions

در رتبه ی بیستم بهترین فیلم های کمدی تاریخ سینما ی جهان و بهترین فیلم های طنز تاریخ سینما ی دنیا four lions قرار دارد.چند مسلمان جوان تصمیم میگیرند جهاد کنند. آنها روش انتحاری خودکشی با بمب را انتخاب میکنند ، اما یکی از آنها فکر هوشمندانه تری دارد. وصل کردن بمب به پرنده ها ی نامه رسان.

19-Duck Soup

روفوس رئیس جمهور کشور تازه تاسیس فریدونیا میشود. حال از کشور همسایه یعنی سیلوانیا دو جاسوس به این کشور می آیند تا روفوس را خلع کنند.

18-Dr Strangelove: Or, How I Learned To Stop Worrying And Love The Bomb

یک دولتمرد آمرکایی جهان را رو به نابودی می کشد. زمانی که بدون اطلاع به مقامات ، یک بمب هسته ای به سمت روسیه پرتاب میکند.

17-Planes, Trains and Automobiles

نیل قصد دارد برای روز شکرگزاری به خانه برود ، اما پرواز او کنسل میشود و او با یک بازاریاب عجیب ملاقات میکند.

16-Trading Places

به علت یک شرط بندی دو میلیونر ریسک های بزرگ و عجیب و بسیار خنده داری میکنند.

15-Some Like It Hot

دو مرد جزئیات یک جرم بزرگ را مشاهده میکنند. حال که جان آنها در خطر است ، فرار میکنندو  با تغییر چهره در یک یند موسیقی کاملا زنانه استخدام میشوند.

14-Dumb & Dumber

به نظر خیلی ها این بامزه ترین فیلم جیم کری است. به قدری این فیلم موفقیت آمیز بود که پس از سال های دراز نسخه ی دوم آن نیز منتشر شد. این فیلم ماجرای دو دوست بسیار ابله است ، که حماقت آنها کار دست آنها میدهد.

13-The Naked Gun

یک کارآگاه به همراه همکار خود قصد دارند یک نقشه ی بسیار بزرگ در خصوصص شست و شوی مغزی مردم برای قتل ملکه ی انگلستان را خنثی کنند.

12-The Big Lebowski

دو فرد ناشی یک آدم معمولی را با یک میلیونر اشتباه میگیرند و حال قصد دارند به او نزدیک شوند تا بتوانند از او سواستفاده کنند.

11-Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

یکی از خنده دار ترین فیلم های ویل فرل ، که در آن یک مجری گروه قدیمی خود را جمع میکند و با شکستن سنت های تلوزیون ، به شهرت و محبوبیت زیادی میرسد.

10-Borat: Cultural Learnings of America For Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

در رتبه ی دهم بهترین فیلم های کمدی تاریخ این فیلم قرار دارد. یک قزاق به آمریکا سفر میکند تا یک مستند در خصوص این کشور درست کند. اما به این پی میبرد که آمریکا شباهت های عجیبی با قزاقستان دارد.

9-Monty Python and the Holy Grail

داستان و ماجرای پادشاه افسانه ای شاه آرتور بای یافتن جام مقدس را به صورت طنز به تصویر میکشد.

8-Team America: World Police

وقتی کیم جونگ ایل تصمیم میگیرد دنیای را نابود کند یک گروه متخصص و خنده دار مسئولیت خنثی کردن نقشه ی شیطانی او را به عده میگیرند.

7-Withnail & I

دو بازیگر بیکار یکی نگران و بدشانس و دیگر الکلی و دست وپا چلفتی به صورت اشتباهی در یک کشور دیگر اوقات فراغت خود را میگذرانند.

6-The Jerk

نوین فکر میکند که او به یک سیاهپوست فقیر و بیچاره است. مشکل اینجاست که او کاملا سفیدپوست است. و با دیدن نام خود در ی ک دفترچه تلفن ماجرای را آغاز میکند که هویت او را برای او آشکار میکند.

5-groundhog day

یک هواشناس خودخواه برای پروژه ی خود به هری دورافتاده میرود ، که در آنجا به این نکته پی میبرد که هر روز در حال گذراندن یک روز خاص و تکراری از زندگی خود است.

4-Annie Hall

یک کمدین یهودی طلاق میگیرد و به سمت معشوق قدیمی خود انی میرود. دختری که سرنوشت مشابه با همسر او را دارد.

3-Monty Python’s Life of Brian

مردی به نام برایان مانند مسیح با جودیت ملاقات میکند حال او قصد دارد برای به دست آوردن دل جودیت بر علیه رومیان شورش کند و آنها را نابود کند.

2-Airplane!

تد یک خلبان است که از پرواز میترسد. حال در پروازی که اکثر خدمه مسمومیت غذایی پیدا کرده اند ، تد وظیفه دارد هواپیما را سالم به طمین بنشاند.

1-This Is Spinal Tap

مارتی دیبرگی یک فیلم ساز و طرفدار سرسخت بند موسیقی spinal tapهست که تصمیم میگیرد مستندی در خصوص زندگی افراد بند بسازد.


0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ایرابرود

تعرفه تبلیغات اینترنتی طراحی سایت و اپلیکیشن رپورتاژ ارتباط با ما

RABROD

Copyright © · All Rights Reserved designed & developed by · irabrod.ir